Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska została 18 czerwca wybrana przez radę nadzorczą na stanowisko wiceprezesa Banku Handlowego na trzyletnią kadencję i powierzyła jej kierowanie pracami zarządu do powołania jej na stanowisko prezesa po uzyskaniu zgody KNF.

Z grupą Citi związana jest od połowy 1994 r. i ma 27-letnie doświadczenie w bankowości. Zaczynała w Ameryce Płd., w 2004 r. dołączyła do Banku Handlowego i pracowała w obszarze zarządzania ryzykiem. W 2005 r. została mianowana starszym decydentem kredytowym, po trzech latach przejęła odpowiedzialność za zarządzanie regionem centralno-wschodnim w Polsce. W październiku 2009 r. została szefem pionu bankowości przedsiębiorstw i pełniła tę funkcję do 2013 r. Wtedy przeniosła się do Kolumbii, gdzie była odpowiedzialna za bankowość transakcyjną. Od listopada 2015 r. była szefem Citi i bankowości korporacyjnej oraz inwestycyjnej w Ekwadorze. W marcu 2019 r. została szefem Citi w Szwajcarii, Monako i Liechtensteinie. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu, Ekonomii i Marketingu na Uniwersytecie w Reading w Wielkiej Brytanii.

Menedżerka zastąpiła na stanowisku prezesa Sławomira Sikorę, który pod koniec marca poinformował, że nie będzie ubiegał się o stanowisko prezesa na kolejną kadencję i po 18 latach przestał kierować bankiem.