Rodzaje kredytów dla firm

Dwa najpopularniejsze kredyty dla przedsiębiorstw, to kredyt obrotowy oraz inwestycyjny. Pierwszy produkt, czyli kredyt obrotowy przeznaczony jest na finansowanie bieżącej działalności. Pomaga utrzymać płynność finansową, np. w przypadku kiedy czekamy na zapłaty od dużych klientów. Kredyt obrotowy dla firm możemy przeznaczyć na trzy rzeczy: wypłaty dla pracowników, zakup surowców i towarów niezbędnych do działania firmy oraz spłatę rat kredytów i pożyczek.

Drugim najpopularniejszym produktem bankowym dla firm jest kredyt inwestycyjny. Jak sama nazwa wskazuje, uzyskane pieniądze możemy przeznaczyć na różnego rodzaju inwestycje, które rozwinął naszą firmę. Co obejmuje kredyt inwestycyjny? Przede wszystkim budowę lub zakup nieruchomości, tak samo maszyn i niezbędnych sprzętów, w tym oprogramowań itp. Tak naprawdę możliwości jest wiele. Kredyt inwestycyjny służy rozwojowi firmy, na który samodzielnie nie mogłaby sobie pozwolić. 

Popularnym rozwiązaniem dla firm jest również kredyt technologiczny. Pozwala on na wdrożenie nowych technologii w małych i średnich przedsiębiorstwach. Jest bardzo podobny do kredytu inwestycyjnego, z jedną różnicą. Jego spłata może być w części dofinansowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Kiedy mogę ubiegać się o kredyt dla firm?

To pytanie sprowadza się do rodzaju kredytu, który chcemy zaciągnąć. Jeżeli istniejemy na rynku już od dłuższego czasu i zmagamy się z utrzymaniem płynności finansowej, to najlepszym rozwiązaniem dla naszej firmy będzie kredyt obrotowy. Pamiętaj, że rozważając kredyt dla firmy warto skonsultować się z doradcą kredytowym. Specjalista nie tylko pomoże wybrać najlepszą ofertę dla Twojego przedsiębiorstwa, ale także zajmie się niezbędną dokumentacją. Uzyskiwanie kredytu dla firm jest czasochłonne i wymaga obszernej dokumentacji. To dużo trudniejsze zadanie, niż otrzymanie kredytu konsumenckiego. Skorzystanie z pomocy pośrednika kredytowego zwiększy nasze szanse na uzyskanie pożądanego kredytu.

Jeżeli jesteś początkującą firmą i zależy Ci na rozwoju, to swoją uwagę skieruj na kredyt inwestycyjny lub technologiczny. Ten pierwszy przeznaczony jest dla małych i średnich przedsiębiorstw, głównie tych, które dopiero gruntują swoją pozycję na rynku. Pamiętaj jednak, że kredyt inwestycyjny wymaga wkładu własnego. Nie zmienia to faktu, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla firm, którym zależy na rozwoju i wejściu na wyższy poziom. Podobnie w przypadku kredytu technologicznego, dzięki któremu mniejsze przedsiębiorstwa mogą wdrożyć najnowsze technologie i nie zostawać w tyle względem konkurencji.

Materiał Promocyjny