Te nietypowe zawody kuszą wysokimi zarobkami

Nietypowe zawody są dobrze płatne.
Nietypowe zawody - psi fryzjerzy, czyli tzw. groomerzy za kąpiel i strzyżenie psa średniej wielkości pobierają od 70 do 120 zł. Źródło: Pixabay

Pracują na wysokościach, mierzą się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi lub rodzinnymi dramatami, a czasem wymaga się od nich nadnaturalnych umiejętności. Chodzi o osoby wykonujące mało popularne, ale często dobrze płatne, prace.

Nietypowe zawody, czyli które? Wśród nich jest m.in. wróżka, wizażysta zwłok lub tester wierności. Eksperci Personnel Service przeanalizowali zarobki osób, które pracują w tak nietypowych profesjach.

– Każdy zawód jest bardzo potrzebny, nawet jeżeli decydują się na niego nieliczni. Jeżeli wykonujemy swoje obowiązki zawodowe z pasją i odwagą, nawet najmniej popularne zajęcie może przynieść nam nie tylko satysfakcję, ale i całkiem dobry zarobek – mówi Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.

Ścinają drzewa za tysiące złotych

Przykładem może być arborysta, który zajmuje się wycinką drzew, także w trudno dostępnych lub zatłoczonych miejscach. W takich przypadkach drzewa nie można ściąć „na raz” przy ziemi, a należy to robić po kawałku – od samego czubka. Arboryści muszą mierzyć się z niebezpiecznymi wysokościami i innymi naturalnymi przeszkodami. Ich usługi wycenia się „od drzewa”. W zależności od stopnia trudności cena to od 150 zł do nawet kilku tysięcy złotych za sztukę.

CZYTAJ TEŻ: Pracownicy tych zawodów zmienią branżę. Na IT

Jeszcze wyższą poprzeczkę trudności musi pokonać osoba myjąca zawodowo okna wieżowców. Zawód wymaga sprawności i odwagi. A stawki godzinowe sięgają kilkudziesięciu złotych.

Nietypowe zawody – ile zarabia psi fryzjer?

Psi fryzjerzy, czyli tzw. groomerzy za kąpiel i strzyżenie psa średniej wielkości pobierają od 70 do 120 zł. Warto jednak podkreślić, że to zabieg, który musi być przeprowadzany regularnie. W przypadku niektórych ras psów nawet raz w tygodniu. Cena wzrasta, gdy pupila trzeba przygotować np. do profesjonalnej wystawy psów rasowych. Coraz częściej właściciele czworonogów decydują się też na usługi psiego psychologa. Może on liczyć na zarobki w granicach 250 zł za pierwszą wizytę i ok. 150 zł za każdą kolejną. Cały proces to co najmniej kilka spotkań.

Tysiące złotych za pracę ze zwłokami

Tanatopraktor, nazywany inaczej wizażystą zwłok, przygotowuje ciało zmarłej osoby do pochówku. Godzina takiej pracy jest wyceniana na 100-200 zł. Jak zaznaczają osoby wykonujące ten zawód, taka praca może trwać nawet 48 godzin. Miesięczna pensja nawet początkującego specjalisty sięga 10 tys. zł.

Ile zarabia wróżka?

Mniej sprecyzowany zakres obowiązków ma z kolei wróżka. Stawki w tym zawodzie oscylują wokół 150 zł za godzinną konsultację. Ta nietypowa praca w teorii wymaga nadnaturalnych zdolności, a w praktyce na lepsze zarobki mogą liczyć te osoby, których wróżby są trafniejsze.

Jednak osoby, które zamiast pytać wróżkę o wierność partnera, wolą twardych dowodów, mogą zgłosić się do tzw. testera wierności. To nietypowy zawód, którego podejmują się zazwyczaj atrakcyjne fizycznie osoby. Ich rolą jest podjęcie próby uwiedzenia naszego partnera, a jednorazowa usługa to koszt ok. 3 tys. zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koronawirus. Firma podaruje komputery z zerową stawką VAT

Przedsiębiorcy, którzy zechcą przekazać w formie darowizny laptopy i tablety dla szkół, będą mogli ...

Uzbekistan - meczet Dzhuma w Taszkencie.

Uzbekistan zachęca polskie firmy do udziału w prywatyzacji

Uzbekistan szybko się rozwija. Dzięki lepszej komunikacji na szczeblu rządowym rosną szanse polskich przedsiębiorców ...

Sprzedaż polskiego mleka w proszku do Egiptu łatwiejsza

Polskie produkty spożywcze jak np. mleko w proszku dla niemowląt będą teraz mogły łatwiej ...

PepsiCo stawia na rolnictwo regeneracyjne

Rolnictwo regeneracyjne odpowiedzią PepsiCo na aktualne zagrożenia dla światowego systemu żywnościowego

W ramach pakietu działań dla rozwoju upraw rolnych pod nazwą „Pozytywne Rolnictwo”, firma PepsiCo ...

Koronawirus. Zwolnienia indywidualne i grupowe. Jak to się robi

Jak wygląda proces zwolnień indywidualnych i grupowych w związku z pandemią koronawirusa. I na ...

Firmy kurierskie muszą teraz zachowywać szczególną ostrożność.

Jak bezpiecznie odebrać przesyłkę kurierską w firmie?

Firmy kurierskie szczegółowo informują w swych regulaminach jak aktualnie przebiega doręczanie przesyłek oraz w ...