Przedsiębiorcy z woj. warmińsko-mazurskiego będą mieli możliwość dowiedzieć się, jak otrzymać dofinansowanie na innowacyjne projekty.
11 września w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się spotkanie z cyklu NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój). Przedsiębiorcy z całego regionu będą mieli możliwość uzyskania praktycznej wiedzy o tym, jak zdobyć dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na realizację innowacyjnych projektów.
W spotkaniu mogą wziąć udział przedsiębiorcy i naukowcy z regionu, którzy planują realizację prac badawczo-rozwojowych. Spotkanie zostanie podzielone na dwie części: informacyjną i warsztatową.
Podczas spotkania eksperci NCBR zaprezentują możliwości uzyskania dofinansowania na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań lub udoskonalenie już istniejących produktów, technologii lub usług. Przedstawione zostaną zasady udziału i kryteria oceny w konkursach NCBR finansowanych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Przedsiębiorcy będą mieli także możliwość indywidualnych spotkań z ekspertami, w trakcie których będą mogli przedstawić i przeanalizować założenia swojego pomysłu oraz uzyskać porady dotyczące przygotowania projektu B+R.
Eksperci NCBR zaprezentują również przykłady innowacyjnych projektów już dofinansowanych z POIR.
Na spotkaniu z cyklu NCBR dla Firm każdy przedsiębiorca może dowiedzieć się między innymi, jak właściwie zaplanować projekt B+R, na co może przeznaczyć dofinansowanie uzyskane z NCBR, jak wdrażać rezultaty projektu oraz poznać zasady uzyskiwania i rozliczania dofinansowania.
Spotkanie jest bezpłatne. Jednak wymagana jest rejestracja on-line. Można jej dokonać poprzez formularz na stronie ncbrdlafirm.pl. Liczy się kolejność zgłoszeń.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jest agencją wykonawczą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od ponad dziesięciu lat łączy naukę i biznes, sprzyjając pracom badawczo-rozwojowym. Poprzez współfinansowanie procesów B+R wspiera przedsiębiorców, zmniejszając ich ryzyko biznesowe towarzyszące wdrażaniu projektów badawczych.
NCBR pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej w programach operacyjnych Inteligentny Rozwój oraz Wiedza Edukacja Rozwój. Realizuje także szereg programów krajowych i międzynarodowych oraz projekty związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa. Z rocznym budżetem na prace B+R rzędu miliarda euro NCBR jest największym w kraju i regionie ośrodkiem wspierania rozwoju nauki i gospodarki.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.