Turystyka zdominuje IV Forum Biznesowe Pogranicza

adobestock

„Tourism Industry Hotels” to hasło IV Forum Biznesowego Pogranicza. Ta edycja Forum będzie zatem poświęcona branży turystyczno-hotelarskiej. Spotkanie odbędzie się 24 i 25 października w Suwałkach.

Ambicją IV Forum Biznesowego Pogranicza jest zgromadzenie w jednym miejscu przedsiębiorców, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorców, inwestorów oraz mieszkańców.

Osią nadchodzących spotkań jest szeroko rozumiany obszar turystyki. A należy ona do najszybciej rozwijających się sektorów usług w Polsce. Związane z nią są takie branże, jak hotelarstwo, gastronomia czy organizacja usług turystycznych. Hasło IV Forum to „Tourism Industry Hotels”.

Międzynarodowe grono uczestników

Organizatorzy zaprosili do udziału w wydarzeniu przedstawicieli rządów i samorządów oraz zagranicznych partnerów Suwałk z Litwy, Białorusi i Rosji. Mają oni wspólnie rozmawiać o problematyce wiodących branż w regionie północno-wschodniej Polski. Ale nie tylko. Także szerzej, całego pogranicza z Litwą, Białorusią i Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej.

CZYTAJ TAKŻE:Przedstawiciele sektora MŚP spotkają się w Katowicach

IV Forum Biznesowe Pogranicza ma stać się także okazją do dyskusji o barierach związanych ze współpracą w regionie pogranicza. Jak również do nawiązania współpracy biznesowej w ramach partnerstwa transgranicznego.

Organizatorzy podkreślają, że tematyka nadchodzącego Forum wpisuje się w Inteligentne Specjalizacje Województwa Podlaskiego. Wydarzenie będzie okazją do promocji firm z Suwałk oraz całego regionu. Bowiem podczas wydarzenia przedsiębiorcy będą mieli możliwość prezentacji m.in. swojej oferty eksportowej. Okazją ku temu będą targi wystawców związanych z branżą turystyczną.

Spotkania i warsztaty dla biznesu

Przedsiębiorcy będą mieli także okazję do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z partnerami zagranicznymi. W programie wydarzenia są bowiem spotkania biznesowe, organizowane przy współpracy z ośrodkami Europejskiej Sieci Współpracy (Enterprise Europe Network) z województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego.

Przedstawiciele firm będą też mogli także poszerzać praktyczną wiedzę. Podczas Forum będą bowiem także warsztaty marketingowe. A ich tematem będzie m.in. efektywne poszukiwanie nowych klientów i budowanie świadomości marki poprzez reklamę. Zaprezentowane zostaną także najnowsze trendy i dobre praktyki z zakresu e-marketingu.

CZYTAJ TAKŻE:Gdynia szykuje się do E(x)plory Week 2019

Organizatorem IV edycji Forum Biznesowego Pogranicza jest Park Naukowo-Technologiczny Polska Wschód w Suwałkach. IV Forum Biznesowe Pogranicza odbędzie się w dniach 24-25 października w siedzibie Parku przy ul. Innowacyjnej 1 w Suwałkach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jak zarobić na Mexicanos? Handel z Meksykiem bez ceł

Komisja Europejska wynegocjowała porozumienie, które praktycznie cały handel towarami z Meksykiem uczyni bezcłowy. Jednocześnie ...

Polskie małe i średnie firmy otwarte na robotyzację

Jedna trzecia małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych planuje robotyzację w ciągu trzech lat. Prawie ...

Tajemnica chińskich norm GB

Chiński rynek rolny, rolno-spożywczy i spożywczy regulują, obok norm o ustawowych, również specjalne normy ...

Spotkanie nauki i biznesu w Puławach

8 października w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się I Forum Dialogu Polski Wschodniej Innowacje ...

Czeka nas fala niewypłacalności firm

Eksperci z Euler Hermes nie mają wątpliwości. Koronawirus stworzył bombę niewypłacalności z opóźnionym zapłonem ...

Polskie firmy ciągną do Francji

Do eksportu i ekspansji na rynek francuski polskich przedsiębiorców zachęcają zarówno agendy rządowe, izby ...