Turystyka zdominuje IV Forum Biznesowe Pogranicza

adobestock

„Tourism Industry Hotels” to hasło IV Forum Biznesowego Pogranicza. Ta edycja Forum będzie zatem poświęcona branży turystyczno-hotelarskiej. Spotkanie odbędzie się 24 i 25 października w Suwałkach.

Ambicją IV Forum Biznesowego Pogranicza jest zgromadzenie w jednym miejscu przedsiębiorców, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorców, inwestorów oraz mieszkańców.

Osią nadchodzących spotkań jest szeroko rozumiany obszar turystyki. A należy ona do najszybciej rozwijających się sektorów usług w Polsce. Związane z nią są takie branże, jak hotelarstwo, gastronomia czy organizacja usług turystycznych. Hasło IV Forum to „Tourism Industry Hotels”.

Międzynarodowe grono uczestników

Organizatorzy zaprosili do udziału w wydarzeniu przedstawicieli rządów i samorządów oraz zagranicznych partnerów Suwałk z Litwy, Białorusi i Rosji. Mają oni wspólnie rozmawiać o problematyce wiodących branż w regionie północno-wschodniej Polski. Ale nie tylko. Także szerzej, całego pogranicza z Litwą, Białorusią i Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej.

CZYTAJ TAKŻE:Przedstawiciele sektora MŚP spotkają się w Katowicach

IV Forum Biznesowe Pogranicza ma stać się także okazją do dyskusji o barierach związanych ze współpracą w regionie pogranicza. Jak również do nawiązania współpracy biznesowej w ramach partnerstwa transgranicznego.

Organizatorzy podkreślają, że tematyka nadchodzącego Forum wpisuje się w Inteligentne Specjalizacje Województwa Podlaskiego. Wydarzenie będzie okazją do promocji firm z Suwałk oraz całego regionu. Bowiem podczas wydarzenia przedsiębiorcy będą mieli możliwość prezentacji m.in. swojej oferty eksportowej. Okazją ku temu będą targi wystawców związanych z branżą turystyczną.

Spotkania i warsztaty dla biznesu

Przedsiębiorcy będą mieli także okazję do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z partnerami zagranicznymi. W programie wydarzenia są bowiem spotkania biznesowe, organizowane przy współpracy z ośrodkami Europejskiej Sieci Współpracy (Enterprise Europe Network) z województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego.

Przedstawiciele firm będą też mogli także poszerzać praktyczną wiedzę. Podczas Forum będą bowiem także warsztaty marketingowe. A ich tematem będzie m.in. efektywne poszukiwanie nowych klientów i budowanie świadomości marki poprzez reklamę. Zaprezentowane zostaną także najnowsze trendy i dobre praktyki z zakresu e-marketingu.

CZYTAJ TAKŻE:Gdynia szykuje się do E(x)plory Week 2019

Organizatorem IV edycji Forum Biznesowego Pogranicza jest Park Naukowo-Technologiczny Polska Wschód w Suwałkach. IV Forum Biznesowe Pogranicza odbędzie się w dniach 24-25 października w siedzibie Parku przy ul. Innowacyjnej 1 w Suwałkach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

FindAir tworzy technologię do walki z astmą

Fundusz BLDG Venture finansuje innowacyjny projekt rodzimego startupu FindAir. Chodzi o stworzenie algorytmów sztucznej ...

Polski startup BIMproQr z sukcesem w Singapurze

Lubelski startup BIMproQr wszedł do półfinału konkursu The 2019 China-ASEAN New Smart City Innovation ...

Księgowa przypomina przedsiębiorcom o zmianach w podatkach

Paragony tylko z NIP, przelewy tylko na zgłoszone rachunki bankowe i split payment. Na ...

Europa za mało korzysta z badań

Europejscy naukowcy zwykle dużo publikują, ale nie mają wynalazków czy patentów – mówi Ingmar ...

Sukcesja to temat nie tylko dla firm

Polski biznes dopiero zaczyna stawiać czoła wyzwaniom związanymi ze zmianą pokoleniową. Dotyczy to nie ...

350 mln zł na innowacje dla MŚP

Rusza nabór wniosków o tzw. premię technologiczną. Firmy będą mogły starać się o 6 ...