Specjaliści z MŚP najczęściej wynajmują auto na wyjazd służbowy

mat. pras.

Osoby pracujące na stanowiskach specjalistycznych w małych i średnich firmach (MŚP) to grupa, która najczęściej podróżuje służbowo wynajętym samochodem. Takie wyniki przyniosło badanie, przeprowadzonego na zlecenie marki wynajmu samochodów Avis Polska.

57 proc. osób, które wynajmowały samochód na wyjazd biznesowy, stanowili pracownicy średniego szczebla. Byli to starsi specjaliści (35 proc.) i specjaliści (22 proc.). Na kolejnych miejscach w badaniu na zlecenie Avis Polska uplasowali się menadżerowie (17 proc.) iwłaściciele firm (11 proc.). Natomiast znacznie mniejszy odsetek stanowili dyrektorzy – 4 proc. ankietowanych.

Wynajem popularny w małych i średnich firmach

– Duży odsetek pracowników średniego szczebla, którzy podczas podróży służbowej korzystają z wynajmu auta potwierdza, że koszt wypożyczenia samochodu nie musi być wyższy od podróży innym środkiem transportu. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę oszczędność czasu oraz komfort pracownika – podkreśla Martin Gruber, dyrektor zarządzający Avis Budget Group na Europę Środkową.

CZYTAJ TAKŻE: AI Challenge dla wszystkich, także MŚP

– Im lepsze warunki podróży, tym mniejsze zmęczenie, co w pozytywny sposób przekłada się na efektywność pracy – dodaje Martin Gruber.

Małe i średnie przedsiębiorstwa to firmy, których pracownicy najczęściej wybierają wynajem samochodu podczas wyjazdu w interesach. Pracownicy małych podmiotów, zatrudniających od 11 do 50 osób stanowią 36 proc. badanych.

mat. pras.

Takie samo zainteresowanie wynajmem samochodu jest wśród pracowników przedsiębiorstw średniej wielkości, zatrudniających od 51 do 250 osób. Mniejsza, 15-proc. popularność najmu, dotyczy pracowników największych firm o zatrudnieniu przekraczającym 250 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Polskie małe i średnie firmy otwarte na robotyzację

Rośnie popularność najmu aut

Jak przewiduje ekspert Avis Polska, trend korzystania z różnych form wynajmu samochodów będzie coraz popularniejszy wśród przedsiębiorstw.

– Wynajem krótkoterminowy na wyjazd w interesach, czy wynajem długoterminowy w firmie, aby korzystać z auta na co dzień, stają się coraz bardziej popularne. Wiąże się to przede wszystkim z szukaniem oszczędności. Wypożyczenie pojazdu okazuje się efektywniejsze kosztowo niż utrzymanie własnej floty – wskazuje Martin Gruber.

Jak zaznacza, wynajem to dogodne rozwiązanie szczególnie dla przedsiębiorstw, które potrzebują określonego rodzaju pojazdu – na przykład auta dostawczego – tylko sezonowo.

CZYTAJ TAKŻE: Gwarancje napędzają mikro-, małe i średnie firmy

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję SW Research na zlecenie Avis Polska. Objęło próbę 529 osób, które na przestrzeni minionych 12 miesięcy korzystały z usługi wynajmu auta podczas podróży służbowej.

Avis działa od 1946 roku. Jest jedną z najbardziej znanych i największych na świecie marek wypożyczalni samochodów. Ma ok. 55 tys. oddziałów w ok. 180 krajach. Avis należy do Avis Budget Group, Inc., notowanej na NASDAQ. Oddział Avis w Polsce działa od 1991 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

CureVac może przystąpić do klinicznych testów swej szczepionki

Niemiecka firma biotechnologiczna jest drugą firmą w Niemczech, którą dostała zgodę na kliniczne testowanie ...

Wycofanie auta z firmy nie zawsze spowoduje skutki w VAT

Jeśli przedsiębiorcy w momencie nabycia samochodu nie przysługiwało prawo do odliczenia VAT oraz nie ...

Koronawirus. Co daje tarcza antykryzysowa 2.0

Prezydent podpisał drugą specustawę związaną z pandemią koronawirusa. Po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw wejdzie ...

Jak fiskus widzi split payment

Split payment (mechanizm podzielonej płatności, MPP) w VAT w nowej formie obowiązuje od ponad ...

Kwota za wystąpienie ze spółki nie zawsze z PIT

Co następuje, gdy wspólnik występuje ze spółki cywilnej i otrzymuje spłatę udziałów w formie ...

Ochrona pracowników delegowanych do Włoch

Dziś Włochy otwierają granice zarówno dla turystów, jak i dla pracowników z innych krajów ...