Biznes to olbrzymia dziedzina. Pod tym pojęciem mieści się w końcu zarówno kwiaciarnia prowadzona w formie jednoosobowej działalności, jak i wielomilionowa korporacja międzynarodowa. Nic więc dziwnego, że szkoły biznesu powstają jak grzyby po deszczu, a księgarnie pękają w szwach od poradników na temat prowadzenia firmy, technik sprzedaży czy bycia efektywnym menedżerem. Jednak ten, kto przepracował na własny rachunek choć jakiś czas, dobrze wie, że znalezienie chwili dla siebie bywa trudne. Jak więc pogodzić to z nauką nowych rzeczy i rozwojem? Z odpowiedzią może przyjść Storytel i jego przebogata baza audiobooków biznesowych.

Audiobook w biegu do pracy

Czy podczas porannego stania w ulicznym korku możesz nauczyć się produktywności i usprawnić organizację pracy? Wydaje się to mało prawdopodobne, jest jednak bardzo możliwe. Brian Tracy w swojej książce pt. „Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem” w przystępny sposób opowiada, jak zarządzać sobą w czasie, podpowiada sposoby na zwalczenie prokrastynacji oraz uczy technik podkręcenia produktywności. A wszystko to w wygodny, komfortowy sposób - sącząc słowa wprost do Twojego ucha. Autor jest niekwestionowanym autorytetem w świecie biznesu i rozwoju osobistego, a jego książki od lat prosperują świetnie na całym świecie. Wersja wspomnianego tytułu w formie audio to trwająca nieco ponad sześć godzin instrukcja dla dobrze zorganizowanego życia. Aby z niej skorzystać, wystarczy tylko aplikacja w smartfonie i zestaw głośnomówiący lub ulubione słuchawki. Właśnie dlatego jest to genialne rozwiązanie zarówno w przypadku jazdy autem czy komunikacją miejską, jak i krótkiego spaceru do biura.

Pierwszy milion – jak go zdobyć?

Takie pytanie zadaje sobie każdy przedsiębiorca. I zadawali je sobie także ludzie z naszej przeszłości. Nie jest tajemnicą, że pieniądz, odkąd tylko się pojawił, zawładnął światem i ludzkimi pragnieniami. Pieniądze szczęścia nie dają, za to często są środkiem do jego osiągnięcia, dlatego niemal wszyscy dążymy do zabezpieczenia swojej przyszłości za ich pomocą. Milion na koncie, choć już nie znaczy tyle, co jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu, nadal jest świetnym buforem bezpieczeństwa i daje realne możliwości inwestycyjne. Gerge S. Clason wiedział o tym już w 1926 roku, kiedy pierwszy raz wydano jego książkę pt. „Najbogatszy człowiek w Babilonie”. Przewrotność i ponadczasowość tej publikacji zachwyca do dziś i nadal jest to jeden z największych bestsellerów wszech czasów na temat budowania zabezpieczenia finansowego. Autor osadził akcję w starożytnym Babilonie i na prostych przykładach z życia pokazuje krok po kroku, jak zabezpieczać oraz mnożyć swoje fundusze. W bardzo obrazowy sposób przedstawiono tu pokonywanie przeszkód na drodze ku lepszej sytuacji finansowej, a barwnie i ciekawie prowadzone historie stanowią łatwo przyswajalne źródło wiedzy. Storytel zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po tego audiobooka, zwłaszcza jeśli pierwszy milion nie majaczy jeszcze na horyzoncie, ale marzenia o nim są już na dobre rozbudzone.

Szukając nieco bliżej współczesnych czasów, warto przyjrzeć się najbogatszym oraz ich drodze do sukcesu. Doskonałym przykład stanowi historia twórcy Amazona, Jeffa Bezosa. „Jednym kliknięciem. Historia Jeffa Bezosa i rosnącej potęgi Amazon.com” to opowieść o człowieku, którego strategii i perspektywicznego myślenia powinno się uczyć w szkołach. Maniak komputerowy, w którego nie wierzył nikt, a który w tej chwili jest jednym z najbardziej wpływowych i rozpoznawalnych biznesmenów na świecie. Ten audiobook jest pozycją obowiązkową na liście wszystkich przedsiębiorczych ludzi, nie tylko tych, którzy prowadzą lub chcą prowadzić własną firmę. Tytuł pełen jest cennych wskazówek, wspiera również przebojową i odważną postawę dotyczącą nowatorskich pomysłów oraz przekonań. Warto więc już teraz dorzucić go do swojej kolejki czytelniczej w aplikacji Stroytel. Dzięki temu w  dowolnej chwili zyskujemy dostęp do wielkiego umysłu milionera, możemy poznać jego strategię i poczuć determinację płynącą z każdego słowa tej książki. Bez walki i wiary w innowacyjne rozwiązania, Amazon nigdy by nie powstał, a nawet jeśli, to z całą pewnością nie stałby się taką potęgą, jaką jest obecnie.

Kontrola nad życiem i finansami często bywa złudna. Prowadzi to do nieplanowanych inwestycji, błędnie podjętych decyzji i frustracji. Nie trzeba jednak, a wręcz nie powinno się walczyć z tym w pojedynkę. Droga do sukcesu bywa kręta i wyboista, więc dobry przewodnik może się okazać niezastąpioną pomocą. W tym przypadku, przewodnikiem są książki w wersji audio. Z nimi nigdzie i nigdy nie musisz się spieszyć. Nie musisz mieć też wolnych rąk czy luźnego wieczoru, aby usiąść w spokoju i poczytać. Audiobooki mogą być z Tobą wszędzie, gdzie tylko je ze sobą zabierzesz. Kto wie, może to właśnie jeden z nich sprawi, że kolejny artykuł o sławnych, światowych biznesmenach będzie zawierał Twoje nazwisko?

Materiał Promocyjny