Platformy startowe pomagają start-upom w Polsce wschodniej

Część start-upów dotowanych z pieniędzy europejskich via platformy startowe, czyli z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, radzi sobie coraz lepiej. Co oferują rynkowi innowatorzy ze wschodu kraju?

200 mln euro dla MŚP via BNP Paribas Leasing Services

Dzięki współpracy Europejskiego Banku Inwestycyjnego z BNP Paribas Leasing Services pieniądze trafią na wsparcie finansowania małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

MJWPU oferuje pieniądze na inwestycje mazowieckich firm

Wystartował konkurs o unijne dotacje na inwestycje mazowieckich przedsiębiorstw. Można pozyskać nawet 4 mln zł na projekt.

Mikro-firmy na bankowym cenzurowanym

W ciągu ostatniego roku co czwarta mikro-firma wnioskująca o kredyt w banku została odprawiona z kwitkiem. To 10 razy więcej niż w przypadku firm średnich.

Wracają pożyczki płynnościowe dla MŚP

O pożyczki, które pomagają w zapewnieniu płynności finansowej firmom, które ucierpiały wskutek pandemii ponownie będą mogły się ubiegać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Głos beneficjenta pomoże ułatwić wykorzystanie funduszy UE?

Resort funduszy i polityki regionalnej udostępnił portal, na którym można zgłaszać pomysły jak uprościć korzystanie z pieniędzy europejskich. Można też podzielić się doświadczeniami.

Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko

Ministerstwo Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej rozpoczyna pracę nad projektem Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027 (FEnIKS).

PARP idzie w regiony. Ma pierwsze biuro regionalne

Pierwszą regionalną placówkę PARP otwarto w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ma to być punkt kontaktowy dla przedsiębiorców z zachodniej części kraju.

Obligacje nadal bezpieczną przystanią. Jakie są alternatywy?

Papiery dłużne, w tym obligacje ciągle traktowane są jak bezpieczna przystań. Jednak dynamiczne zmiany w polityce NBP, a także obecne trendy rynkowe mocno podważają pozycję zarówno krótko-, jak i długoterminówek. Na wahaniach wartości obligacji zyskują fundusze. Czy właśnie te instrumenty będą szansą dla inwestorów indywidualnych oraz MŚP?

Nowy konkurs NCBR dla uczelni wyższych

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pomaga uczelniom otworzyć się na osoby z niepełnosprawnościami. Ma temu służyć m.in. nowy konkurs „Kadra dydaktyczna dla projektowania uniwersalnego”.

NCBR pomaga uczelniom otworzyć się na osoby z niepełnosprawnościami

Trwa nabór w konkursie NCBR dla szkół wyższych. Beneficjenci zyskają środki na dostosowanie placówek, kadry i oferty edukacyjnej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Budżet konkursu to 60 mln zł z funduszy europejskich z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Fundusze Europejskie na infrastrukturę, klimat, środowisko

Ruszają konsultacje społeczne Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027 (FEnIKS).

FERS to nowy program dotyczący rozwoju społecznego

Ponad 4 mld euro to budżet Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, następcy Programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Firmy też skorzystają.

REACT-EU, czyli 1,4 mld zł dla polskiego sektora MŚP

Część pieniędzy z 770 mld zł dla Polski na lata 2021-2027 pomoże w walce ze skutkami pandemii w gospodarce już teraz. Małe i średnie firmy sięgną ponownie do kończącego się Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Agencja Rozwoju Przemysłu pomoże firmom spłacić kredyty

Agencja Rozwoju Przemysłu udzieli przedsiębiorcom pożyczek na spłatę rat kredytowych. To pomoc dla firm, które w wyniku pandemii koronawirusa mają trudności z zachowaniem płynności.

Nowe gwarancje dotyczące leasingu dla MŚP

Firmy z sektora MŚP zyskały nowe ułatwienie w dostępie do finansowania. Chodzi o gwarancje BGK dla leasingu wykorzystujące środki Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego.

Arval zapowiada abonament samochodowy a’ la Netflix

Mniejsze firmy mogą najwięcej zyskać na wynajmie aut. W 2020 r. w wynajmie długoterminowym znajdował się już co czwarty samochód osobowy nabywany przez przedsiębiorców – mówi Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska i prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Łatwiej o granty inwestycyjne dla firm z sektora MŚP

Rząd chce zachęcić małe i średnie firmy do inwestycji. Dlatego zmienia kryteria dostępu do grantów związanych z inwestycjami.