Pożyczka antyinflacyjna z Agencji Rozwoju Przemysłu dla firm z sektora MŚP

Agencja Rozwoju Przemysłu wprowadziła do oferty pożyczkę antyinflacyjną z gwarancją Europejskiego Funduszu Gwarancyjnego. Mali i średni przedsiębiorcy mogą pożyczyć do 10 mln zł na okres nawet dziesięciu lat.

Citigroup: bez szczepienia nie ma pracy

Pracownicy banku Citigroup w USA, którzy do połowy miesiąca nie zaszczepią się, zostaną skierowani na bezpłatny urlop a potem zwolnieni z pracy. Wyjątek zastosowano dla osób które nie mogły być zaszczepione z powodów religijnych lub medycznych.

Kurator w Getin Noble Banku

Komisja Nadzoru Finansowego nie zatwierdziła planu naprawy i wezwała bank do przedstawienia nowego maksymalnie za cztery miesiące. Wprowadziła też kuratora – został nim Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Prowadzenie konta firmowego – poradnik dla przedsiębiorców

Czym konto firmowe różni się od rachunku prywatnego? Czym się kierować podczas porównywania ofert różnych banków? Jak najszybciej otworzyć konto firmowe? Oto kilka praktycznych porad, które ułatwią Ci założenie i prowadzenie konta firmowego.

Sięgnij po Fundusze Europejskie stawiając na innowacyjność!

Koniec roku to ostatni moment, żeby przygotować się do nowej perspektywy finansowej, która ruszy w pierwszym kwartale 2022. Po raz pierwszy polscy przedsiębiorcy będą mieli możliwość pozyskania środków w tak szerokim zakresie.

Więcej czasu na rozliczenie nadwyżki z Tarczy Finansowej 2.0

Przedsiębiorcy będą mieli 6 tygodni więcej na rozliczenie nadwyżki z Tarczy Finansowej 2.0 Polskiego Fundusz Rozwoju. Nowy termin to 15 marca 2022 r.

Tarcza PFR 2.0 - które firmy mogą liczyć na całkowite umorzenie finansowania?

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) rozpoczyna proces rozliczania i zwolnienia z obowiązku zwrotu subwencji dla mikrofirm oraz małych i średnich firm w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 (Tarcza PFR 2.0).

Jak zdobyć finansowanie na prowadzenie działalności gospodarczej? 5 sprawdzonych metod

Założenie własnego biznesu wymaga od przyszłego przedsiębiorcy dołożenia wszelkich starań, aby nowa firma osiągnęła sukces na rynku i na przestrzeni lat dobrze prosperowała. Jednak aby tak się stało, już na samym początku należy zadbać o pewne źródło finansowania działalności gospodarczej. Możliwości jest kilka, dlatego każdy przedsiębiorca może wybrać tę skrojoną na miarę swoich potrzeb.

Do 30 września można składać wnioski o pomoc z tarczy PFR dla dużych firm

Tylko do końca września br. można składać wnioski o uzyskanie Finansowania Preferencyjnego 2.0. Termin jest bardzo krótki więc przedsiębiorcy chcący skorzystać z tej pomocy muszą się spieszyć.

Platformy startowe pomagają start-upom w Polsce wschodniej

Część start-upów dotowanych z pieniędzy europejskich via platformy startowe, czyli z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, radzi sobie coraz lepiej. Co oferują rynkowi innowatorzy ze wschodu kraju?

200 mln euro dla MŚP via BNP Paribas Leasing Services

Dzięki współpracy Europejskiego Banku Inwestycyjnego z BNP Paribas Leasing Services pieniądze trafią na wsparcie finansowania małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

MJWPU oferuje pieniądze na inwestycje mazowieckich firm

Wystartował konkurs o unijne dotacje na inwestycje mazowieckich przedsiębiorstw. Można pozyskać nawet 4 mln zł na projekt.

Mikro-firmy na bankowym cenzurowanym

W ciągu ostatniego roku co czwarta mikro-firma wnioskująca o kredyt w banku została odprawiona z kwitkiem. To 10 razy więcej niż w przypadku firm średnich.

Wracają pożyczki płynnościowe dla MŚP

O pożyczki, które pomagają w zapewnieniu płynności finansowej firmom, które ucierpiały wskutek pandemii ponownie będą mogły się ubiegać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Głos beneficjenta pomoże ułatwić wykorzystanie funduszy UE?

Resort funduszy i polityki regionalnej udostępnił portal, na którym można zgłaszać pomysły jak uprościć korzystanie z pieniędzy europejskich. Można też podzielić się doświadczeniami.

Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko

Ministerstwo Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej rozpoczyna pracę nad projektem Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027 (FEnIKS).

PARP idzie w regiony. Ma pierwsze biuro regionalne

Pierwszą regionalną placówkę PARP otwarto w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ma to być punkt kontaktowy dla przedsiębiorców z zachodniej części kraju.

Obligacje nadal bezpieczną przystanią. Jakie są alternatywy?

Papiery dłużne, w tym obligacje ciągle traktowane są jak bezpieczna przystań. Jednak dynamiczne zmiany w polityce NBP, a także obecne trendy rynkowe mocno podważają pozycję zarówno krótko-, jak i długoterminówek. Na wahaniach wartości obligacji zyskują fundusze. Czy właśnie te instrumenty będą szansą dla inwestorów indywidualnych oraz MŚP?