Aplikacja z Polski wesprze USA w walce z koronawirusem

Aplikacja startupu Immersion pokazuje, jak korzystać ze sprzętu i odzieży ochronnej
mat. pras.

Polski startup Immersion na zlecenie amerykańskiego rządu stworzył platformę, która przeszkoli personel medyczny w USA. Aplikacja ma zwiększyć bezpieczeństwo lekarzy i ujednolicić we wszystkich stanach wiedzę o użytkowaniu ubrań ochronnych. Aplikacja będzie dostępna także w Polsce.

Polski startup Immersion opracował aplikację szkoleniową dla rządu USA. Jej głównym celem jest przekazanie instrukcji dotyczących użytkowania ubrań ochronnych oraz ujednolicenie wiedzy medycznej w szpitalach we wszystkich stanach.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. Jak złożyć wniosek do ZUS o zwolnienie ze składek

– Dzięki wykorzystaniu nowych technologii udało się stworzyć interaktywne doświadczenie obrazujące kluczowe zasady dotyczące prawidłowego nakładania i zdejmowania odzieży ochronnej – mówi Piotr Baczyński, CEO Immersion.

Aplikacja startupu Immersion pokazuje, jak korzystać ze sprzętu i odzieży ochronnej, mat. pras.

– USA zależało na ujednoliceniu zasad, aby móc w jasny i przystępny sposób szkolić osoby znajdujące się na pierwszej linii frontu, które codziennie narażone są na bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi – dodaje Piotr Baczyński.

Aplikacja informuje o zasadach bezpieczeństwa

Aplikacja krok po kroku pokazuje zasady bezpiecznego zakładania i zdejmowania elementów ochrony osobistej. Dzięki wykorzystaniu avatarów i realnych filmów wideo uczy, jak poprawnie dezynfekować ręce czy zdejmować fartuch i rękawiczki. Aplikacja została stworzona w kilka dni.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. Prawa i obowiązki pracodawców i pracowników

Według najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore, do wieczora w środę 22 kwietnia w Stanach Zjednoczonych odnotowano łącznie ponad 842 tys. potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło przeszło 46 tys. osób.

– Stany Zjednoczone to obecnie kraj z największą ilością osób zakażonych koronawirusem. Setki tysięcy lekarzy są zaangażowane w walkę z pandemią. Dołączają do nich także służby mundurowe, takie jak wojsko czy gwardia narodowa. Wszystkie te osoby są narażone na zakażenie. Według niektórych danych nawet 20 proc. lekarzy może zostać zainfekowanych – mówi Piotr Baczyński.

Edukacja personelu medycznego

– Z tego powodu pojawiła się pilna potrzeba stworzenia szybkiego i skutecznego kursu z zakresu używania ubrania ochronnego, czyli masek, peleryn ochronnych, rękawiczek i innych, ponieważ ich niewłaściwe stosowanie jest jedną z głównych przyczyn zachorowań wśród personelu medycznego. Nasza aplikacja pozwala zapoznać się z procedurami wykorzystana ubrań ochronnych w ciągu kilku minut. A interaktywna forma szkolenia ułatwia zapamiętanie kluczowych informacji – podkreśla CEO Immersion.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. Kiedy przysługuje postojowe dla przedsiębiorców

Projekt powstał we współpracy z polsko-amerykańską Fundacją Alliance for Innovation oraz Amerykańskim Departamentem ds. Weteranów (United States Department of Veteran Affairs). Fundacja łączy partnerów polskich i amerykańskich w celu nawiązania współpracy i rozwijania innowacyjnych projektów z zakresu nauki, biznesu i kultury.

Aplikacja startupu Immersion pokazuje, jak korzystać ze sprzętu i odzieży ochronnej, mat. pras.

– Współpraca z Immersion i stworzona w tak krótkim czasie aplikacja zyskały wśród kierownictwa Veteran Health System ogromne uznanie i bardzo pozytywną opinię. Wierzę, że jest to świetny początek szerokiej współpracy polskiej, innowacyjnej firmy z federalną instytucją, która opiekuje się 6 milionami amerykańskich weteranów – podkreśla prof. Michael Czekajlo, Co-Chairman AFI i pracownik Veteran Health System.

Aplikacja będzie dostępna także w Polsce

W Polsce niestety rośnie liczba pracowników ochrony zdrowia narażonych na kontakt z koronawirusem. Zarażonych jest kilkaset osób. A ponad 4,5 tys. lekarzy, pielęgniarek i pracowników personelu medycznego zostało objętych kwarantanną.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. Pożyczki dla firm na specjalnych warunkach

– Pracownikom medycznym bez praktyki w korzystaniu ze sprzętu ochrony osobistej brakuje odpowiedniej wiedzy o prawidłowych zabezpieczeniach. Przestrzeganie zasad zakładania i zdejmowania elementów sprzętu ochrony osobistej zmniejsza jego zużycie i zarazem zwiększa bezpieczeństwo osób z niego korzystających – wskazuje lekarz Jakub Olędzki.

Aplikacja będzie także dostępna w Polsce. Po przetłumaczeniu zostanie ona rozesłana do polskich lekarzy przez Naczelną Izbę Lekarską – zapowiada Piotr Baczyński.

Baczyński założył Immersion w 2014 r. Startup zajmuje się tworzeniem aplikacji i gier w formacie rzeczywistości rozszerzonej (AR) i wirtualnej (VR). Od lat współpracuje także z podmiotami w USA. Firma stworzyła już m.in. aplikacje wspólnie z NASA oraz dla Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jaki jest chiński klient?

Zmniejszenie zagrożenie epidemią w Chinach przywraca szanse eksportowe dla polskich firm, w tym eksporterów ...

Rozwód wspólnika - jak podział majątku wpłynie na spółkę?

Spółka cywilna, a rozwód wspólnika – co z majątkiem spółki?

Czasami sprawy prywatne mogą wpłynąć na sytuację spółki. Czy taką okolicznością jest rozwód wspólnika ...

Kinga Zacharjasz, dyrektor zarządzająca w Banku BNP Paribas

W biznesie do pewnych rzeczy już nie wrócimy

Elektroniczna, szybka i bezpieczna wymiana dokumentów, w tym umów, wejdzie do kanonu działania w ...

Polski handel z Wyspami po brexicie

Już w najbliższą sobotę (1 lutego 2020 r.) Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Ma ...

Szczepienie przeciw grypie bez podatku.

Szczepienie przeciw grypie od szefa bez podatku

U pracowników, którzy mogą skorzystać ze szczepionek przeciw grypie sfinansowanych przez pracodawcę nie powstanie ...

Dzisiaj biuro można zabrać pod pachę

Dawniej trudno było sobie wyobrazić pracę poza biurem. Biurko było obładowane sprzętem jak telefon ...