Polska krajem partnerskim targów The Hotel Show w Dubaju

Polska to kraj partnerski targów The Hotel Show Dubai 2021.
Panorama centrum Dubaju, ZEA. Źródło: Adobe Stock

Pawilon Polski będzie częścią najważniejszych w regionie targów kierowanych do branży hotelarskiej.

The Hotel Show Dubai to najdłużej działające i najważniejsze targi branży hotelarskiej w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (ang. Middle East and North Africa – MENA). Podczas ich tegorocznej edycji, która odbędzie się w dniach 31 maja-2 czerwca 2021 r. w Dubai World Trade Centre, Polska będzie krajem partnerskim.

Partnerstwo, którego celem strategicznym jest wzmocnienie relacji biznesowych i handlowych pomiędzy Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA) w tym kluczowym dla branży hotelarskiej okresie, jest współtworzone przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT), Krajową Izbę Gospodarczą (KIG) oraz Województwo Pomorskie. Instytucje te odegrają istotną rolę w zorganizowaniu wyjazdu do ZEA wiodących producentów najnowszych polskich produktów, usług, technologii dla branży hotelarskiej, które zostaną zaprezentowane w polskim pawilonie.

CZYTAJ TEŻ: Nieruchomości w ZEA szansą dla inwestorów

– Udział w targach The Hotel Show Dubai 2021, podobnie jak w innych ważnych wydarzeniach targowych w ZEA, jest częścią programu gospodarczego towarzyszącego udziałowi Polski w Światowej Wystawie Expo 2020, która odbędzie się w tym roku. Jego głównym celem jest promocja polskich firm oraz wspieranie ich w zacieśnianiu relacji biznesowych z partnerami na Bliskim Wschodzie – podkreśla Robert Tomanek, podsekretarz stanu w MRPiT.

– Krajową Izbę Gospodarczą łączy wieloletnie partnerstwo ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i mamy nadzieję, że relacje te będą się jeszcze pogłębiać, biorąc pod uwagę nasz udział w targach The Hotel Show Dubai oraz w zbliżającym się Expo 2020, w które również jesteśmy zaangażowani jako organizacja partnerska – dodaje Marek Kłoczko, wiceprezes i dyrektor generalny KIG.

Pomorze na The Hotel Show Dubai 2021

W polskim pawilonie swą ekspozycję będzie miało również województwo pomorskie będące jednym z najszybciej rozwijających się regionów Europy. Trójmiasto znalazło się niedawno w pierwszej piątce pod względem strategii bezpośrednich inwestycji zagranicznych w rankingu „FDI Global Cities of the Future 2021/2022”. Miasta oceniono pod względem potencjału gospodarczego, przyjazności dla biznesu, kapitału ludzkiego, stylu życia, łączności i efektywności kosztowej.

CZYTAJ TEŻ: Perspektywy współpracy z branżą hotelarską w ZEA

Wśród uczestników z Polski znajdzie się też MK Business Link, firma doradztwa biznesowego, która wspiera nawiązywanie profesjonalnych relacji pomiędzy Europą a Bliskim Wschodem, poprzez łączenie specjalistycznej wiedzy, zrozumienia obu kultur oraz szczegółowego rozeznania poszczególnych regionów i środowisk biznesowych. Firma będzie współdzielić stoisko z Krajową Izbą Gospodarczą. MK Business Link, jako oficjalny przedstawiciel The Hotel Show Dubai w Polsce, zapewni znaczące możliwości rozwoju wymiany biznesowej z krajami wchodzącymi w skład Rady Współpracy Zatoki (ang. Gulf Cooperation Council  – GCC). Członkami GCC są: Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Kuwejt, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym inauguracyjnym partnerstwem targów The Hotel Show Dubai. Jako jedna z wiodących platform zrzeszających przedsiębiorców jesteśmy niezmiernie dumni, że w pawilonie będzie ponad 30 polskich firm, które zaprezentują wysokiej jakości polskie produkty – komentuje Małgorzata Panek-Kasińska, prezes MK Business Link.

CZYTAJ TEŻ: ZEA. Kryzys szansą dla polskiego sektora cybersecurity

Od ponad 20 lat, The Hotel Show Dubai napędza i inspiruje zmiany w branży. Największe i najważniejsze targi branży hotelarskiej w regionie są miejscem spotkań hotelarzy, dyrektorów generalnych, projektantów wnętrz, menedżerów F&B, zespołów front of house, którzy szukają dostępu do produktów, informacji i inspiracji.

The Hotel Show Dubai po raz kolejny będzie częścią Middle East Design and Hospitality Week, największego i najważniejszego wydarzenia związanego z projektowaniem i hotelarstwem, łączącego cztery wspólnie organizowane imprezy, w tym The Hotel Show Dubai, INDEX, The Leisure Show i WORKSPACE.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Targi Gitex 2019 w Dubaju to szansa dla polskich firm

Rodzimi przedsiębiorcy z branży ICT mogą skorzystać z promocji na stoisku zorganizowanym przez Polską ...

Dane - niełatwo je firmom gromadzić w świetle obowiązujących przepisów.

Dane – firmy z nich nie korzystają. Jesteśmy daleko w tyle

Droga do transformacji cyfrowej opartej na danych jest skomplikowana. Barierą są regulacje prawne. Dane, ...

Handel z Singapurem będzie łatwiejszy

Dziś wchodzi w życie umowa o wolnym handlu między Unią Europejską a Singapurem. Skorzystają ...

Składka zdrowotna dla JDG to jedna z kontrowersji w Polskim Ładzie.

Składka zdrowotna – samozatrudnieni jednak z ryczałtową?

Rząd wycofuje się z ostrej podwyżki składek zdrowotnych dla samozatrudnionych w ramach Polskiego Ładu. ...

Tarcza 4.0: Poszerzenie dopłat do wynagrodzeń

O dopłaty do wynagrodzeń pracowników będą mogli ubiegać się także pracodawcy, którzy pomimo spadku ...

Gastronomia zapowiada pozew zbiorowy przeciw Skarbowi Państwa

Gastronomia  – jak kreplachy uratowały rodzinną restaurację

Różne są sposoby na ratowanie biznesu w czasach pandemii. Co mogło bardziej pomóc firmie ...