Kujawsko-pomorskie wspiera eksporterów

adobe stock

Rusza regionalne wsparcie na rozpoczęcie i rozwój eksportu w woj. kujawsko-pomorskim. Pomoc mogą otrzymać mikro, małe i średnie firmy. Maksymalnie jest to 850 tys.

Przedsiębiorcy z woj. kujawsko-pomorskiego mogą składać wnioski o grant na udział w międzynarodowych targach, organizację wizyt studyjnych czy projektowanie kampanii reklamowych. Dofinansowanie obejmuje także certyfikację produktów czy dostosowanie wzornictwa do oczekiwań rynków zagranicznych. A także choćby wsparcie prawne negocjacji i zawierania kontraktów.

O granty mogą aplikować mikro, małe i średnie firmy. A przy tym takie, które mają produkt eksportowy i planują wejść na nowe rynki zagraniczne.

Do 850 tys. zł dofinansowania

Jedno przedsiębiorstwo może otrzymać do 850 tys. zł dofinansowania. Warunkiem udziału w konkursie jest posiadanie strategii eksportowej.

CZYTAJ TAKŻE: HiTech Zone chce wspierać ekspansję MSP w Chinach

Warto się pospieszyć z przygotowywaniem dokumentacji. Bowiem czas na składanie wniosków nie jest długi. Wnioski będą przyjmowane zaledwie od 9 do 31 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest 28 lutego 2020 r.

Wsparcie informacyjne

Przedsiębiorcy mogą także liczyć na wsparcie informacyjne. Eksperci przedstawią szczegółowe informacje o grantach udzielanych w ramach Funduszu Eksportowego na konferencji Postaw na eksport. Spotkanie odbędzie się w piątek 6 grudnia o godz. 11 w Hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy.

O aktualnych trendach w eksporcie oraz korzyściach, jakie niesie dla firmy wejście na nowe rynki będzie mówił Olaf Osica, ekspert specjalizujący się w tematyce ekspansji polskich firm na rynki zagraniczne. A w drugiej części spotkania zaplanowano panel dyskusyjny.

CZYTAJ TAKŻE: Jerzy Kwieciński: udział polskiego MŚP w eksporcie może być wyższy

W jego trakcie eksporterzy z regionu podzielą się doświadczeniami związanymi z wejściem na nowe rynki zagraniczne. Odpowiedzą na pytania, jak dotrzeć do najlepszych klientów. Ale również jak radzić sobie z problemami, jakie przedsiębiorstwa napotkają w trakcie wychodzenia za granicę.

Indywidualne konsultacje

Przed konferencją, w godz. 9–11, będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji.  Specjaliści z Funduszu Eksportowego będą odpowiadać na pytania przedsiębiorców związane z naborem wniosków.

Udział w konferencji i konsultacjach jest bezpłatny. Jednak na konsultacje obowiązują zapisy.

CZYTAJ TAKŻE: Ubezpieczenia eksportowe nie są drogą fanaberią

Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (TARR). A szczegółowe informacje dla przedsiębiorców, w tym dokumentacja konkursowa, znajdują się na stronie Funduszu Eksportowego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Benefity pracownicze to m.in. szkolenia.

Benefity pracownicze w czasie pandemii. Co się zmieniło?

Benefity pracownicze to tuż za pensją kolejny czynnik, który często decyduje o podjęciu zatrudnienia ...

Technologie pomagają w działalności firm w czasach pandemii

Praca zdalna, która wcześniej była jedną z zachęt oferowanych przez potencjalnego pracodawcę, jest obecnie ...

Przedsiębiorcy ostrzegają: biurokracja bije w patenty

Rejestry Urzędu Patentowego wymagają pilnych zmian. Tak przynajmniej twierdzi Konfederacja Lewiatan, która chce stworzenia ...

Jak pokonać problemy kadrowe w małej firmie

Już dwie trzecie mikro, małych i średnich firm obawia się pogorszenia swojej sytuacji z ...

"Barometr zawodów" wskazuje, że lepiej postawić na robotykę i informatykę niż ekonomię.

Polskie uczelnie „produkują” zbyt wielu ekonomistów

W aż dziesięciu na szesnaście polskich województw w 2021 r. występuje nadwyżka ekonomistów. Tak ...

Ostatni raz trzeba wymienić „okna” w firmie

14 stycznia, po 10 latach Microsoft zakończył wsparcie systemu operacyjnego Windows 7. Żeby uniknąć ...