Kujawsko-pomorskie wspiera eksporterów

adobe stock

Rusza regionalne wsparcie na rozpoczęcie i rozwój eksportu w woj. kujawsko-pomorskim. Pomoc mogą otrzymać mikro, małe i średnie firmy. Maksymalnie jest to 850 tys.

Przedsiębiorcy z woj. kujawsko-pomorskiego mogą składać wnioski o grant na udział w międzynarodowych targach, organizację wizyt studyjnych czy projektowanie kampanii reklamowych. Dofinansowanie obejmuje także certyfikację produktów czy dostosowanie wzornictwa do oczekiwań rynków zagranicznych. A także choćby wsparcie prawne negocjacji i zawierania kontraktów.

O granty mogą aplikować mikro, małe i średnie firmy. A przy tym takie, które mają produkt eksportowy i planują wejść na nowe rynki zagraniczne.

Do 850 tys. zł dofinansowania

Jedno przedsiębiorstwo może otrzymać do 850 tys. zł dofinansowania. Warunkiem udziału w konkursie jest posiadanie strategii eksportowej.

CZYTAJ TAKŻE: HiTech Zone chce wspierać ekspansję MSP w Chinach

Warto się pospieszyć z przygotowywaniem dokumentacji. Bowiem czas na składanie wniosków nie jest długi. Wnioski będą przyjmowane zaledwie od 9 do 31 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest 28 lutego 2020 r.

Wsparcie informacyjne

Przedsiębiorcy mogą także liczyć na wsparcie informacyjne. Eksperci przedstawią szczegółowe informacje o grantach udzielanych w ramach Funduszu Eksportowego na konferencji Postaw na eksport. Spotkanie odbędzie się w piątek 6 grudnia o godz. 11 w Hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy.

O aktualnych trendach w eksporcie oraz korzyściach, jakie niesie dla firmy wejście na nowe rynki będzie mówił Olaf Osica, ekspert specjalizujący się w tematyce ekspansji polskich firm na rynki zagraniczne. A w drugiej części spotkania zaplanowano panel dyskusyjny.

CZYTAJ TAKŻE: Jerzy Kwieciński: udział polskiego MŚP w eksporcie może być wyższy

W jego trakcie eksporterzy z regionu podzielą się doświadczeniami związanymi z wejściem na nowe rynki zagraniczne. Odpowiedzą na pytania, jak dotrzeć do najlepszych klientów. Ale również jak radzić sobie z problemami, jakie przedsiębiorstwa napotkają w trakcie wychodzenia za granicę.

Indywidualne konsultacje

Przed konferencją, w godz. 9–11, będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji.  Specjaliści z Funduszu Eksportowego będą odpowiadać na pytania przedsiębiorców związane z naborem wniosków.

Udział w konferencji i konsultacjach jest bezpłatny. Jednak na konsultacje obowiązują zapisy.

CZYTAJ TAKŻE: Ubezpieczenia eksportowe nie są drogą fanaberią

Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (TARR). A szczegółowe informacje dla przedsiębiorców, w tym dokumentacja konkursowa, znajdują się na stronie Funduszu Eksportowego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polski Ład - liczymy ile stracą przedsiębiorcy.

Polski Ład – ile stracą przedsiębiorcy? Policzyliśmy

Polski Ład zakłada m.in. wzrost kwoty wolnej od PIT do 30 tys. zł i ...

Pozapłacowe korzyści – pandemia nie zabiła benefitów

Wprawdzie co drugi polski przedsiębiorca przyznaje, że pandemia miała negatywny wpływ na kondycję finansową ...

Nowe przepisy sprzyjające przedsiębiorcom

1 stycznia 2020 r. wejdzie w życie duża część Pakietu Przyjazne Prawo przygotowanego przez ...

Potrójne kosmiczne dofinansowanie dla Creotech Instruments

Creotech Instruments zdobyło niemal 26,5 mln zł dofinansowania z NCBR. Konkursowe dotacje spółka wykorzysta ...

Leki, sprzęt medyczny i żywność to szanse na eksport do Iranu

Sytuacja gospodarcza Iranu i konflikt z USA nie dają dużych szans Polsce na nawiązanie ...

Małgorzata Oleszczuk, prezes PARP.

Na przedsiębiorców wciąż czeka w PARP ok. 1,2 mld zł

PARP po 2020 r. będzie kontynuowała wsparcie MŚP w obszarach, które już tradycyjnie kojarzą ...