To jedna ze składowych "korzystnego klimatu" dla polskich przedsiębiorców, którzy odważą się skierować swoje inwestycje do Brazylii. Jednak nie jedyna. Zgodnie z ocenami ekspertów miejscowy rynek oferuje atrakcyjniejsze marże niż Europa. 

Trzeba jednak pamiętać, że wszędzie, nawet w Brazylii przedsiębiorcy muszą liczyć się z szeregiem trudności - brazyliaja charakteryzuje się tzw. "rynkiem pośrednika", oznacza, że w robienie biznesu w tym kraju wpisana jest potrzeba korzystania ze wsparcia w nawiązywaniu relacji biznesowych.

Czytaj więcej

Brazylia atrakcyjna dla polskich firm

Kolejną przeszkodą może być skomplikowany system podatkowy, która polega m.in. na nakładaniu się ogólnokrajowego systemu podatkowego na te obowiązujące w konkretnych stanach. Mimo tego istnieje wiele aspektów, dzięki którym eksport do Brazylii może przynieść zyski - kraj ten dokłada wszelkich starań, aby zostać przyjętym do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, której celem jest przede wszystkim osiągnięcie jak najwyższego wzrostu gospodarczego i stopy życiowej obywateli państw członkowskich.