Koronawirus. EXPO coraz bliższe przesunięcia

Dubaj. Źródło: Adobe Stock

Od nowego terminu EXPO w Dubaju dzieli świat już tylko jeden krok w postaci głosowania państw członkowskich zrzeszonych w Biurze Wystaw Światowych.

Potwierdzają się informacje naszego portalu o przesunięciu EXPO 2020, o których pisaliśmy tu: Koronawirus. EXPO 2020 odbędzie się rok później

Paryż za nową datą

Biuro Wystaw Światowych w Paryżu przychyliło się do rekomendacji rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Komitetu Sterującego EXPO 2020 Dubaj, aby ze względu na pandemię koronawirusa przesunąć Wystawę Światową EXPO o rok. Biuro wydało w tej sprawie specjalny komunikat.

W celu uprawomocnienia decyzji o przesunięciu EXPO odbędzie się jeszcze głosowanie państw członkowskich Biura Wystaw Światowych. Wystawa zostanie w pełni oficjalnie przesunięta jeśli za zmianą terminu na późniejszy zagłosuje 2/3 państw członkowskich. Wydaje się to być jednak formalnością, gdyż organizacja EXPO w br. z oczywistych względów nie ma większego sensu.

CZYTAJ TAKŻE: Perspektywy współpracy z branżą hotelarską w ZEA

– Szanujemy tę decyzję. Jest absolutnie zrozumiała w świetle ogólnoświatowej pandemii koronawirusa. Sami jako kraj chcemy w pełni osiągnąć cele związane z Wystawą Światową w Dubaju. Tym bardziej chcą je osiągnąć organizatorzy tego wydarzenia. Popieramy więc ich decyzję. Przed nami oczywiście jest jeszcze głosowanie państw członkowskich Biura Wystaw Światowych, które jak się spodziewamy zakończy się najpóźniej do 29 maja br. – mówi Adrian Malinowski, komisarz generalny polskiej sekcji na Światowej Wystawie EXPO w Dubaju.

– Sądzę, że jako kraj będziemy głosować zgodnie z prośbą organizatorów i taka jest rekomendacja z mojej strony do polskiego delegata przy Biurze Wystaw Światowych w Ministerstwie Rozwoju – dodaje Adrian Malinowski.

Będzie podwójna okazja

– Dubaj z niecierpliwością czeka na ugoszczenie świata. Jednak w obecnych okolicznościach przełożenie EXPO jest jedyną słuszną decyzją pozwalającą na wykorzystanie potencjału tego wydarzenia w oczekiwanym zakresie. Nowy termin światowej wystawy pozwoli także Emiratom na jednoczesne celebrowanie złotego jubileuszu 50-lecia istnienia państwa. A to zapowiada, że całe wydarzenie może być jeszcze ciekawsze – mówi Małgorzata Panek-Kasińska, prezes MK Business Link, ekspertka ds. rynków bliskowschodnich.

– Ponadto, przesunięcie terminu wystawy w Dubaju pozwoli uczestnikom jeszcze lepiej wdrożyć przygotowywane obecnie strategie ekspansji oraz realnie przełożyć pomysły na działania. Wszyscy liczymy na to, że EXPO już w 2021 r. odbędzie się w znacznie bardziej stabilnym okresie, w którym wszyscy będziemy mogli się zjednoczyć uczestnicząc w wystawie światowej – dodaje Panek-Kasińska.

Rekomendowany nowy termin EXPO w Dubaju to 1 października 2021 r. – 31 marca 2022 r.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Brexit utrudni robienie biznesu polskim firmom. Warto zapoznać się z przewodnikiem jak robić biznes po brexicie.

Brexit. Przewodnik – jak robić biznes po brexicie?

Od stycznia 2021 r. Wielka Brytania bezpowrotnie stanie się względem Unii Europejskiej państwem trzecim ...

Tarcza branżowa – które firmy nie zapłacą składek ZUS?

Jedną z form pomocy dla firm przewidzianej w tarczy branżowej jest zwolnienie ze składki ...

Zielona Księga na temat fundacji rodzinnej tuż, tuż

Jeszcze we wrześniu Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii opublikuje tzw. Zieloną Księgę nt. fundacji rodzinnej ...

Dla wielu z nas home office to także nadgodziny.

Ile godzin pracuje się w Europie podczas pracy zdalnej?

Home office dla 42 proc. badanych oznacza nadgodziny. Tak wynika z badań zrealizowanych na ...

Tarcza branżowa już działa.

Tarcza branżowa – gdzie składać wnioski?

Firmy z określonych branż mogą ubiegać się m.in. o dotacje, jednorazowe postojowe oraz dopłaty ...

GPW wzmacnia NewConnect i Catalyst

GPW zwiększa transparentność i bezpieczeństwo NewConnect i Catalyst. Jak podkreśla GPW, zmiany oznaczają ułatwienia ...