Dzisiaj biuro można zabrać pod pachę

Adobe Stock

Dawniej trudno było sobie wyobrazić pracę poza biurem. Biurko było obładowane sprzętem jak telefon stacjonarny, drukarka, skaner, fax i spory komputer stacjonarny. Dzisiaj właściwie wystarczy komputer. I to taki mały, że spokojnie zmieścimy go pod pachę.

Korporacje straciły przewagę konkurencyjną, bo nie potrzeba już olbrzymiej przestrzeni biurowej, żeby wydajnie pracować. Teraz praca w dużych firmach i jednoosobowych działalnościach gospodarczych wygląda podobnie. Wystarczy laptop i miejsce, żeby z nim usiąść.

Czytaj także: 5 rzeczy, które Windows 10 robi lepiej niż 7

Cyfrowy obieg dokumentów nie wymusza już zadrukowywania ton papieru. Wszystko możemy trzymać w wersji cyfrowej na dysku komputera lub w bezpiecznej zewnętrznej chmurze. Laptopy stały się na tyle wydajne, że w większości przypadków zbędne stały się zajmujące dużo miejsca stacjonarne jednostki. Dzięki rozwojowi technologii odpadło wiele kosztów związanych z prowadzeniem firmy. Zaoszczędzone pieniądze warto zainwestować w sprawny i mobilny komputer dedykowany dla biznesu. Laptop wydajny jak komputer stacjonarny, z dużą baterią, bezpieczny, wytrzymały i wygodny w obsłudze. Warto wybrać komputer z Windows 10 Pro, aby w pełni wykorzystać jego możliwości, bo jak sama nazwa wskazuje, w przeciwieństwie do wersji Home, Pro dedykowany jest dla użytkowników biznesowych.

Z wierzchu Windows 10 Pro nie różni się od wersji dla użytkowników domowych. Jednak to, co najważniejsze skrywa w środku.

Ofiarami cyberprzestępców pada już ponad 40 proc. małych i średnich przedsiębiorstw. Windows 10 Pro pozwala lepiej zabezpieczyć się przed takimi atakami.

Jedną z ważniejszych funkcji Windows 10 Pro jest szyfrowanie nośników danych. Dzięki BitLocker można zabezpieczyć dowolne partycje dysków na komputerze. Jeśli często przenosimy dane na dyskach USB warto używać BitLocker to Go. Umożliwia on zaszyfrowanie przenośnych dysków, np. pendrive’ów (jak często je gubimy?), co skutecznie zabezpiecza nasze dane przed wpadnięciem w niepowołane ręce.

Czytaj także: Przesiadka na nowy komputer jest łatwiejsza niż myślisz

Miejscem pracy współczesnych przedsiębiorców jest dziś kawiarnia lub pociąg. W takich miejscach warto zabezpieczyć się przed wzrokiem postronnych osób. Zamiast wpisywać hasło można zalogować się do komputera odciskiem palca lub skanem twarzy. Niektórzy producenci laptopów oferują zaawansowane funkcje ochrony treści widocznych na ekranie, więc nikt nie podglądnie nad czym pracujemy. Nie trzeba dokupywać żadnych dodatkowych filtrów.

Początek 2020 r. to idealny moment na kupno nowego komputera z Windows 10 Pro. Najbardziej zainteresowani wymianą sprzętu powinni być użytkownicy Windows 7, których jest ciągle niemało. Po 10 latach Microsoft zakończył wsparcie tego systemu, co oznacza brak dalszych aktualizacji oprogramowania i wsparcia technicznego. Co gorsze, Windows 7 nie będzie otrzymywał poprawek bezpieczeństwa, a to oznacza ułatwienie pracy cyberprzestępcom. Przejście na Windows 10 Pro zapewni większy spokój. Prawdopodobnie już nigdy nie będzie trzeba zmieniać systemu, bo Microsoft obiecuje, że jest to ostatni Windows w historii, który będzie nieustannie uaktualniany i unowocześniany.

Grzegorz Balawender

Materiał powstał we współpracy z firmą AB

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pomoc dla polskich eksporterów współpracujących z brytyjskimi kontrahentami na rynkach trzecich

KUKE zawarła porozumienie o współpracy w zakresie wzajemnej reasekuracji kredytów eksportowych z United Kingdom ...

Niuanse francuskiej etykiety biznesu

Handlując z francuskimi kontrahentami lepiej zaprosić ich na obiad niż obdarować prezentem. Robienie biznesu ...

Jerzy Kwieciński: udział polskiego MŚP w eksporcie może być wyższy

Mali i średni przedsiębiorcy, pomimo że na rynku krajowym konkurują, powinni łączyć siły wychodząc ...

Małe i średnie firmy mile widziane w przetargach

Rząd chce doprowadzić do zwiększenia liczby małych i średnich firm startujących w przetargach publicznych. ...

Granty na umiędzynarodowienie śląskiego biznesu

Do końca lipca mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa śląskiego mogą składać wnioski ...

Przepisy o WHT odroczone o kolejne pół roku

Minister Finansów postanowił po raz kolejny odroczyć stosowanie przepisów o poborze podatku u źródła ...