Adobe Stock

Dawniej trudno było sobie wyobrazić pracę poza biurem. Biurko było obładowane sprzętem jak telefon stacjonarny, drukarka, skaner, fax i spory komputer stacjonarny. Dzisiaj właściwie wystarczy komputer. I to taki mały, że spokojnie zmieścimy go pod pachę.

Korporacje straciły przewagę konkurencyjną, bo nie potrzeba już olbrzymiej przestrzeni biurowej, żeby wydajnie pracować. Teraz praca w dużych firmach i jednoosobowych działalnościach gospodarczych wygląda podobnie. Wystarczy laptop i miejsce, żeby z nim usiąść.

Czytaj także: 5 rzeczy, które Windows 10 robi lepiej niż 7

Cyfrowy obieg dokumentów nie wymusza już zadrukowywania ton papieru. Wszystko możemy trzymać w wersji cyfrowej na dysku komputera lub w bezpiecznej zewnętrznej chmurze. Laptopy stały się na tyle wydajne, że w większości przypadków zbędne stały się zajmujące dużo miejsca stacjonarne jednostki. Dzięki rozwojowi technologii odpadło wiele kosztów związanych z prowadzeniem firmy. Zaoszczędzone pieniądze warto zainwestować w sprawny i mobilny komputer dedykowany dla biznesu. Laptop wydajny jak komputer stacjonarny, z dużą baterią, bezpieczny, wytrzymały i wygodny w obsłudze. Warto wybrać komputer z Windows 10 Pro, aby w pełni wykorzystać jego możliwości, bo jak sama nazwa wskazuje, w przeciwieństwie do wersji Home, Pro dedykowany jest dla użytkowników biznesowych.

Z wierzchu Windows 10 Pro nie różni się od wersji dla użytkowników domowych. Jednak to, co najważniejsze skrywa w środku.

Ofiarami cyberprzestępców pada już ponad 40 proc. małych i średnich przedsiębiorstw. Windows 10 Pro pozwala lepiej zabezpieczyć się przed takimi atakami.

Jedną z ważniejszych funkcji Windows 10 Pro jest szyfrowanie nośników danych. Dzięki BitLocker można zabezpieczyć dowolne partycje dysków na komputerze. Jeśli często przenosimy dane na dyskach USB warto używać BitLocker to Go. Umożliwia on zaszyfrowanie przenośnych dysków, np. pendrive’ów (jak często je gubimy?), co skutecznie zabezpiecza nasze dane przed wpadnięciem w niepowołane ręce.

Czytaj także: Przesiadka na nowy komputer jest łatwiejsza niż myślisz

Miejscem pracy współczesnych przedsiębiorców jest dziś kawiarnia lub pociąg. W takich miejscach warto zabezpieczyć się przed wzrokiem postronnych osób. Zamiast wpisywać hasło można zalogować się do komputera odciskiem palca lub skanem twarzy. Niektórzy producenci laptopów oferują zaawansowane funkcje ochrony treści widocznych na ekranie, więc nikt nie podglądnie nad czym pracujemy. Nie trzeba dokupywać żadnych dodatkowych filtrów.

Początek 2020 r. to idealny moment na kupno nowego komputera z Windows 10 Pro. Najbardziej zainteresowani wymianą sprzętu powinni być użytkownicy Windows 7, których jest ciągle niemało. Po 10 latach Microsoft zakończył wsparcie tego systemu, co oznacza brak dalszych aktualizacji oprogramowania i wsparcia technicznego. Co gorsze, Windows 7 nie będzie otrzymywał poprawek bezpieczeństwa, a to oznacza ułatwienie pracy cyberprzestępcom. Przejście na Windows 10 Pro zapewni większy spokój. Prawdopodobnie już nigdy nie będzie trzeba zmieniać systemu, bo Microsoft obiecuje, że jest to ostatni Windows w historii, który będzie nieustannie uaktualniany i unowocześniany.

Grzegorz Balawender

Materiał powstał we współpracy z firmą AB

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezent na święta czasem trzeba opodatkować

Firmy często decydują się obdarować pracowników z okazji świąt. Jednak powinny dobrze przemyśleć sposób ...

Polskie firmy za mało inwestują w Internet Rzeczy i Przemysł 4.0

Nanoxo i jego innowacyjna technologia z inwestorem

Polska firma rozwijająca własną technologię wytwarzania kropek kwantowych tlenku cynku (ZnO QDs) zdobyła właśnie ...

Wsparcie PARP dla ekspansji zagranicznej firm z Polski Wschodniej

Trwa ostatnia runda tegorocznego konkursu „Internacjonalizacja MŚP”. Przedsiębiorcy z Polski Wschodniej mogą otrzymać nawet ...

Kwarantanna i auto firmowe. Koronawirus mnoży problemy

Co zrobić z samochodem, który zaparkował pod domem pracownik na kwarantannie? Czy pracodawca może ...

Serwis samochodowy bez split payment

Faktury, dokumentujące jedynie usługi serwisowe naprawy pojazdów, nie są objęte obowiązkiem umieszczania w ich ...

FinTech dla małych i średnich przedsiębiorstw

Rozwój małych i średnich firm jest coraz częściej uzależniony od umiejętności stosowania przez nie ...