Leasing dla startupów IT. EFL wspiera nowe firmy

EFL oferuje młodym przedsiębiorcom leasing na zakup aut osobowych.
EFL oferuje młodym przedsiębiorcom leasing na zakup aut osobowych. Źródło: Adobe Stock

Startupy IT mogą liczyć na finansowanie w Europejskim Funduszu Leasingowym. Przedsiębiorcy mogą sfinansować auta osobowe i sprzęt IT.

Sektor IT niezależnie od pandemii, a częściowo dzięki niej, rozwija się bardzo dobrze. Aktualna sytuacja pandemiczna, a dokładnie obostrzenia z niż związane powodują niezmiennie wysokie zapotrzebowanie na wszelkie rozwiązania dla biznesu o charakterze zdalnym, a te oparte są o rozwiązania IT. Europejski Fundusz Leasingowy (EFL) przygotował specjalną ofertę z myślą o młodych przedsiębiorcach, którzy zakładają swoje pierwsze firmy i rozpoczynają działalność na rynku IT. Oferta dotyczy finansowania zakupu sprzętu IT oraz samochodów osobowych.

CZYTAJ TEŻ: “J-Startup” – czas na polski odpowiednik

– Pandemia niezwykle przyspieszyła wszystkie procesy związane z szeroko rozumianą digitalizacją i na wielu firmach wymusiła radykalną zmianę przyzwyczajeń. Tylko wdrożenie nowych, nieszablonowych rozwiązań jest w naszej ocenie szansą na rozwój startupów działających w branży IT, w której konkurencja jest ogromna. Za każdym rozwiązaniem najczęściej stoi inwestycja, która najczęściej wiąże się z wysokim budżetem. Z raportu  „Polskie Startupy 2020. Covid Edition” przygotowanego przez Fundację Startup Poland, wynika, że 80 proc. startupów finansuje swoje inwestycje ze środków własnych. Aż 37 proc. wskazuje, że ma problem z pozyskaniem finansowania. Stąd w tak trudnym obecnie okresie, wsparciem w realizacji planów, często młodych przedsiębiorców, jest nasza oferta finansowania, a także usługa związana z procesem sprzedaży – mówi Wojciech Przybył, członek zarządu EFL.

CZYTAJ TEŻ: UVera wygrywa. Polski start-up najlepszy w Europie

– Startupom zapewniamy fachowe doradztwo, proste procedury oraz przygotowane w zrozumiałym języku dokumenty. Co ważne dla tej grupy przedsiębiorców, umożliwiamy zawarcie umowy leasingowej z dowolnego miejsca na świecie, korzystając wyłącznie z elektronicznych form komunikacji takich jak wideo weryfikacja i podpis elektroniczny – dodaje przedstawiciel EFL.

Na jakich warunkach EFL oferuje finansowanie?

Nowa oferta finansowania EFL skierowana jest do firm zarejestrowanych jako jednoosobowe działalności gospodarcze, których właściciele mają nie mniej niż 25 lat, a głównym przedmiotem działalności jest szeroko rozumiana branża informatyczna.

CZYTAJ TEŻ: PayEye płatność okiem zamiast kartą i telefonem. To już działa

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o finansowanie w EFL samochodów osobowych (nowych lub używanych – nie starszych niż 3 lata) oraz sprzętu IT, do kwoty łącznego zaangażowania w wysokości 150 tys. zł netto przy uwzględnieniu wpłaty własnej w wysokości 20 proc. wartości finansowanych aktywów.

Umowę można zawrzeć maksymalnie na 36 miesięcy. Oferta dotyczy leasingu operacyjnego i finansowego w złotych lub euro.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jerzy Śledziewski, wiceprezes Banku BNP Paribas

Firmy liczą na odbicie w 2021 r.

Przedsiębiorcy wykorzystują obecny okres na poważne zajęcie się procesami optymalizacyjnymi – mówi Jerzy Śledziewski, ...

Nie będzie PCC od pożyczki w Belgii

Umowy pożyczek nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W jakim przypadku? Jeśli ...

Przedstawiciel podatkowy VAT - firmy m.in. z Wielkiej Brytanii działające w Polsce nie będą musiały go ustanawiać w naszym kraju.

Przedstawiciel podatkowy VAT mimo brexitu niepotrzebny

Firmy m.in. z Wielkiej Brytanii działające w Polsce mogą odetchnąć. Nie będą musiały ustanawiać ...

Władyczak: Mamy ubezpieczenia eksportowe na czas pandemii

Dzięki naszym nowym rozwiązaniom ubezpieczeniowym utrzymujemy możliwość wymiany handlowej z najważniejszymi partnerami gospodarczymi Polski ...

Kazachstan stawia na rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw

Od 2020 r. mikro, mali i średni przedsiębiorcy w Kazachstanie będą mogli liczyć na ...

Wynagrodzenie - pracownik może złożyć pisemny wniosek (wersja papierowa lub elektroniczna) o wypłacanie wynagrodzenia gotówką.

Wynagrodzenie po terminie – jakie są konsekwencje?

Opóźnienie w wypłacie pracownikom wynagrodzenia niesie ze sobą poważne konsekwencje. Przepisy prawne dają pracownikom ...