Polski startup BIMproQr z sukcesem w Singapurze

mat.pras.

Lubelski startup BIMproQr wszedł do półfinału konkursu The 2019 China-ASEAN New Smart City Innovation & Entrepreneurship w Singapurze.

Celem rywalizacji w The 2019 China-ASEAN New Smart City Innovation & Entrepreneurship jest wyłonienie najbardziej innowacyjnych pomysłów biznesowych w obszarze smart city. A najciekawsze projekty mogą liczyć na realizację w chińskim Centrum Innowacji ASEAN Smart City. Konkurs zorganizowały Nanning Municipal D&R, Cloudbae, *SCAPE oraz StartupX.

– Na konkurs dla startupów w Singapurze trafiliśmy w trakcie rynkowych weryfikacji. Prowadziliśmy je wśród potencjalnych klientów w Azji. Udział w międzynarodowych konkursach zagranicznych dla startupów jest częścią planu rozwoju naszego pomysłu. I pokazania się na trudnym rynku azjatyckim – mówi „Rzeczpospolitej” Adam Kołodziej, prezes BIMproQr.

– Plan ten opracowaliśmy podczas programu inkubacji w Unicorn Hub, wspólnie z naszym menedżerem inkubacji Jarkiem Dudą, który dzięki znajomości zasad biznesowych tamtejszego rynku szczególnie nam pomógł – dodaje Adam Kołodziej.

CZYTAJ TAKŻE:Startup Billon z dofinansowaniem na zagraniczną ekspansję

BIMproQr był uczestnikiem I rundy inkubacyjnej w Platformie Startowej Unicorn Hub. Wspiera ona rozwój innowacyjnych startupów z Polski Wschodniej. Oferuje kompleksowy program inkubacji, przygotowujący młode firmy do wejścia na rynek.

– Liczymy na międzynarodowe sukcesy startupów inkubowanych w Polsce Wschodniej. To dynamicznie rozwijające się firmy w przedsiębiorczym regionie. Sukces w Singapurze jest też potwierdzeniem, że program wspierania w ramach Platform startowych dla nowych pomysłów to naprawdę dobrze zainwestowane środki – podkreśla Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.

W poszukiwaniu partnerów biznesowych

Konkurs stał się dla BIMproQr okazją do nawiązania współpracy z przedsiębiorcami działającymi w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Polski startup szuka bowiem podmiotów, które będą zainteresowane jego rozwiązaniem w zakresie optymalizacji kosztów łańcucha dostaw i kosztów inwestycji budowlanych. Jak również testowymi wdrożeniami na wczesnym etapie rozwoju.

– Znalezienie się tam w gronie 12 najlepszych startupów dodaje nam energii do dalszej ciężkiej pracy. Jest to kolejne potwierdzenie rynkowe, że nasza platforma do optymalizacji łańcucha dostaw dla dużych deweloperów i firm budowlanych jest potrzebna na tym rynku – wskazuje prezes BIMproQr. – To także kolejny dowód na to, że polskie startupy potrafią skutecznie zaistnieć na światowej scenie.

Spotkanie inkubacyjne Platformy Startowej Unicorn Hub. Od lewej: Stephen Ho, Adam Kołodziej, Chua Keng Chay, Jarek Duda i Ireneusz Krasucki Zdjęcie: BIMproQr

– Skupiamy się teraz na jak najszybszym generowaniu przychodów. Razem ze wspólnikami cieszymy się, że naszym rozwiązaniem są już zainteresowane polskie firmy produkujące meble, okna, drzwi, wykładziny, armaturę łazienkową czy glazurę i terakotę. Do grona tych firm, które już wyraziły chęć uczestnictwa w platformie łączącej producentów z dużymi klientami, są m.in. Paradyż, Cersanit, Gerda, Fakro, Polskone czy Drutex – wymienia Adam Kołodziej.

Z Polski Wschodniej do Azji

BIMproQr działa na terenie Polski Wschodniej. Oferuje platformę online optymalizującą łańcuch dostaw dla dużych deweloperów i firm budowlanych w Azji. Następuje to poprzez proces selekcji, budżetowania i weryfikacji kluczowych materiałów wyposażenia obiektów. Wraz z pełnymi ramami prawnymi i finansowymi.

CZYTAJ TAKŻE:Ekspansja zagraniczna polskiego startupu

Rozwiązanie od BIMproQr dla producenta lub dostawcy (regiony: Polska i UE, Europa Wschodnia) eliminuje wysokie koszty wejścia na rynki zagraniczne. Platforma internetowa pozwala także na pozyskiwanie projektów budowlanych na rynku globalnym przez polskie firmy. Jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo kontraktów i transakcji.

Deweloper (regiony: Azja, USA) będzie mógł korzystać z narzędzia do optymalizacji kosztów inwestycji w oparciu o rzeczywiste dane rynkowe jak i automatyzację elementów procesu. Obecnie wymagają one dużych nakładów ludzkich, finansowych i czasowych. Przy tym dodatkową korzyścią będzie możliwość znalezienia najlepszej wartości produktów do planowanego budżetu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przedsiębiorcy mogą stracić 6 na 10 klientów

Aż 62 proc. Polaków płaci zbliżeniowo – wynika z badań Santander Bank Polska. Z ...

Prawie dwie trzecie e-kupujących nie potrzebuje sklepów offline

Na zakupy internetowe decydujemy się coraz częściej, a wszystko przez pandemię i będącą jej ...

Masz firmę? Do 13 kwietnia musisz się zgłosić do CRBR

Spółki, które przed 13 października 2019 r. były wpisane do KRS, muszą do 13 ...

"EKO-Firma z Zyskiem" to m.in. termomodernizacja

Jak poprawić efektywność energetyczną budynków firm?

Przedsiębiorstwa z sektora MŚP, ale także nieco większe firmy, tzw. mid caps, mogą skorzystać ...

Koronawirus. Gorąca linia dla firm zrzeszonych w Business Centre Club

W związku z epidemią koronawirusa Business Centre Club uruchomił dla swoich firm członkowskich gorącą ...

Ruszyła akcja PIT 2019. Przedsiębiorcy rozliczają się sami

Od soboty 15 lutego Ministerstwo Finansów udostępniło możliwość rozliczania PIT za 2019 rok w ...