Lubelski startup BIMproQr wszedł do półfinału konkursu The 2019 China-ASEAN New Smart City Innovation & Entrepreneurship w Singapurze.
Celem rywalizacji w The 2019 China-ASEAN New Smart City Innovation & Entrepreneurship jest wyłonienie najbardziej innowacyjnych pomysłów biznesowych w obszarze smart city. A najciekawsze projekty mogą liczyć na realizację w chińskim Centrum Innowacji ASEAN Smart City. Konkurs zorganizowały Nanning Municipal D&R, Cloudbae, *SCAPE oraz StartupX.
– Na konkurs dla startupów w Singapurze trafiliśmy w trakcie rynkowych weryfikacji. Prowadziliśmy je wśród potencjalnych klientów w Azji. Udział w międzynarodowych konkursach zagranicznych dla startupów jest częścią planu rozwoju naszego pomysłu. I pokazania się na trudnym rynku azjatyckim – mówi „Rzeczpospolitej” Adam Kołodziej, prezes BIMproQr.
– Plan ten opracowaliśmy podczas programu inkubacji w Unicorn Hub, wspólnie z naszym menedżerem inkubacji Jarkiem Dudą, który dzięki znajomości zasad biznesowych tamtejszego rynku szczególnie nam pomógł – dodaje Adam Kołodziej.
CZYTAJ TAKŻE:Startup Billon z dofinansowaniem na zagraniczną ekspansję
BIMproQr był uczestnikiem I rundy inkubacyjnej w Platformie Startowej Unicorn Hub. Wspiera ona rozwój innowacyjnych startupów z Polski Wschodniej. Oferuje kompleksowy program inkubacji, przygotowujący młode firmy do wejścia na rynek.
– Liczymy na międzynarodowe sukcesy startupów inkubowanych w Polsce Wschodniej. To dynamicznie rozwijające się firmy w przedsiębiorczym regionie. Sukces w Singapurze jest też potwierdzeniem, że program wspierania w ramach Platform startowych dla nowych pomysłów to naprawdę dobrze zainwestowane środki – podkreśla Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.
W poszukiwaniu partnerów biznesowych
Konkurs stał się dla BIMproQr okazją do nawiązania współpracy z przedsiębiorcami działającymi w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Polski startup szuka bowiem podmiotów, które będą zainteresowane jego rozwiązaniem w zakresie optymalizacji kosztów łańcucha dostaw i kosztów inwestycji budowlanych. Jak również testowymi wdrożeniami na wczesnym etapie rozwoju.
– Znalezienie się tam w gronie 12 najlepszych startupów dodaje nam energii do dalszej ciężkiej pracy. Jest to kolejne potwierdzenie rynkowe, że nasza platforma do optymalizacji łańcucha dostaw dla dużych deweloperów i firm budowlanych jest potrzebna na tym rynku – wskazuje prezes BIMproQr. – To także kolejny dowód na to, że polskie startupy potrafią skutecznie zaistnieć na światowej scenie.

– Skupiamy się teraz na jak najszybszym generowaniu przychodów. Razem ze wspólnikami cieszymy się, że naszym rozwiązaniem są już zainteresowane polskie firmy produkujące meble, okna, drzwi, wykładziny, armaturę łazienkową czy glazurę i terakotę. Do grona tych firm, które już wyraziły chęć uczestnictwa w platformie łączącej producentów z dużymi klientami, są m.in. Paradyż, Cersanit, Gerda, Fakro, Polskone czy Drutex – wymienia Adam Kołodziej.
Z Polski Wschodniej do Azji
BIMproQr działa na terenie Polski Wschodniej. Oferuje platformę online optymalizującą łańcuch dostaw dla dużych deweloperów i firm budowlanych w Azji. Następuje to poprzez proces selekcji, budżetowania i weryfikacji kluczowych materiałów wyposażenia obiektów. Wraz z pełnymi ramami prawnymi i finansowymi.
CZYTAJ TAKŻE:Ekspansja zagraniczna polskiego startupu
Rozwiązanie od BIMproQr dla producenta lub dostawcy (regiony: Polska i UE, Europa Wschodnia) eliminuje wysokie koszty wejścia na rynki zagraniczne. Platforma internetowa pozwala także na pozyskiwanie projektów budowlanych na rynku globalnym przez polskie firmy. Jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo kontraktów i transakcji.
Deweloper (regiony: Azja, USA) będzie mógł korzystać z narzędzia do optymalizacji kosztów inwestycji w oparciu o rzeczywiste dane rynkowe jak i automatyzację elementów procesu. Obecnie wymagają one dużych nakładów ludzkich, finansowych i czasowych. Przy tym dodatkową korzyścią będzie możliwość znalezienia najlepszej wartości produktów do planowanego budżetu.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.