Platforma technologiczna Codility ogłosiła zamknięcie rundy inwestycyjnej. Polski startup pozyskał 22 mln dol. Codility specjalizuje się we wsparciu zatrudnienia, oceny i rozwoju programistów.
Polska platforma Codility pozyskała inwestorów. W startup zainwestowały podmioty Oxx oraz Kennet Partners. Codility to platforma technologiczna ułatwiająca przedsiębiorstwom budowanie efektywniejszych zespołów programistów.
Pozyskanie inwestorów to przełomowy moment dla Codility. Ponieważ kończy trwający dziesięć lat okres samofinansowania spółki. Zastrzyk finansowy ma teraz pomóc we wzmocnieniu pozycji Codility na rynku.
CZYTAJ TAKŻE: Ruszyła akcja PIT 2019. Przedsiębiorcy rozliczają się sami
Wsparcie w zatrudnianiu najlepszej klasy programistów
– Zatrudnianie najlepszej klasy programistów staje się dziś strategicznym celem każdej firmy. Poważnym wyzwaniem na drodze do osiągnięcia tego celu jest czas, jaki poświęca się na rekrutację nowych pracowników, co może spowolnić wytwarzanie nowych produktów i usług firmy – mówi Natalia Panowicz, prezes Codility. – Usuwaniem tej przeszkody zajmuje się właśnie Codility – dodaje.
CZYTAJ TAKŻE: Szansa na akcelerację dla polskich start-upów technologicznych
Richard Anton, general partner w Oxx, chwali założycieli Codility. – Świadectwem ich zdolności przewidywania, umiejętności i determinacji jest fakt rozpoznawalności i mocnej pozycji w branży, jaką ma Codility – zaznacza Richard Anton.
Oxx wspiera rozwój firm zajmujących się tworzeniem oprogramowania B2B. Z kolei Kennet Partners to fundusz inwestujący w szybko rozwijające się firmy branży nowych technologii (operuje 700 mln dol.).
CZYTAJ TAKŻE: PGNiG ma partnera do wspierania startupów
Dekada doświadczenia
Klientami Codility są m.in. takcy giganci rynku technologicznego, jak Microsoft, Tesla czy Slack. W 2019 r. firma pomogła ponad 1500 klientom w rekrutacji ponad 455 tys. programistów. Spółkę dekadę temu założył Grzegorz Jakacki.
Platforma Codility umożliwia precyzyjne testowanie kompetencji technicznych kandydatów oraz ich znajomość języków programowania, ale jest też narzędziem online do przeprowadzania rekrutacji technicznych w czasie rzeczywistym. System służy ponadto do przeprowadzania maratonów programistycznych, podczas których wielu programistów staje przed zadaniem rozwiązania tego samego problemu technicznego.
CZYTAJ TAKŻE: Szansa na pieniądze i szkolenia dla start-upów medycznych
Codility może także usprawnić procesy wdrażania nowych pracowników. Jak również służyć do stałego rozwoju umiejętności i kompetencji istniejących zespołów.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.