EIT Digital Challenge 2021 – konkurs dla startupów

EIT Digital Challenge 2021 to konkurs dla startupów
EIT Digital Challenge 2021 - czas na zgłoszenie do 10 maja 2021 r. Źródło: Adobe Stock

Najszybciej rozwijające się europejskie startupy technologiczne, także polskie, mogą wziąć udział w najnowszej edycji międzynarodowego konkursu. Trzy najlepsze firmy otrzymają nagrody pieniężne oraz wsparcie eksperckie o łącznej wartości 250 tys. euro.

EIT Digital Challenge to konkurs skierowany do europejskich firm zajmujących się zaawansowanymi technologiami cyfrowymi. Jest organizowany przez EIT Digital, który prowadzi też EIT Digital Accelerator uznany przez UBI Global za największy na świecie publiczny akcelerator biznesu oraz jako jeden z czterech największych akceleratorów w Europie, według Startup Heatmap Europe.

Szybko rozwijające się startupy, które mają już swoich klientów – tzw. scaleups – mogą wziąć udział w konkursie w ramach jednego z pięciu obszarów tematycznych:

  1. Digital Tech,
  2. Digital Cities,
  3. Digital Industry,
  4. Digital Wellbeing,
  5. Digital Finance.

Konkurs koncentruje się na przedsiębiorstwach typu „deep tech”, szeroko definiowanych jako firmy technologiczne, mające zróżnicowaną ofertę produktów i wykorzystujące specjalistyczną technologię, która jest często chroniona lub trudna do odtworzenia.

CZYTAJ TEŻ: UVera wygrywa. Polski start-up najlepszy w Europie

– Naszą ambicją jest pomoc firmom w pokonaniu rozdrobnionego rynku europejskiego, aby mogły pomyślnie rozwijać się na całym kontynencie. EIT Digital Challenge jest naszym kluczowym instrumentem do identyfikowania najlepszych europejskich przedsiębiorców zajmujących się technologiami i pomaganie im w pozyskiwaniu funduszy, uzyskiwaniu dostępu do nowych rynków i zwiększaniu skali. Wspieramy ich, aby mogli stać się wiodącymi firmami na rynku globalnym i zwiększać konkurencyjność Europy w dziedzinie cyfrowej – mówi Chahab Nastar, dyrektor ds. innowacji w EIT Digital.

CZYTAJ TEŻ: Leasing dla startupów IT. EFL wspiera nowe firmy

– Spośród wszystkich kandydatów wybierzemy 20 firm i zaprosimy je na ekskluzywne wydarzenie, które odbędzie się jesienią, podczas którego wystąpią przed jury składającym się z prestiżowych korporacji i inwestorów” – mówi Shehryar Piracha, dyrektor EIT Digital Accelerator. – Spośród nich wyłonimy 3 laureatów: jeden zwycięzca i dwóch zdobywców drugiego miejsca. Wszyscy laureaci otrzymają całoroczne i dostosowane do potrzeb wsparcie od EIT Digital Accelerator o wartości 50 tys. euro. Ponadto, zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. euro – dodaje.

EIT Digital Challenge – kto w gronie laureatów?

Od pierwszej edycji w 2014 r. EIT Digital Challenge przyciągnęło ponad 2500 uczestników z całej Europy. Wśród wybitnych zdobywców nagród są firmy zajmujące się technologią cyfrową, które odniosły sukces na arenie międzynarodowej, takie jak: KONUX, Medicus.AI czy SidekickHealth.

– Zwycięstwo w EIT Digital Challenge było ogromnym uznaniem dla pracy naszego zespołu, a uznanie przez EIT Digital za najlepszy start-up z branży deep tech w Europie było początkiem naszego rozwoju – mówi Augustin Marty, CEO i współzałożyciel Deepomatic, który zdobył pierwszą nagrodę w EIT Digital Challenge w 2020 r.

Jak wziąć udział w EIT Digital Challenge?

Termin składania wniosków upływa 10 maja 2021 r. Więcej informacji na temat konkursu, kryteriów oraz samej rejestracji można znaleźć tu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kody GTU wprowadzono w ramach uszczelnienia systemu podatkowego.

Kody GTU a usługi kompleksowe. Kiedy stosować kody?

Podatnicy mogą mieć wątpliwości czy usługi kompleksowe, w których skład wchodzą towary lub usługi ...

W małych firmach home office obnażył brak dostępu do narzędzi umożliwiających automatyzację i wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów.

Małe firmy nie radzą sobie z home office i e-dokumentami

58 proc. pracowników zatrudnionych w małych firmach zakłada, że po ustaniu pandemii będzie pracować ...

Coraz więcej polskich firm chce sprzedawać we Francji

Nad Sekwanę eksportujemy coraz więcej. To w dużej mierze zasługa małych i średnich firm, ...

Dodatkowe dni wolne od pracy w 2021 r. Czy takie będą?

Dodatkowe dni wolne w 2021 roku. Ile ich będzie?

Święta co do zasady są dniami wolnymi od pracy. Gdy wypadają w niedziele nie ...

Banki w dobie pandemii

Zarówno przedsiębiorcy, jak i konsumenci, mogą wkrótce mieć znacznie większe trudności w uzyskaniu kredytu. ...

Urząd skarbowy - niektórym firmom zmienił się od 2021 r..

Którym firmom zmienił się urząd skarbowy?

Przedsiębiorcy powinni sprawdzić czy w związku ze zmianami wprowadzonymi pod koniec grudnia 2020 r., ...