EIT Digital Challenge 2021 – konkurs dla startupów

EIT Digital Challenge 2021 to konkurs dla startupów
EIT Digital Challenge 2021 - czas na zgłoszenie do 10 maja 2021 r. Źródło: Adobe Stock

Najszybciej rozwijające się europejskie startupy technologiczne, także polskie, mogą wziąć udział w najnowszej edycji międzynarodowego konkursu. Trzy najlepsze firmy otrzymają nagrody pieniężne oraz wsparcie eksperckie o łącznej wartości 250 tys. euro.

EIT Digital Challenge to konkurs skierowany do europejskich firm zajmujących się zaawansowanymi technologiami cyfrowymi. Jest organizowany przez EIT Digital, który prowadzi też EIT Digital Accelerator uznany przez UBI Global za największy na świecie publiczny akcelerator biznesu oraz jako jeden z czterech największych akceleratorów w Europie, według Startup Heatmap Europe.

Szybko rozwijające się startupy, które mają już swoich klientów – tzw. scaleups – mogą wziąć udział w konkursie w ramach jednego z pięciu obszarów tematycznych:

  1. Digital Tech,
  2. Digital Cities,
  3. Digital Industry,
  4. Digital Wellbeing,
  5. Digital Finance.

Konkurs koncentruje się na przedsiębiorstwach typu „deep tech”, szeroko definiowanych jako firmy technologiczne, mające zróżnicowaną ofertę produktów i wykorzystujące specjalistyczną technologię, która jest często chroniona lub trudna do odtworzenia.

CZYTAJ TEŻ: UVera wygrywa. Polski start-up najlepszy w Europie

– Naszą ambicją jest pomoc firmom w pokonaniu rozdrobnionego rynku europejskiego, aby mogły pomyślnie rozwijać się na całym kontynencie. EIT Digital Challenge jest naszym kluczowym instrumentem do identyfikowania najlepszych europejskich przedsiębiorców zajmujących się technologiami i pomaganie im w pozyskiwaniu funduszy, uzyskiwaniu dostępu do nowych rynków i zwiększaniu skali. Wspieramy ich, aby mogli stać się wiodącymi firmami na rynku globalnym i zwiększać konkurencyjność Europy w dziedzinie cyfrowej – mówi Chahab Nastar, dyrektor ds. innowacji w EIT Digital.

CZYTAJ TEŻ: Leasing dla startupów IT. EFL wspiera nowe firmy

– Spośród wszystkich kandydatów wybierzemy 20 firm i zaprosimy je na ekskluzywne wydarzenie, które odbędzie się jesienią, podczas którego wystąpią przed jury składającym się z prestiżowych korporacji i inwestorów” – mówi Shehryar Piracha, dyrektor EIT Digital Accelerator. – Spośród nich wyłonimy 3 laureatów: jeden zwycięzca i dwóch zdobywców drugiego miejsca. Wszyscy laureaci otrzymają całoroczne i dostosowane do potrzeb wsparcie od EIT Digital Accelerator o wartości 50 tys. euro. Ponadto, zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. euro – dodaje.

EIT Digital Challenge – kto w gronie laureatów?

Od pierwszej edycji w 2014 r. EIT Digital Challenge przyciągnęło ponad 2500 uczestników z całej Europy. Wśród wybitnych zdobywców nagród są firmy zajmujące się technologią cyfrową, które odniosły sukces na arenie międzynarodowej, takie jak: KONUX, Medicus.AI czy SidekickHealth.

– Zwycięstwo w EIT Digital Challenge było ogromnym uznaniem dla pracy naszego zespołu, a uznanie przez EIT Digital za najlepszy start-up z branży deep tech w Europie było początkiem naszego rozwoju – mówi Augustin Marty, CEO i współzałożyciel Deepomatic, który zdobył pierwszą nagrodę w EIT Digital Challenge w 2020 r.

Jak wziąć udział w EIT Digital Challenge?

Termin składania wniosków upływa 10 maja 2021 r. Więcej informacji na temat konkursu, kryteriów oraz samej rejestracji można znaleźć tu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koronawirus. Gdzie firmy mogą szukać wsparcia

W obecnym trudnym okresie pandemii w działania na rzecz walki z koronawirusem włączył się ...

Spirytus w firmach. Czy można go zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

Kiedy spirytus można ująć w kosztach firmy?

W dobie koronawirusa firmy starają się zabezpieczyć pracowników przed zarażeniem. Dlatego w kosztach coraz ...

Zapomoga w sytuacji koronawirusa bez podatku.

Zapomoga dla pracownika z powodu COVID-19 bez podatku

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej rozwiewa wątpliwości dotyczące opodatkowania zapomóg wypłacanych pracownikom przez pracodawców w ...

Kwieciński: Nie straciliśmy żadnego euro z funduszy unijnych

Projekty kolejowe idą sprawniej, projekty B+R najwolniej – mówi Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i ...

NCBR na rzecz innowatorów

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza ministra nauki i szkolnictwa wyższego, od ponad ...

Pierwszy w pełni naturalny środek ochrony przed promieniami UV

Startup UVera zdobył 2,5 mln euro dofinansowania w ramach unijnego programu „Green Deal”. Młoda ...