Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Dailyfruits. Czyżby oznaczało to, że home office jest w odwrocie? Wiele biznesów nie chce kontynuować zdalnej pracy i zamierza jak najszybciej uruchomić model stacjonarny. Co czwarta ankietowana firma deklaruje, iż powrót do biura nastąpi jeszcze w czasie wakacji.

CZYTAJ TEŻ: Urlop to urlop, ale nie dla wszystkich. Praca nas przytłacza

Jednocześnie co piąta – decydując o powrocie do trybu stacjonarnego – pyta o opinie pracowników. Jak się okazuje ci nie mają oporów, by pracować jak przed pandemią, choć aż 44 proc. z nich przyznaje, że będzie odczuwało stres na wiadomość o powrocie. Co drugi ankietowany uważa, że pracownicy powinni sami zdecydować o terminie powrotu.

8 mln osób na home office

Według badania Finansowy Barometr ING ok. 8 mln Polaków pracuje w modelu home office. Jednocześnie 28 proc. pracowników, oczekuje, że po zakończeniu pandemii będzie pracować wyłącznie z biura, a 24 proc. z nich twierdzi, że będzie pracować z domu średnio mniej niż jeden dzień na tydzień w skali miesiąca. Niemal co piąty pracownik sądzi, że home office nadal będzie dominować w ponad 60 proc. jego czasu pracy.