Francuskie izby gospodarcze pomogą w handlu z krajami Europy Środkowej

Polscy przedsiębiorcy interesujący się rynkami: Węgier, Czech, Słowacji, Rumunii, Chorwacji i Serbii mogą wziąć udział w forum na ich temat organizowanym przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą.

Publikacja: 23.12.2019 13:00

Francuskie izby gospodarcze pomogą w handlu z krajami Europy Środkowej

Foto: Źródło: Adobestock

Spotkanie, które ma przybliżyć te kraje od strony biznesowej odbędzie się 16 stycznia 2020 r. w Warszawie. Organizatorem forum eksportu jest Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP). Odbędzie się ono w jej siedzibie. Polskie firmy poszukujące nowych rynków zbytu będą mogły sprawdzić swe szanse rozwoju w: Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Chorwacji, Serbii i na Węgrzech.

Nie tylko Polska i Francja

– Francusko-Polska Izba Gospodarcza to przede wszystkim łączenie naszych firm z partnerami, działającymi nie tylko w Polsce czy we Francji, ale także w innych zakątkach globu. Należymy bowiem do sieci niemal 120 izb francuskich na świecie. I dzięki temu mamy bezpośrednie i aktualne informacje z rynków, na których działa lokalna izba francuska. Dlatego organizujemy spotkanie z ekspertami z krajów Europy Środkowej – mówi „Rzeczpospolitej” Monika Constant, dyrektor generalna CCIFP.

""

Monika Constant, dyrektor generalna Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. Fot: „Rzeczpospolita”

firma.rp.pl

Poza Moniką Constant przedsiębiorcy będą też mogli spotkać się z dyrektorami generalnymi sześciu innych izb francuskich z regionu Europy Środkowej. W forum wezmą bowiem udział:

1 – Agnes Ducrot – dyrektor generalna Izby Francuskiej na Węgrzech oraz Edina Gyulai-Kertesi, kierownik centrum rozwoju biznesu w Izbie węgierskiej,

2 – Michal Macko – dyrektor generalny Izby Francuskiej w Czechach,

3 – Zuzanna Desvergnes, dyrektor generalna Izby Francuskiej na Słowacji oraz Daniela Danisowa, kierownik centrum rozwoju biznesu w Izbie słowackiej,

4 – Adriana Record, dyrektor generalna Izby Francuskiej w Rumunii,

5 – Marco Klenovic, dyrektor generalny Izby Francuskiej w Chorwacji,

6 – Sanja Ivanic, dyrektor generalna Izby Francuskiej w Serbii.

Powody do zainteresowania

– Jest kilka powodów dla których zdecydowaliśmy się zaprosić ekspertów z tych właśnie krajów. Po pierwsze, jest to bliskość geograficzna, a co za tym idzie łatwiejszy i tańszy transport. Po drugie, są to kraje o podobnym stopniu rozwoju i dojrzałości rynku, gdzie polskie produkty mogą stanowić bardzo ciekawą konkurencję dla wyrobów lokalnych. Wreszcie po trzecie, są to te kierunki, gdzie już teraz polski eksport, szczególnie takich towarów jak maszyny, komponenty samochodowe, wyroby z tworzyw sztucznych, elektronika, czy produkty spożywcze, jest bardzo mocny – tłumaczy Monika Constant.

Podczas indywidualnych spotkań B2B polscy przedsiębiorcy mogli poznać specyfikę wybranego rynku. Jak również przekonać się, który kierunek będzie najlepszy dla ich firm. Szefowie francuskich Izb zaproszeni przez CCIFP odpowiedzą na pytania dotyczące m.in.: najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki w danym kraju oraz specyfiki lokalnego rynku. Omówią też wymogi formalne dotyczących eksportu do całej szóstki krajów. Ponadto, przekażą ogólne informacje na temat gospodarki i prowadzenia biznesu, z uwzględnieniem różnic kulturowych.

Pracownicy CCIFP będą umawiać z chętnymi przedsiębiorcami indywidualne, trzydziestominutowe spotkania, podczas których będzie można sprawdzić szanse produktu na wybranym rynku. Udział w spotkaniach, które będą prowadzone po angielsku lub francusku, jest bezpłatny.

Francja
Francusko-polski biznes oczekuje zawieszenia poboru podatków i składek ZUS
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Francja
Polskie firmy radzą sobie coraz lepiej we Francji
Francja
Niuanse francuskiej etykiety biznesu
Francja
Coraz więcej polskich firm chce sprzedawać we Francji
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Francja
Polskie firmy ciągną do Francji