Ruszył nabór do programu 2022 Startup Accelerator

To program przeznaczony dla firm w początkowej fazie rozwoju, które specjalizują się w innowacjach z zakresu księgowości i finansów, a od br. także inicjatyw ESG.

Publikacja: 15.10.2021 12:51

Program 2022 Startup Accelerator jest otwarty dla firm z całego świata.

Program 2022 Startup Accelerator jest otwarty dla firm z całego świata.

Foto: Adobe Stock

Zgłoszenia z całego świata do 2022 Startup Accelerator przyjmują CPA.com oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości (ang. Association of International Certified Professional Accountants) reprezentujące AICPA & CIMA.

Firmy, które zakwalifikują się do tego programu akceleracyjnego będą mogły skorzystać z doświadczenia kadry zarządzającej Międzynarodowego Stowarzyszenia Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości i CPA.com, a także dedykowanej grupy doradczej składającej się z ekspertów posiadających umiejętności i szerokie doświadczenie w zakresie startupowych firm technologicznych, przedsiębiorczości, rachunkowości i finansów. Dodatkowo, laureaci programu otrzymają finansowanie w wysokości 25 tys. dolarów.

Czytaj więcej

StethoMe - polski startup wśród najlepszych na całym globie

Zgłoszenia do tegorocznej edycji Startup Accelerator przyjmowane są do 30 listopada 2021 r. Laureaci zostaną wyłonieni w styczniu 2022 r. Zwycięskie rozwiązania zostaną zaprezentowane w lecie 2022 r. na AICPA & CIMA ENGAGE – jednej z wiodących konferencji księgowo-finansowych na świecie, a następnie na Digital CPA Conference organizowanej przez AICPA i CPA.com, poświęconej technologiom księgowym i zagadnieniom związanym z rozwojem profesji.

Program akceleracyjny otwarty jest dla firm z całego świata. Do jednej z wcześniejszych edycji zakwalifikowała się polska aplikacja do szybkiego księgowania faktur Scanye. Udział w programie oznaczał dla niej nie tylko mentoring, ale też wsparcie w badaniach i przygotowaniu do wejścia na rynek amerykański.

- Program Startup Accelerator był ekscytującym doświadczeniem i okazją do zagłębienia się w tajniki branży rachunkowej. Scanye otrzymało ogromną porcję wiedzy od swoich mentorów i ekspertów, a także wsparcie w dotarciu do potencjalnych klientów. Rekomenduję aplikowanie do tego programu wszystkim startupom z obszaru Accountech/Fintech – mówi Tadeusz Chruściel, prezes i jeden z twórców Scanye.

Czytaj więcej

UVera wygrywa. Polski start-up najlepszy w Europie

Firmy ubiegające się o przyjęcie do programu muszą spełniać następujące kryteria:

• być w początkowej fazie rozwoju,

• posiadać działający produkt lub usługę,

• specjalizować się w technologiach księgowych, rozwiązaniach związanych z technologiami regulacyjnymi lub ESG (ang. environmental, social, governance).

Start-Up
Noctiluca, czyli jak polski startup podbija świat
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Start-Up
Nais, czyli kolejny sukces polskiego startupu
Start-Up
Gyfted, czyli jedna rekrutacja do setek pracodawców?
Akceleracja
EIT Community Booster szuka start-upów, które wpiszą się w New European Bauhaus
Akceleracja
AIP IndustryLab - ostatnia szansa na 250 tys. zł na innowacyjny startup