Salesbook pozyskał inwestora. Teraz szykuje ekspansję

Rodzimy startup - Salesbook, który stworzył innowacyjną platformę do podnoszenia efektywności i zarządzania procesem sprzedaży, zdobył finansowanie w ramach tzw. rundy late seed. W spółkę zainwestował fundusz Level2 Ventures.

Kyiv Tech Hub 2021 – znamy zwycięskie startupy

W piątej edycji konferencji Kyiv Tech Hub pierwsze miejsce zajął startup Elai.io wygrywając nagrodę w wysokości 30 tys. zł. To platforma wykorzystująca zaawansowaną AI do tworzenia sztucznej postaci prezentera na podstawie tekstu w ponad 40 językach.

Vigo rośnie na innowacjach - kolejna inwestycja w startup

Rodzima spółka Vigo System rośnie jak na drożdżach. Poprzez Vigo Ventures, wehikuł inwestycyjny, zaangażowała się w finansowanie nowatorskiego projektu kamer multispektralnych wykorzystujących promienie rentgenowskie.

Ile zarabia się w polskich startupach?

Zarobki w startupach zależą od wielu czynników. Są wśród nich m.in. sytuacja finansowa założycieli, kondycja spółki i sposób jej finansowania, etap rozwoju oraz moment, w którym startup będzie chciał uzyskać pierwsze przychody.

1 mln zł na konopie. Startup szuka alternatywy dla białka zwierzęcego

East Hemp Group to innowacyjna firma z Lublina, która otrzymała właśnie 1 mln zł na rozwój nowatorskiego projektu z wykorzystaniem konopi siewnych. Chodzi o stworzenie wysokoprocentowego izolatu białka roślinnego.

EIT Community Booster szuka start-upów, które wpiszą się w New European Bauhaus

EIT Community Booster poszukuje europejskich startupów i scale-up'ów opracowujących rozwiązania wspierające New European Bauhaus w celu przyspieszenia ich rozwoju. 20 najlepszych firm otrzyma wsparcie na rozwój biznesu o łącznej wartości 1 mln euro.

AIP IndustryLab - ostatnia szansa na 250 tys. zł na innowacyjny startup

Tylko do 2 listopada br. startupy mogą zgłaszać się do V rundy AIP IndustryLab. Półroczny program akceleracji umożliwia dostęp do dotacji w wysokości do 200 tys. zł, a także do doradztwa biznesowego i technologicznego wartego 50 tys. zł.

Ruszył nabór do programu 2022 Startup Accelerator

To program przeznaczony dla firm w początkowej fazie rozwoju, które specjalizują się w innowacjach z zakresu księgowości i finansów, a od br. także inicjatyw ESG.

Przedsiębiorcy chcą innowacji. To pracownicy je blokują?

Liczba wniosków o finansowanie prac badawczo-rozwojowych i innowacji rekordowo rośnie – wynika z danych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pandemia wzmocniła trend zarówno w dużych firmach, jak i startupach.

StethoMe - polski startup wśród najlepszych na całym globie

Poznański producent e-stetoskopów został finalistą konkursu dla najbardziej innowacyjnych startupów technologicznych na świecie. Chodzi o rywalizację w ramach TechCrunch StartUp Battlefield.

Noctiluca, czyli jak polski startup podbija świat

Toruńska spółka, zajmująca się projektami z wykorzystaniem związków chemicznych w obszarze fotoniki, które są stosowane przez producentów wyświetlaczy i paneli OLED, przeprowadziła prywatną emisję akcji.

Konkurs dla startupów stawiających na rozwiązanie proekologiczne

Huawei Polska i Startup Academy ogłosiły nabór do konkursu Huawei Startup Challenge 2. Chodzi o projekty na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Nais, czyli kolejny sukces polskiego startupu

Polski startup – Nais – wybrany spośród 409 firm technologicznych weźmie udział w finale konkursu EIT Digital Challenge 2021.

Polish-Ukrainian Startup Bridge – startuje druga edycja

Polish-Ukrainian Startup Bridge rozpoczął nabór do drugiej edycji. Wsparcie otrzymają najbardziej innowacyjne startupy z Ukrainy. Aplikować mogą projekty we wczesnej fazie rozwoju bez względu na branżę, w której działają.

Gyfted, czyli jedna rekrutacja do setek pracodawców?

Taki pomysł ma polski startup Gyfted, który tworzy aplikację umożliwiającą łatwe i precyzyjne dopasowanie kandydatów do stanowisk i zespołów.

Konkurs PARP – start-upy mogą uzyskać wsparcie prawne

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła kolejną edycję konkursu „Wsparcie prawne dla start-upów”. Na pomoc prawną dla start-upów przeznaczy 1,5 mln zł.

Tatuaż i sztuczna inteligencja? To polski startup INKsearch

INKsearch to rodzimy startup, który chce zrewolucjonizować światowy rynek tatuażu. Firma jest już obecna w trzydziestu krajach. I ma inwestorów.

Dlaczego fundusze inwestycyjne potrzebują PR-u?

Wydawać by się mogło, że na linii inwestor – firma poszukująca finansowania, to tej drugiej powinno zależeć bardziej na zwróceniu na siebie uwagi. Logiczne, skoro ktoś chce dostać pieniądze, to przede wszystkim sam powinien się o nie postarać. To prawda, tyle tylko, że zasada ta działa w obie strony.