Konkurs dla startupów stawiających na rozwiązanie proekologiczne

Huawei Polska i Startup Academy ogłosiły nabór do konkursu Huawei Startup Challenge 2. Chodzi o projekty na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Nais, czyli kolejny sukces polskiego startupu

Polski startup – Nais – wybrany spośród 409 firm technologicznych weźmie udział w finale konkursu EIT Digital Challenge 2021.

Polish-Ukrainian Startup Bridge – startuje druga edycja

Polish-Ukrainian Startup Bridge rozpoczął nabór do drugiej edycji. Wsparcie otrzymają najbardziej innowacyjne startupy z Ukrainy. Aplikować mogą projekty we wczesnej fazie rozwoju bez względu na branżę, w której działają.

Gyfted, czyli jedna rekrutacja do setek pracodawców?

Taki pomysł ma polski startup Gyfted, który tworzy aplikację umożliwiającą łatwe i precyzyjne dopasowanie kandydatów do stanowisk i zespołów.

Konkurs PARP – start-upy mogą uzyskać wsparcie prawne

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła kolejną edycję konkursu „Wsparcie prawne dla start-upów”. Na pomoc prawną dla start-upów przeznaczy 1,5 mln zł.

Tatuaż i sztuczna inteligencja? To polski startup INKsearch

INKsearch to rodzimy startup, który chce zrewolucjonizować światowy rynek tatuażu. Firma jest już obecna w trzydziestu krajach. I ma inwestorów.

Dlaczego fundusze inwestycyjne potrzebują PR-u?

Wydawać by się mogło, że na linii inwestor – firma poszukująca finansowania, to tej drugiej powinno zależeć bardziej na zwróceniu na siebie uwagi. Logiczne, skoro ktoś chce dostać pieniądze, to przede wszystkim sam powinien się o nie postarać. To prawda, tyle tylko, że zasada ta działa w obie strony.

Przemysł 4.0 rośnie w szybkim tempie, ale nie w Polsce

Cyfryzacja biznesów poprzez integrację pracy ludzi, sztucznej inteligencji i maszyn, pędzi jak szalona. Z najnowszych danych MarketsandMarkets wynika, że w ciągu najbliższych pięciu lat rynek ten globalnie będzie wart trzy razy więcej niż dziś.

SentiONe to polski startup z 19 mln zł dotacji na chatboty

SentiOne, polska firma rozwijająca zaawansowane systemy tzw. automatyzacji obsługi klienta, otrzyma z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju aż 18,8 mln zł dofinansowania.

Tesla ma wiele problemów z gigafabryką w Grünheide

Tesla miała uroczyście otworzyć 1 lipca br. gigantyczny zakład e-aut w spokojnej miejscowości Grünheide pod Berlinem. Jednak protesty ekologów, biurokracja i problemy z planami sprawiły, że wcale nie wiadomo, kiedy pierwsze auto wyjedzie z tego zakładu.

Program akceleracji dla startupów z branży e-commerce

Program Digital Now! Holding jest skierowany do polskich startupów tworzących rozwiązania dla branży e-commerce. Wybrane zespoły zyskają szansę na zdobycie pierwszego zlecenia.

Finał konkursu Polski Produkt Przyszłości już 16 czerwca!

W środę 16 czerwca o godz. 16 wystartuje uroczysty finał XXIII edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. Gala online, na której poznamy tegorocznych laureatów, będzie transmitowana na kanałach organizatorów konkursu: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Na zwycięzców czeka w sumie 600 tys. zł i bardzo prestiżowe tytuły. Wyłoniono ich spośród 219 uczestników tegorocznych zmagań.

PhotoBioCure w półfinale konkursu InnoStars Awards

Polski PhotoBioCure to technologia, która może całkowicie zrewolucjonizować operacyjne zabiegi rekonstrukcji tkanek miękkich, w tym leczenie przepukliny.

Bredpaki, czyli opakowania do zjedzenia z posiłkiem

Bredpaki to chrupiące opakowania i przekąski, które zastępują jednorazowe opakowania z plastiku, styropianu, czy inne, nie do końca ekologiczne, alternatywy. Bredpaki są kompostowalne.

Czy polskie małe i średnie firmy podążą drogą amerykańskich?

Małe i średnie przedsiębiorstwa za oceanem ratują amerykańską gospodarkę i pozwalają jej wyjść z kryzysu suchą stopą. Podobne ożywienie widać też w Polsce, głównie dzięki nowym biznesom, na które łakomym wzrokiem patrzą rodzimi inwestorzy.

Robotyzacja w Polsce wciąż dużo poniżej średniej światowej

Obserwujemy systematyczny wzrost rynku robotów w Polsce. Podobnie jak w innych krajach, najbardziej zrobotyzowaną gałęzią jest motoryzacja, ale na tle państw ościennych Polska wypada blado z wynikiem dużo poniżej średniej światowej – mówi Pavel Bezucký, dyrektor generalny Universal Robots na Europę Środkowo-Wschodnią, Rosję i WNP.

EIT Digital Challenge 2021 – konkurs dla startupów

Najszybciej rozwijające się europejskie startupy technologiczne, także polskie, mogą wziąć udział w najnowszej edycji międzynarodowego konkursu. Trzy najlepsze firmy otrzymają nagrody pieniężne oraz wsparcie eksperckie o łącznej wartości 250 tys. euro.

Digitalizacja – MŚP jej chcą, ale się wstrzymują. Dlaczego?

Segment małych i średnich przedsiębiorstw coraz poważniej myśli o pełnym wejściu w nurt digitalizacji usług. Jednak znaczna część biznesów nadal wstrzymuje się przed ostateczną decyzją.