Celem konkursu ogłoszonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest sfinansowanie wsparcia prawnego dla start-upów w zakresie współpracy z inwestorami i odbiorcami usług. Program finansowany z dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii pomaga młodym spółkom w nawiązywaniu współpracy właśnie z inwestorami i odbiorcami usług. Budżet konkursu to 1,5 mln zł. Zaś kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy biorącego udział w programie wynosi do 22 tys. zł.

CZYTAJ TEŻ: Tatuaż i sztuczna inteligencja? To polski startup INKsearch

Dofinansowanie (100 proc., bo PARP nie wymaga wkładu własnego) można przeznaczyć na:

  • konsultacje prawne,
  • analizę treści umów inwestycyjnych,
  • wsparcie negocjacji z funduszem VC lub aniołem biznesu,
  • doradztwo i wsparcie prawne w zakresie realizowanego procesu inwestycyjnego, procesów zamówień oraz inwestycji.

– Wiele młodych firm boryka się z trudnościami dotyczącymi natury prawno-formalnej, które w znacznym stopniu determinują pomyślny rozwój czy nawet dalszy byt firmy. Dlatego ponownie uruchamiamy konkurs zakładający wsparcie właśnie w tym zakresie – mówi Mikołaj Różycki, wiceprezes PARP.

Kto może sięgnąć po wsparcie prawne?

Do programu mogą się zgłosić mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), które działają na rynku nie dłużej niż 5 lat i osiągają przychody od maksymalnie 3 lat. Warunkiem jest też posiadanie dokumentu potwierdzającego zainteresowanie inwestora rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.

CZYTAJ TEŻ: UVera wygrywa. Polski start-up najlepszy w Europie

– To już kolejna edycja programu. Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród początkujących przedsiębiorców. Tylko w ostatnich trzech edycjach w programie udział wzięło prawie 200 przedsiębiorców. Przyjmowanie wniosków do aktualnego naboru rozpocznie się już 19 sierpnia br. – mówi Edyta Gniazdowska z Departamentu Rozwoju Startupów PARP.

CZYTAJ TEŻ: Leasing dla startupów IT. EFL wspiera nowe firmy

Wnioski można składać do PARP od 19 do 30 września br.