Vigo rośnie na innowacjach - kolejna inwestycja w startup

Rodzima spółka Vigo System rośnie jak na drożdżach. Poprzez Vigo Ventures, wehikuł inwestycyjny, zaangażowała się w finansowanie nowatorskiego projektu kamer multispektralnych wykorzystujących promienie rentgenowskie.

Przedsiębiorcy chcą innowacji. To pracownicy je blokują?

Liczba wniosków o finansowanie prac badawczo-rozwojowych i innowacji rekordowo rośnie – wynika z danych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pandemia wzmocniła trend zarówno w dużych firmach, jak i startupach.

Przemysł 4.0 rośnie w szybkim tempie, ale nie w Polsce

Cyfryzacja biznesów poprzez integrację pracy ludzi, sztucznej inteligencji i maszyn, pędzi jak szalona. Z najnowszych danych MarketsandMarkets wynika, że w ciągu najbliższych pięciu lat rynek ten globalnie będzie wart trzy razy więcej niż dziś.

Tesla ma wiele problemów z gigafabryką w Grünheide

Tesla miała uroczyście otworzyć 1 lipca br. gigantyczny zakład e-aut w spokojnej miejscowości Grünheide pod Berlinem. Jednak protesty ekologów, biurokracja i problemy z planami sprawiły, że wcale nie wiadomo, kiedy pierwsze auto wyjedzie z tego zakładu.

Finał konkursu Polski Produkt Przyszłości już 16 czerwca!

W środę 16 czerwca o godz. 16 wystartuje uroczysty finał XXIII edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. Gala online, na której poznamy tegorocznych laureatów, będzie transmitowana na kanałach organizatorów konkursu: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Na zwycięzców czeka w sumie 600 tys. zł i bardzo prestiżowe tytuły. Wyłoniono ich spośród 219 uczestników tegorocznych zmagań.

Bredpaki, czyli opakowania do zjedzenia z posiłkiem

Bredpaki to chrupiące opakowania i przekąski, które zastępują jednorazowe opakowania z plastiku, styropianu, czy inne, nie do końca ekologiczne, alternatywy. Bredpaki są kompostowalne.

Robotyzacja w Polsce wciąż dużo poniżej średniej światowej

Obserwujemy systematyczny wzrost rynku robotów w Polsce. Podobnie jak w innych krajach, najbardziej zrobotyzowaną gałęzią jest motoryzacja, ale na tle państw ościennych Polska wypada blado z wynikiem dużo poniżej średniej światowej – mówi Pavel Bezucký, dyrektor generalny Universal Robots na Europę Środkowo-Wschodnią, Rosję i WNP.

Digitalizacja – MŚP jej chcą, ale się wstrzymują. Dlaczego?

Segment małych i średnich przedsiębiorstw coraz poważniej myśli o pełnym wejściu w nurt digitalizacji usług. Jednak znaczna część biznesów nadal wstrzymuje się przed ostateczną decyzją.

Rolnictwo regeneracyjne odpowiedzią PepsiCo na aktualne zagrożenia dla światowego systemu żywnościowego

W ramach pakietu działań dla rozwoju upraw rolnych pod nazwą „Pozytywne Rolnictwo”, firma PepsiCo ogłosiła nowe cele, jakie zamierza zrealizować do roku 2030. Obejmują one wdrożenie praktyk rolnictwa regeneracyjnego na obszarze 2,8 mln hektarów na całym świecie, co jest praktycznie jednoznaczne z całością obszaru wszystkich upraw prowadzonych na potrzeby działalności PepsiCo.

IdeaLab dla miast przyszłości

Ruszyły prace nad wizjonerskimi rozwiązaniami dla miast jutra, które zaprojektowali uczestnicy warsztatów IdeaLab z Polski i Norwegii.

Technologie w walce z pandemią – projekt PROme

Polscy naukowcy, wykorzystując możliwości sztucznej inteligencji, głębokiego uczenia maszynowego czy big data, pracują nad stworzeniem modeli matematycznych, które pozwolą zapanować nad pandemią.

Polacy pracują nad biodegradowalnym stentem zewnętrznym

Eksperci zrzeszeni wokół StentSolution pracują nad biodegradowalnym stentem zewnętrznym, wykorzystywanym w najczęściej wykonywanej procedurze kardiochirurgicznej na świecie, pomostowaniu tętnic wieńcowych.

PayEye płatność okiem zamiast kartą i telefonem. To już działa

Wrocławski fintech PayEye, który pierwszy na świecie opracował pełny ekosystem płatniczy oparty o biometrię tęczówki oka będzie promował swoją innowację za granicą. Pomoże w tym dotacja z PARP.

Jak nie wprowadzić wirusów do firmy?

Firma Safestep wprowadza na polski rynek specjalnie przystosowane i zaprojektowane maty biobójcze powstałe na bazie amerykańskich doświadczeń z transmisją wirusów, bakterii i grzybów w ciągach komunikacyjnych.

Ładowanie auta elektrycznego za darmo? W ChargePolska

Sieci stacji ładowania aut elektrycznych chcą, by kierowcy płacili za dostęp do energii. Jednak ChargePolska twierdzi, że można świadczyć tę usługę całkowicie za darmo. I pokazuje swój, jak podkreśla, innowacyjny model biznesowy.

CloudFerro docenione przez Niemców i Polaków

Firma CloudFerro została laureatem Polsko-Niemieckiej Nagrody Gospodarczej. Wyróżnienie otrzymała za projekt CODE-DE dla Niemieckiej Agencji Kosmicznej DLR.

Sztuczna inteligencja pomoże nam w pracy i to już wkrótce

Przyszłość, gdy każdy z nas dostanie własnego, cyfrowego asystenta, to nie science-fiction, a niedaleka przyszłość.