CloudFerro docenione przez Niemców i Polaków

Firma CloudFerro została laureatem Polsko-Niemieckiej Nagrody Gospodarczej. Wyróżnienie otrzymała za projekt CODE-DE dla Niemieckiej Agencji Kosmicznej DLR.

Publikacja: 21.10.2020 09:13

CloudFerro docenione przez Niemców i Polaków

Foto: Polsko-Niemiecką Nagrodę Gospodarczą przyznano po raz pierwszy. Źródło: Adobe Stock

Polska firma CloudFerro otrzymała pierwszą Nagrodę Gospodarczą od Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Przyznano za wdrożenie chmury obliczeniowej dla platformy CODE-DE, Niemieckiej Agencji Kosmicznej (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt, DLR).

Kosmiczne wdrożenie

Przypomnijmy, że projekt, za który CloudFerro otrzymało nominację do nagrody, to realizacja wartego ponad 5 mln euro kontraktu na zaprojektowanie, budowę i rozwój nowej chmury obliczeniowej dla platformy CODE-DE. Oferuje ona niemieckim podmiotom publicznym, naukowym i gospodarczym dostęp do danych satelitarnych oraz ich pochodnych w ramach europejskiego programu Copernicus, wraz z możliwością ich przetwarzania w chmurze obliczeniowej.

CZYTAJ TEŻ: Jest polska odpowiedź na zdalną pracę. To biuro na kółkach

– Nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Szczególnie że dotyczy zaawansowanych technologicznie usług, w szczególności wdrożenia i obsługi chmury obliczeniowej dla jednej z największych w Europie agencji kosmicznych – mówi Maciej Krzyżanowski, prezes CloudFerro.

CZYTAJ TEŻ: Szybka ładowarka do aut elektrycznych. Ma ją polski start-up

CloudFerro tworzy i obsługuje chmury obliczeniowe dla wyspecjalizowanych rynków, m.in. dla europejskiego przemysłu kosmicznego, badań klimatu i nauki. Z jego rozwiązań korzystają firmy i instytucje naukowe, m.in. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), EUMETSAT, Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych (ECMWF), Mercator Ocean International czy EGI.

CZYTAJ TEŻ: Polski start-up konkuruje ze Škodą na elektryki w Pradze

– Już wygrana w przetargu DLR z naprawdę silną, międzynarodową konkurencją, a następnie realizacja projektu infrastruktury chmurowej dla platformy CODE-DE, były dla nas ogromną nobilitacją. Nagroda to dodatkowe potwierdzenie wysokich kompetencji całego zespołu CloudFerro zaangażowanego w projekt – dodaje Maciej Krzyżanowski.

Satelitarne dane w chmurze

Platforma oferuje ponad 18 PB (petabajtów) danych z satelitów Sentinel i Landsat, które mogą być przetwarzane bezpośrednio w chmurze. CloudFerro wygrało przetarg na jej stworzenie w 2019 r.

CZYTAJ TEŻ: Mycie auta po estońsku – oszczędność czasu i wody

– Na potrzeby realizacji projektu dla DLR stworzyliśmy nowe centrum serwerowe w Niemczech. Dzięki temu dane CODE-DE są przechowywane lokalnie i spełniają wysokie wymagania bezpieczeństwa DLR – wyjaśnia Maciej Krzyżanowski.

CZYTAJ TEŻ: Polski start-up pomoże w leczeniu choroby wieńcowej

– Platformę będziemy realizować aż do 2022 roku, z możliwością przedłużenia umowy. Liczymy, że doświadczenie z projektu CODE-DE zaowocuje współpracą z kolejnymi instytucjami i firmami na rynku niemieckim oraz w innych krajach – dodaje prezes CloudFerro.

CZYTAJ TEŻ: Pierwszy w pełni naturalny środek ochrony przed promieniami UV

Polsko-Niemiecką Nagrodę Gospodarczą przyznano po raz pierwszy. Konkurs zorganizowano w ramach obchodów 25-lecia działalności Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska).

Polska firma CloudFerro otrzymała pierwszą Nagrodę Gospodarczą od Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Przyznano za wdrożenie chmury obliczeniowej dla platformy CODE-DE, Niemieckiej Agencji Kosmicznej (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt, DLR).

Kosmiczne wdrożenie

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Innowacje
Vigo rośnie na innowacjach - kolejna inwestycja w startup
Innowacje
Przedsiębiorcy chcą innowacji. To pracownicy je blokują?
Innowacje
Przemysł 4.0 rośnie w szybkim tempie, ale nie w Polsce
Innowacje
Tesla ma wiele problemów z gigafabryką w Grünheide
Innowacje
Finał konkursu Polski Produkt Przyszłości już 16 czerwca!
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?