Filantropi wśród przedsiębiorców. Jak ułatwić im wspieranie innych

Filantropia to coraz popularniejsza działalność wśród przedsiębiorców. Jednak aby mogła się w pełni rozwinąć potrzeba zmian prawnych i podatkowych.

Zamrożenie cen prądu - zbliża się koniec terminu na złożenie oświadczenia

Z końcem listopada upływa termin złożenia oświadczenia do dostawcy energii o chęci skorzystania z maksymalnej ceny prądu w ramach Tarczy Solidarnościowej. Data ta jest wiążąca dla małych i średnich przedsiębiorców.

Podcasty coraz popularniejsze wśród polskich przedsiębiorców

Podcasty weszły do Polski z początkiem 2005 roku i z każdym kolejnym przysparza sobie coraz więcej fanów, ale także twórców. Ta niszowa działalność stała się też powszechna wśród samych przedsiębiorców.

Zwłoka w kupnie samochodu może dużo kosztować

Ceny samochodów "z salonu" wciąż rosną, wpływ mają na to przede wszystkim szalejącą inflacja, ale także rosnące koszta produkcji i trudności w dostawach. Rynek nowych samochodów nie jest bez znaczenia dla cen samochodów używanych.

Banki chcą zaostrzenia kryteriów dla uzyskania kredytu

Banki chcą utrudnić proces uzyskiwania kredytów firmom, wszystko przez ryzyko iż przyznane środki będą gorzej spłacane.

Co dalej z używanymi samochodami dla firm? Rynek "wysycha"

Rynek używanych samochodów przeżywa trudne chwile. Firmom bardzo trudno trafić "perełkę" - maleje prywatny import, ruch ograniczyły agencje wynajmu czy firmy leasingowe, mało kto chce się pozbyć obecnego pojazdu, kiedy na nowe z salony musi czekać kilka miesięcy.

Branża IT nie uchroniła się przed kryzysem gospodarczym

Mimo uprzywilejowanej pozycji specjalistów IT na rynku prac nawet oni przygotowują się na nadchodzący kryzys. Już teraz pracownicy branży mają odczuwać pogorszenie swojej sytuacji finansowej.

Prowadzenie firmy coraz mniej opłacalne. Wielu przedsiębiorców może nie przetrwać zimy

Wysokie koszty prowadzenia biznesu, rosnąca inflacja, skomplikowany system podatkowy czy niestabilna sytuacja prawna zmusza wielu przedsiębiorcówd do zawieszenia działalności lub jej całkowitej likwidacji.

Banki sprzyjają przedsiębiorcom. Jakie bonusy można otrzymać

Banki oferują przedsiębiorcom bonusy za skorzystanie z ich oferty czy rozszerzenie pakietu wykupionych produktów. Nie są one jednak tak obfite jak w latach poprzednich.

Przedsiębiorcy potrzebują regulacji dotyczących filantropii

Firmy potrzebują zmian, które wesprzą ich w działaniach filantropijnych we wszystkich gałęziach - podatkowych, edukacji oraz budownia pozytywnej atmosfery, by pomaganie stało się działaniem powszechnym.

Kryzys wśród start-upów, koniec z wielkim finansowaniem

Inwestycje w start-upy zmniejszyły się w Polsce o ponad 40 proc. względem II kwartału bieżącego roku. Złym znakiem jest również spadek średniej wartości transakcji.

E-samochód w firmie tańszy od konwencjonalnego

Mimo wysokich cen zakupu samochodów elektrycznych, w ostatecznym rozrachunku mają być korzystniejesze finansowo dla przedsiębiorców. Wpływa na to wiele czynników, m.in. publiczne dopłaty.

Ciężka sytuacja finansowa obniży jakość wykonywanych usług

Część przedsiębiorców w poszukiwaniu oszczędności zapowiada gotowość do obniżenia jakości oferowanych usług, rezygnowania z tych zewnętrznych, a także zamrażania pensji.

Rząd dofinansuje firmom home office. Zatrudnianie na odległość ma być korzystniejsze

Rząd chce pomóc mieszkańcom mniejszych miejscowości w poszukiwaniu zatrudnienia, jednocześnie wesprzeć firmy odpowiednich wsparciem finansowym na tworzenie nowych miejsc pracy.

Rząd przeznaczy 800 mln zł na wsparcie firm energochłonnych

Firmy energochłonne są kluczowymi gałęziami dla krajowej gospodarki, obejmują sektor hutnictwa, produkcji wyrobów aluminiowych, metali niezależnych, czy papieru. To właśnie one ponoszą najwyższe wzrosty cen energii. Rząd przygotował dla nich wsparcie.

Inflacja powodem niepokoju wśród pracowników

Rosnąca inflacja to problem wielu Polaków, prócz zwiększenia kosztów życia, generuje też większe wydatki na prowadzenie firmy, co może znacząco zmniejszyć budżet przeznaczony na podwyżki pracowników.

Firmy muszą pilnować nie tylko stóp procentowych, ale także WIBOR-u

Na wysokość rat kredytu wpływa przede wszystkim poziom stóp procentowych regulowanych przez RPP. Nie jest to jednak jedyny element, przedsiębiorcy powinni brać pod uwagę także wskaźnik WIBOR, który obecnie jest na najwyższym poziomie od 20 lat.

Przygraniczne firmy bliżej otrzymania świadczenia pomocowego

Od września 2021 roku do czerwca 2022 roku na terenach przygranicznych z Białorusią obowiązywał czasowany zakaz przebywania. Wynikał on z kryzusu migracyjnego, poskutkował jednak kryzysem dla wielu firm z zamkniętych terenów.