Przedsiębiorstwa wodociągowe podniosą taryfy, albo ograniczą działalność

Blisko 300 przedsiębiorstw wodociągowych wystąpiło o zgodę na podniesienie opłat za wodę do Państowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Tylko nieliczne otrzymały zgodę na wyższe stawki.

Producenci lodów stopniowo wychodzą z kryzysu

Branża lodowa jako wyjątek na rynku żywności zmniejsza swoje długi. Od czasu pierwszego lockdownu zmniejszyli zadłużenie prawie o połowę. Długi wynoszą obecnie 4,3 mln zł.

Inflacja uderza w umowy długoterminowe - jak się przed nią uchronić

Firmy szukają sposobu na ochronę wynagrodzenia z umówy długoterminowych. Jednych z nich ma być klauzula indeksacyjna.

Dobry kwartał Alior Banku. Zysk wyższy o 75 procent

Z drugim kwartale tego roku zysk Alior Banku wyniósł roku 216,2 mln zł wobec 123,8 mln zł rok wcześniej – podał bank w środę

Samochód elektryczny to droższe autocasco dla właściciela

Właściciele samochodów elektrycznych muszą liczyć się z droższymi cenami polis AC dla swoich pojazdów.

Czy przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z wakacji kredytowych

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz zwrócił się do Ministra Finansów o udzielenie wyjaśnień, czy z tzw. wakacji kredytowych będzie mógł skorzystać przedsiębiorca, który kupił mieszkanie lub dom w celach mieszkaniowych i ma zarejestrowaną działalność gospodarczą pod tym adresem.

Będą zmiany w prawie restrukturyzacyjnym

Nowela prawa restrukturyzacyjnego autorstwa Ministerstwa Sprawiedliwości idzie za wskazaniami dyrektywy unijnej 2019/1023.

Oszczędzać na walutach

Od ryzyka walutowego można próbować się ubezpieczyć, ale trudno je kontrolować. Co innego z kosztami bieżących operacji przewalutowania.

Sukcesja, czyli trudny biznes w rodzinie

Firmę do sukcesji należy przygotować. Nie dzieje się to od razu i jest tak samo procesem biznesowym, jak i emocjonalnym.

Hipoteki nie dla nowych klientów banków

Jeden z działających nad Wisłą banków ogranicza udzielanie nowych kredytów hipotecznych tylko do obecnych klientów. Zdaniem ekspertów może się to wiązać z wychodzeniem naprzeciw zaleceniom ostrożnościowym w kontekście udzielania kredytów.

Zatory płatnicze – kiedy UOKiK może pomóc?

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów posiada narzędzia, za pomocą których może walczyć z zatorami płatniczymi, które są zmorą wielu firm.

Zhakowane kamery. Jak uchronić się przed szpiegowaniem?

Przed kamerką internetową spędzamy twarzą w twarz całe dnie. Obiektyw nad ekranem naszego smartfona, czy laptopa to łakomy cel dla hakera.

EBC nie podniesie stóp. Nie ma też co czekać na lipiec

Prezesów EBC podtrzymała w kwietniu zapowiedź, że wygasi ilościowe łagodzenie polityki pieniężnej dopiero w III kwartale br. To oznacza, że bardzo zmalały szanse na podwyżkę stóp procentowych w strefie euro w lipcu, jak oczekiwało część analityków, a nawet we wrześniu może być o to trudno.

Kiedy mogę ubiegać się o kredyt dla firmy?

Czy wiesz, że kredyt zaciągnięty przez firmę wcale nie musi oznaczać kłopotów finansowych? Dodatkowe pieniądze mogą być szansą na rozwój, zarówno technologiczny firmy, jak i jej pracowników. W ofercie bankowej możemy znaleźć aż kilka rodzajów kredytów dla przedsiębiorców. Zobacz jakie są dostępne formy kredytu dla firm i kiedy warto z niego skorzystać.

Kohesio – wyszukiwarka projektów UE już dostępna. To dzieło Komisji Europejskiej

Podczas 8. Forum Spójności poświęconego stanowi i przyszłości polityki regionalnej brukselscy urzędnicy zaprezentowali nowe elektroniczne narzędzie do wyszukiwania projektów dotowanych przez UE właśnie w ramach tej polityki. To ogromna baza danych.

Skarbówka prześwietli ci konto, czyli Polski Ład w praktyce

Kolejna zmiana, którą niesie ze sobą Polski Ład dopiero wejdzie w życie. Co ważne, wyposaży urzędy skarbowe w nowe uprawnienia. Od 1 lipca br. skarbówka będzie mogła wnioskować o udostępnienie przez bank danych z rachunku bankowego osoby fizycznej.

Formy księgowości dostępne dla przedsiębiorców

Każdy przedsiębiorca, bez względu na to, jaki rodzaj działalności gospodarczej prowadzi, jest zobligowany do prowadzenia księgowości. Już na etapie składania wniosku o rejestrację firmy trzeba zdecydować, jaką będzie miała formę prowadzenia księgowości. Jakie są formy prowadzenia działalności w przypadku jednoosobowych przedsiębiorstw? Czy księgowość można prowadzić samodzielnie?

4,2 mld zł dla sektora MŚP. To efekt współpracy Grupy EBI i Banku Millennium

Dzięki syntetycznej sekurytyzacji portfela złożonego z kredytów dla sektora MŚP polskim małym i średnim firmom zostanie udostępnione nowe finansowanie w wysokości ok. 4,2 mld zł. Transakcję częściowo zabezpiecza Europejski Fundusz Gwarancyjny.