Przedsiębiorcy nie wróżą sobie wzrostu przychodów

Przedsiębiorcy bez względu na branżę wskazują, że są małe szanse na wzrost przychodów, nawet mimo wciąż wysokiej inflacji. Zjawisko to najbardziej dotyka mikro-, małe oraz średnie firmy.

Firmy ochroniarskie walczą o przetrwanie

Zgodnie z zapowiedziami rządu wynagrodzenie minimalne zostanie podwyższone dwukrotnie w 2024 roku, w styczniu oraz lipcu. To oznacza kolejne "wstrząsy" dla pracodawców każdej branży.

Afera wizowa to cios w rynek pracy i pracodawców

Na aferze wizowej tracą nie tylko politycy, to przede wszystkim cios w polskie uczelnie i pracodawców, którzy chętnie współpracowali z cudzoziemcami.

Konsumenci rzadziej zaglądają do restauracji

Prócz rzadszych wizyt w punktach gastronomicznych, konsumenci spędzają w nich też coraz mniej czasu. Krótszy czas wizyt nie jest dobrym znakiem dla przedsiębiorców.

Nowe ubezpieczenia mogą pomóc przy atakach hakerów

Na rynku funkcjonuje coraz więcej firm narażonych na ataki hakerskie, a co za tym idzie także tych, których bezpieczeństwo zostało w ten sposób naruszone. Jak przedsiębiorcy mogą zapobiegać cyberatakom?

Firmy stawiają na krótkoterminowe założenia i inwestycje

ESG, to ważny czynnik podczas podejmowania decyzji odnośnie nowych inwestycji dla wielu przedsiębiorstw, jest to skrót angielskich słów, które po polsku oznaczają "e" dla środowiska, "s" dla społecznej odpowiedzialności oraz "g" dla ładu korporacyjnego.

Firmy częściej oferują pracownikom dodatkowe benefity niż podwyżki

Inflacja wymusza wiele działań na konsumentach, ale tak samo na przedsiębiorstwach i pracodawcach. Pracownicy lepiej postrzegają firmy, które prócz wynagrodzenia oferują dodatkowe benefity, szczególnie te z kategorii jedzenia.

Przedsiębiorcy nie wierzą w stałość przepisów dotyczących ulg podatkowych

Zainteresowanie ulgami podatkowymi dotyczącymi modernizacji przedsiębiorstw maleje. Potwierdzają to dane Ministerstwa Finansów. Firmy chcą korzystać z ułatwień, ale obawiają się trwałości tych rozwiązań.

Inwestycja w elektryczne ciężarówki może pozwolić zachować pozycję lidera na rynku

Polska od wielu lat utrzymuje się na pozycji lidera na rynku ciężarowego transportu drogowego. Okazuje się jednak, że ta pozycja może zostać zachwiana przez elektromobilność.

Sprzedaż elektroniki spada, Polacy oszczędzają przez inflację

Rynek elektroniki nie ma się najlepiej, w ostatnich miesiącach firmy notują spadki sprzedaży w największych i najważniejszych kategoriach takich jak komputery i laptopy, telewizory oraz duże AGD. Konsumenci oszczędzają, a firmy tracą zyski.

Niskie ceny prądu mogą skończyć się w 2024 roku

Szacunki wskazują iż przyszłoroczne rachunki za energię mogą skoczyć nawet o 70 proc. w stosunku do aktualnych stawek. Może to oznaczać duże kłopoty dla wielu przedsiębiorców, szczególnie tych, którzy dopiero wchodzą na rynek i od pierwszego dnia będą musieli mierzyć się z wysokimi cenami.

Bez zmian w limicie płatności gotówkowych

Podczas transakcji przedsiębiorcy muszą pamiętać o wielu sprawach, jedną z nich jest konieczność pilnowania limitu płatności gotówkowych, którego przekroczenie może przynieść negatywne skutki dla biznesu.

Koniec roku przyniesienie zmiany na rynku pracy

Pracownicy i poszukujący zatrudnienia mogą szykować się na ruch na rynku pod koniec roku. Wielu przedsiębiorców planuje zwiększyć zatrudnienie w tym okresie.

Korzystne ceny na stacjach benzynowych mogą nie potrwać długo

Obecne ceny na stacjach paliw są dość korzystne z perspektywy przedsiębiorców. Stawki w większości miejsc spadły, a przedsiębiorcy mogą korzystać z sytuacji. Te dobre warunki mogą nie potrwać jednak długo.

Promocje dla nowych kont firmowych w bankach, ale inni też mogą skorzystać

Promocje na konto firmowe najłatwiej jest znaleźć nowym przedsiębiorcom, którzy zaczynają prowadzić własny biznes lub chcą przenieść rachunek do innego banku.

Freelancerzy mają problem ze zdobywaniem nowych klientów i zleceń

Bardziej niż przed rokiem odczuwalne jest pogorszenie koniunktury w gospodarce i skutki wysokiej inflacji.

Start-upy z „potencjałem przetrwania" celem inwestorów

Co trzeci inwestor dokładniej analizuje potencjalne transakcje z uwagi na obecną sytuację gospodarczą. Celem stały się natomiast start-upy z „potencjałem przetrwania”.

Nadchodzi trudny czas dla biznesu. Choć paliwa na nie zabraknie, ceny mogą wzrosnąć

Orlen przekonuje, że wszystko jest w porządku, ale uczestnicy rynku oceniają, że droższy import niż dostawy krajowe powodujący perturbacje z dostępnością diesla to efekt polityki koncernu.