ABC fundacji rodzinnej, czyli jak założyć i prowadzić taką działalność

Fundacja podlega wpisowi do „rejestru fundacji rodzinnych”. Zakłada ją fundator na mocy oświadczenia w akcie założycielskim lub w testamencie fundatora.

Nie wszyscy znajdą dla siebie miejsce - słabe prognozy dla rynku pracy

Część rynku może mówić o ożywieniu i zwiększonych potrzebach osobowych. Nie wszyscy jednak tak dobrze przechodzą trudny czas i niektóre przedsiębiorstwa muszą dokonywać licznych zwolnień.

Dalsze podwyżki cen - biznes nie widzi ograniczeń

Poziom inflacji bazowej wciąż się nie zatrzymuje. Oznacza to, że Narodowy Bank Polski czeka trudny czas by zrealizować postawione sobie zadanie, obniżenie inflacji do poziomu 2,5 proc, rocznie.

Jakie towary Polacy reklamują najczęściej

Coraz rzadziej decydujemy się na wyrzucanie produktów, które straciły swój "blask nowości" czy też swoje pierwotne właściwości, częściej decydujemy się na skorzystanie z usług renowatorskich lub zwracamy się do sprzedającego z reklamacją.

Więcej piekarni skorzysta z rządowego wsparcia

Senat chce rozszerzenia odbiorców rządowego wsparcia w postaci ograniczenia maksymalnej ceny gazu.

Wiosna to czas poruszenia dla zatrudniających i szukających zatrudnienia

Wiosna to dobry czas na zmiany, nie inaczej jest na rynku pracy - pracodawcy coraz częściej poruszają temat nowych rekrutacji, a to dobra informacja dla szukających zatrudnienia.

Centra usług mają wesprzeć rynek pracy

Trwający konflikt na Ukrainie nie odstraszył zagranicznych inwestorów od Polski. Organizacje zrzeszające przedsiębiorców oraz inwestorów mówią o większej liczbie projektów niż w roku poprzednim.

Firmy mogą liczyć na spadek cen gazu

Cena gazu notuje na giełdzie najwiższy wynik od półtora roku. To dobra informacja dla wszystkich przedsiębiorstw, które korzystają z tego surowca, dostawcy reagują na spadek i obniżają swoje stawki.

Przedsiębiorcy zapłacili rekordowy CIT

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że 2022 rok był rekordowy pod względem zapłaconego przez przedsiębiorców podatku CIT - do budżetu państwa wpłynęnło 70 mld złotych.

Koniec lockdownów, ale gastronomia dalej w kryzysie

Pandemia całkowicie odwróciła nasze zwyczaje gastronomiczne, zamiast wyjściem do restauracji, musieliśmy się zadowolić zamówieniem na wynos. Lockdowny bardzo mocno wstrząsnęły tą branżą - czy przedsiębiorcy zdążyli się po nich podnieść?

O czym pamiętać przy wyborze konta bankowego dla firmy

Bezpłatne prowadzenie rachunku bankowego, to dla większości z nas warunek konieczny, by skorzystać z bankowej oferty. Ciężko jednak osiągnąć ten cel w przypadku konta dla firmy bez spełnienia dodatkowych warunków.

Budżet państwa z rekordowym wsparciem od biznesu

Urząd skarbowy przyjął rekordowe 70 mld złotych podatku od przedsiębiorstw. Eksperci zastanawiają się czy to efekt likwidacji rajów podatkowych czy też rosnącej inflacji.

Wielkie technologie w Polsce - z jakich usług korzystają przedsiębiorcy

Usługi "over the top" są coraz powszechniejsze wśród polskich przedsiębiorców. Potwierdza to raport Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Przedsiębiorcy na emeryturę. Polski biznes czeka zmiana pokoleniowa

Polskie firmy muszą szykować się na przejście zmiany pokoleniowej - co dziewiąt właściciel jest w wieku emerytalnym.

Duże zakupy w firmach. Przedsiębiorcy wymieniają pojazdy

2022 rok nie był najlepszy dla polskiego rynku motoryzacji, zanotował on duży spadek sprzedaży. Ten brak zainteresowania nie wynika jednak już z dostępności pojazdów, a aspektów finansowych.

Pensja "na żądanie" - nowość dla zatrudnionych

Dniówka, tygodniówka, to nie wszystko czego chcą pracownicy. Część z nich nie chce niecierpliwie czekać i dostać swoje wynagrodzenie wcześniej.

Ubezpieczenie dla przedsiębiorców na szkodę za przerwy w dostawie energii

Branża ubezpieczeniowa wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców oraz obecnymi warunkami z jakimi się oni borykają. Część z nich oferuje ubezpieczenie na wypadek awarii w dostawie prądu.

Rząd szykuje wsparcie dla producentów żywności

Ministerstwo rolnictwa chce wspomóc producentów żywności, który ponieśli szkodę na skutek upadłości swoich kontrahentów. Do życia ma zostać powołany nowy fundusz.