EBC nie podniesie stóp. Nie ma też co czekać na lipiec

Prezesów EBC podtrzymała w kwietniu zapowiedź, że wygasi ilościowe łagodzenie polityki pieniężnej dopiero w III kwartale br. To oznacza, że bardzo zmalały szanse na podwyżkę stóp procentowych w strefie euro w lipcu, jak oczekiwało część analityków, a nawet we wrześniu może być o to trudno.

Kohesio – wyszukiwarka projektów UE już dostępna. To dzieło Komisji Europejskiej

Podczas 8. Forum Spójności poświęconego stanowi i przyszłości polityki regionalnej brukselscy urzędnicy zaprezentowali nowe elektroniczne narzędzie do wyszukiwania projektów dotowanych przez UE właśnie w ramach tej polityki. To ogromna baza danych.

Skarbówka prześwietli ci konto, czyli Polski Ład w praktyce

Kolejna zmiana, którą niesie ze sobą Polski Ład dopiero wejdzie w życie. Co ważne, wyposaży urzędy skarbowe w nowe uprawnienia. Od 1 lipca br. skarbówka będzie mogła wnioskować o udostępnienie przez bank danych z rachunku bankowego osoby fizycznej.

Formy księgowości dostępne dla przedsiębiorców

Każdy przedsiębiorca, bez względu na to, jaki rodzaj działalności gospodarczej prowadzi, jest zobligowany do prowadzenia księgowości. Już na etapie składania wniosku o rejestrację firmy trzeba zdecydować, jaką będzie miała formę prowadzenia księgowości. Jakie są formy prowadzenia działalności w przypadku jednoosobowych przedsiębiorstw? Czy księgowość można prowadzić samodzielnie?

4,2 mld zł dla sektora MŚP. To efekt współpracy Grupy EBI i Banku Millennium

Dzięki syntetycznej sekurytyzacji portfela złożonego z kredytów dla sektora MŚP polskim małym i średnim firmom zostanie udostępnione nowe finansowanie w wysokości ok. 4,2 mld zł. Transakcję częściowo zabezpiecza Europejski Fundusz Gwarancyjny.

Czy chiński CIPS zastąpi Rosji SWIFT po odłączeniu SWIFT-u Rosji przez UE i USA?

Chiny posiadają własny odpowiednik systemu SWIFT. Jest on oparty na chińskiej walucie – juanie, i ma jedną zaletę – jest już globalny. Rosja może zacząć go stosować, co pozwoliłoby jej na złagodzenie sankcji, ale jest jeden haczyk.

Leasing zwrotny - na czym polega?

Leasing zwrotny to szczególny rodzaj leasingu. Sposób na uwolnienie środków zamrożonych w aktywach trwałych. Skorzystanie z tego rodzaju leasingu może pomóc wyjść przedsiębiorstwu z trudnej sytuacji finansowej i poprawić płynność.

Pożyczka antyinflacyjna z Agencji Rozwoju Przemysłu dla firm z sektora MŚP

Agencja Rozwoju Przemysłu wprowadziła do oferty pożyczkę antyinflacyjną z gwarancją Europejskiego Funduszu Gwarancyjnego. Mali i średni przedsiębiorcy mogą pożyczyć do 10 mln zł na okres nawet dziesięciu lat.

Citigroup: bez szczepienia nie ma pracy

Pracownicy banku Citigroup w USA, którzy do połowy miesiąca nie zaszczepią się, zostaną skierowani na bezpłatny urlop a potem zwolnieni z pracy. Wyjątek zastosowano dla osób które nie mogły być zaszczepione z powodów religijnych lub medycznych.

Kurator w Getin Noble Banku

Komisja Nadzoru Finansowego nie zatwierdziła planu naprawy i wezwała bank do przedstawienia nowego maksymalnie za cztery miesiące. Wprowadziła też kuratora – został nim Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Prowadzenie konta firmowego – poradnik dla przedsiębiorców

Czym konto firmowe różni się od rachunku prywatnego? Czym się kierować podczas porównywania ofert różnych banków? Jak najszybciej otworzyć konto firmowe? Oto kilka praktycznych porad, które ułatwią Ci założenie i prowadzenie konta firmowego.

Sięgnij po Fundusze Europejskie stawiając na innowacyjność!

Koniec roku to ostatni moment, żeby przygotować się do nowej perspektywy finansowej, która ruszy w pierwszym kwartale 2022. Po raz pierwszy polscy przedsiębiorcy będą mieli możliwość pozyskania środków w tak szerokim zakresie.

Więcej czasu na rozliczenie nadwyżki z Tarczy Finansowej 2.0

Przedsiębiorcy będą mieli 6 tygodni więcej na rozliczenie nadwyżki z Tarczy Finansowej 2.0 Polskiego Fundusz Rozwoju. Nowy termin to 15 marca 2022 r.

Tarcza PFR 2.0 - które firmy mogą liczyć na całkowite umorzenie finansowania?

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) rozpoczyna proces rozliczania i zwolnienia z obowiązku zwrotu subwencji dla mikrofirm oraz małych i średnich firm w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 (Tarcza PFR 2.0).

Jak zdobyć finansowanie na prowadzenie działalności gospodarczej? 5 sprawdzonych metod

Założenie własnego biznesu wymaga od przyszłego przedsiębiorcy dołożenia wszelkich starań, aby nowa firma osiągnęła sukces na rynku i na przestrzeni lat dobrze prosperowała. Jednak aby tak się stało, już na samym początku należy zadbać o pewne źródło finansowania działalności gospodarczej. Możliwości jest kilka, dlatego każdy przedsiębiorca może wybrać tę skrojoną na miarę swoich potrzeb.

Do 30 września można składać wnioski o pomoc z tarczy PFR dla dużych firm

Tylko do końca września br. można składać wnioski o uzyskanie Finansowania Preferencyjnego 2.0. Termin jest bardzo krótki więc przedsiębiorcy chcący skorzystać z tej pomocy muszą się spieszyć.

Platformy startowe pomagają start-upom w Polsce wschodniej

Część start-upów dotowanych z pieniędzy europejskich via platformy startowe, czyli z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, radzi sobie coraz lepiej. Co oferują rynkowi innowatorzy ze wschodu kraju?

200 mln euro dla MŚP via BNP Paribas Leasing Services

Dzięki współpracy Europejskiego Banku Inwestycyjnego z BNP Paribas Leasing Services pieniądze trafią na wsparcie finansowania małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.