Orlen ze względu na niskie notowania gazu zapowiedział obniżenie stawek prawie o połowę. Prezes koncernu Orlen Daniel Obajtek poinformował, że klienci korzystający z najpopularniejszej oferty "Gaz dla Biznesu" mogą liczyć na obniżenie kosztów - od połowy marca do końca kwietnia cena surowca ma wynosić 353 zł, zamiast dotychczasowych 641 zł. 

Z tej obniżki skorzysta około 130 tysięcy odbiorców biznesowych. Orlen przekazał rónież, że warunki cenowe będą aktualizowane co miesiąc na podstawie wyników giełdowych, w tym Towarowej Giełdy Energii. Dla klientów ma to być także możliwość uzyskania informacji z odpowiednim wyprzedzeniem o stawkach obowiązujących w następnym okresie rozliczeniowym. 

„Klienci korzystający z cennika odczują korzyści wynikające z ewentualnego trendu spadkowego notowań gazu na giełdach z miesięcznym przesunięciem. W przypadku odwrócenia trendu i wzrostu notowań giełdowych wpływ tej sytuacji na ceny dla klientów również będzie przesunięty o miesiąc”, wyjaśnia koncern. Dla wygody klientów ma powstać także strona internetowa, która będzie przedstawiać aktualne ceny. 

Grupa Orlen wyszła też naprzeciw przedsiębiorcom, którzy oczekują stabilizacji - nowa oferta umożliwia korzystanie z gwarancji stałej ceny do końca 2025 roku. 

Obecnie ceny oscylują około 250 zł w transakcjach z dostawą natychmiastową (cena netto za MWh), dostawy na kwiecień oraz drugi kwartał również mocno spadły. Dla przypomnienia w okresie letnim ubiegłego roku cena dochodziła nawet do 1,5 tys. zł.