Jak najlepiej wybrać ubezpieczenie dla przedsiębiorstwa?

Przedsiębiorcy niemal od zawsze musieli borykać się z "trudnymi czasami", które przybierały różne formy. Obecnie nie jest inaczej, jeszcze do niedawna trwająca groźna pandemia Covid-19, wybuch wojny, wahania gospodarek krajowych oraz międzynarodowych, powszechna inflacja.

Publikacja: 28.05.2023 01:11

Jak najlepiej wybrać ubezpieczenie dla przedsiębiorstwa?

Foto: Adobe Stock

Jak zatem ustrzec swoją firmę przed nagatywnymi skutkami tych wszystkich wydarzeń? 

Skutecznym rozwiązaniem może być skorzystanie z wiedzy zawodowych brokerów ubezpieczeniowych, którzy w wielu przypadkach prócz kwestii dotyczących ubezpieczeń, są w stanie zaoferować także wsparcie w zakrese zarządzania ryzykiem. Te połączone umiejętności sprawiają, że broker może stworzyć dostosowany do klienta program ochrony  z takim zakresem i wysokością sum ubezpieczenia, by firma była zabezpieczona przed skutkami finansowymi różnych nieprzewidzianych zdarzeń, oczywiście takich, które mogą zostać objęte ubezpieczeniem.

– Nieustające zmiany otoczenia: covid, zachwiane łańcuchy dostaw, wojna, utrata rynków wschodnich, inflacja, zmiany podatkowe, nadpodaż produkcji rolnej, spadek konsumpcji, huśtawka cen surowców, presja wynagrodzeń itp. implikują zmiany ryzyka oraz konieczność dostosowania rozwiązań ubezpieczeniowych – mówi Mariusz Lasoń, dyrektor operacyjny w EIB, a to jeszcze nie wszystkie problemy z którymi muszą mierzyć się przedsiębiorcy. 

Wyróżnikiem zawodu brokera jest także fakt iż ich celem jest działanie na korzyść klienta, a więc nie zasugerują czy tym bardziej nie sprzedadzą ubezpieczenia, które nie ma odzwierciedlenia w warunkach firmowych. 

– Podstawową cechą wyróżniającą brokerów ubezpieczeniowych jest to, że jako jedyni uczestnicy rynku reprezentują interesy swoich klientów poszukujących ochrony ubezpieczeniowej. Dlatego właśnie przy zakupie polis zdecydowana większość firm i instytucji w Polsce korzysta ze wsparcia brokerów ubezpieczeniowych – podkreśla Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Pomoc brokera prócz korzyści w postaci wiedzy, może pozwolić także zaoszczędzić na ubezpieczemiu poprzez wynegocjomowane stawki.

Finanse
IP Scan pomoże firmie zarejestrować i wykorzystać własność intelektualną
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Finanse
Twoja firma straciła w pandemii? Złóż wniosek o pieniądze z PARP
Finanse
Restrukturyzacja - szybka droga do układu i obrony przed egzekucją długu
Finanse
Zmień wizję w biznes. Nabór dla start-upów do platform startowych
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Finanse
Inwestycje w ekologię na kredyt z BGK