Podstawą jest bezpłatne prowadzenie rachunku, tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłych kont. Dla rprzedsiębiorców bezpłatne konto obowiązuje jednak zazwyczaj przez okres roku od jego otwarcia. Co więcej w ofercie można znaleźć także banki, które kuszą bezpłatną kartą, przelewami lub wypłatami z bankomatów. 

Prócz typowych banków komercyjnych na rynku dostępne są także instytucje finansowe typu captive należące z reguły do koncernów samochodowych, które oferują głównie pożyczki na zakup samochodu własnej marki, ale stawiają przy tym także inne warunki - np. samochód powinien być sprzedany w sieci dilerskiej koncernu. Są to m.in. Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce (część Volkswagen Financial Services), FCE Bank Polska (Ford), Fiat Bank Polska, RCI Banque Polska (Renault) czy Toyota Bank Polska.

Volkswagen Bank GmbH skierował do przedsiębiorców nową, promocyjną ofertę - promocja jest dla JDG oraz fundacji i stowarzyszeń, mogą one skorzystać z z bezpłatnego rachunku firmowego przez 12 miesięcy. Do konta można przypisać kilka kart Visa Business, które z kolei można przekazać pracownikom. 

Volkswagen wprowadził też promocyjną Lokatę Efetk dla posiadaczy rachunku Plus Konto Biznes. Lokata może być założona na czas od 30 do 179 dni, obowiązuje na nowe środki, a oprocentowanie wynosi do 6,25 proc. Odsetki naliczane są po upływie lokaty, a minimalna kwota lokaty to 1000 złotych. Promocja trwa do 31 maja 2023 roku.