Polska jest potęgą w skali europejskiej jeśli chodzi o firmy transportu drogowego. Oznacza to, że na terenie naszego kraju funkcjonuje ich naprawdę dużo, a to przekłada się na konkurencję, ale także rywalizację o zasoby. 

Zasobami dla takich firm są przede wszystkim pojazdy, a z tymi występują czasami problemy. Klienci skarżą się bowiem na trudności związane z dostępnością nowych samochodów - problem z dostawami części, wysokie ceny oraz ograniczone możliwości uzyskania dodatkowe finansowania oraz długi okres oczekiwania na nowe samochody sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na samochody używane. Nawet krótka przerwa w pracy może zakończyć się dużymi stratami, przedsiębiorcy nie mogą sobie pozwolić na to by zbyt długo czekać na naprawę lub nowy pojazd. 

Czytaj więcej

Samochody używane odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców

Firmy motoryzacyjne wychodzą więc naprzeciw potrzebom i zamiast typowego zakupu samochodów, wprowadzają do swoich ofert leasing lub wynajem długoterminowy, dodatkową opcją może być opcja wykupu wcześniej używanego samochodu po okresie umowy. Część firm prowadzi również stałą sprzedaż samochodów używanych, a w zakres usługi wchodzi ich rzetelna ocena i badanie oraz opcje dodatkowe jak gwarancje czy pakiety naprawcze. W ten sposób zainteresowany przedsiębiorca może otrzymać samochód niemal od ręki i dodatkową ochroną.