Fundusze unijne do wzięcia. Wkrótce nabór wniosków

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jeszcze w marcu ogłosi nabory do programów dla firm - od mikro do dużych - w ramach Funduszy Europejskich.

Publikacja: 22.03.2024 22:40

Fundusze unijne do wzięcia. Wkrótce nabór wniosków

Foto: Adobe Stock

– Dzięki wszechstronnej ofercie PARP odpowiednio wcześniej zaplanowany udział w programach umożliwi zdobycie potrzebnych środków finansowych w postaci dofinansowania oraz merytoryczne wsparcie, co przełoży się na sukces ambitnych przedsięwzięć biznesowych – tłumaczy Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Co będzie do wzięcia?

"Granty na eurogranty” dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw oraz organizacji badawczych. Celem programu jest pomoc finansowa na pokrycie wydatków związanych z przygotowaniem projektu do realizacji w ramach Programu UE. 

„Akademia HR – oferta dla przedsiębiorców” - dofinansowanie dla mikro- (bez osób samozatrudnionych niezatrudniających pracowników), małych, średnich i dużych firm w zakresie dostosowania firmy do zmian demograficznych oraz zachodzących na rynku pracy.

„Usługi rozwojowe 4.0 – oferta dla dostawców usług BUR”. BUR to Baza Usług Rozwojowych, bezpłatna platforma ofert m.in.: szkoleń, kursów zawodowych, doradztwa, studiów podyplomowych, mentoringu czy coachingu. Program skierowany będzie do podmiotów, które posiadają wpis do BUR, uprawniający do publikowania usług z możliwością ich dofinansowania ze środków publicznych.

Nabór do wniosków do tych programów ma się rozpocząć jeszcze w marcu. PARP przekonuje, że warto się do niego solidnie przygotować. I radzi, jak to zrobić.

Czytaj więcej

Finansowy klucz do rozwoju biznesu. Nowe nabory do programów PARP
Finanse
IP Scan pomoże firmie zarejestrować i wykorzystać własność intelektualną
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Finanse
Twoja firma straciła w pandemii? Złóż wniosek o pieniądze z PARP
Finanse
Restrukturyzacja - szybka droga do układu i obrony przed egzekucją długu
Finanse
Zmień wizję w biznes. Nabór dla start-upów do platform startowych
Finanse
Inwestycje w ekologię na kredyt z BGK