MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z PARP

Służy temu cykl wideokonferencji pn. #idearozwojubiznesu. Spotkania online odbywają się we wtorki i w czwartki przez pięć tygodni, aż do 8 grudnia br. Podczas videokonferencji kierowanych do biznesu omawiane są nowe rozwiązania i regulacje prawne jak np. Prosta spółka akcyjna jako prosta forma prowadzenia działalności gospodarczej (zapis video spotkania można obejrzeć tu),  a także zagadnienia, takie jak: transformacja cyfrowa, efektywność energetyczna i zielona gospodarka, w tym np. gospodarka obiegu zamkniętego (zapis video spotkania na temat GOZ można obejrzeć tutaj). Podczas jednego ze spotkań omówiono też zakłócenia łańcuchów dostaw w Polsce po agresji Rosji na Ukrainę, wskazując na aktualne wyzwania i zagrożenia dla firm w tym zakresie (zapis można znaleźć tu).

Konferencje w listopadzie – jakie tematy?

Do końca bieżącego miesiąca odbędą się jeszcze trzy spotkania w ramach cyklu #idearozwojubiznesu. O czym opowiedzą eksperci?

– Polski biznes nieustannie się zmienia, dlatego ważne jest, by przedsiębiorcy mieli dostęp do wysokiej jakości, rzetelnej wiedzy, która pozwoli im być na bieżąco z tematami, dzięki którym będą mogli efektywnie rozwijać swoją działalność. Na spotkaniach pojawią się m.in. tematy związane z technologią i cyfryzacją, które przybliżą uczestnikom innowacyjne podejście do prowadzonej działalności biznesowej – zapowiada Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii.

Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii

Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii

mwb_konferencja/PARP

W myśl tej zapowiedzi już 22 listopada br. eksperci, m.in. z Ministerstwa Rozwoju i Technologii (MRiT) omówią nowe rozwiązania dla przedsiębiorców związane z nowelizacją ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej będącej elektronicznym rejestrem przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą w Polsce (aktualnie jest w nim zarejestrowanych 2,6 mln przedsiębiorców).

Z kolei 24 listopada br. tematem spotkania będą Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych - know-how, usługi i wsparcie z zakresu transformacji cyfrowej dla przedsiębiorców. Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych to ośrodki gromadzące wiedzę i kompetencje w dziedzinie cyfrowej transformacji działalności gospodarczej. Ich rolą jest pomoc w zwiększaniu konkurencyjności firm, poprzez ich wsparcie w procesie transformacji cyfrowej – jednego z głównych celów, które Unia Europejska (UE) zawarła w wytycznych politycznych na lata 2019-2024. Podczas spotkania dowiemy się m.in. jakie usługi świadczą Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych i jakie wsparcie mogą otrzymać przedsiębiorcy.

Ostatnie listopadowe spotkanie online w ramach cyklu #idearozwojubiznesu, które zaplanowano na 29 listopada, poświęcone zostanie możliwości uzyskania grantów na inwestycje w ramach Programu grantów na nowe projekty inwestycyjne, szczególnie istotne dla polskiej gospodarki. O tym, na co będzie można uzyskać dotacje, opowiedzą m.in. ekspertki Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).

O czym można dowiedzieć się w grudniu?

Cykl pn. #idearozwojubiznesu będzie kontynuowany także w grudniu. W ostatnim miesiącu roku odbędą się trzy spotkania. Pierwsze z nich, zaplanowane na 1 grudnia, będzie poświęcone tematyce efektywności energetycznej. Eksperci odpowiedzą na pytania czy efektywność energetyczna wpływa na koszt prowadzenia działalności gospodarczej.

Z kolei we wtorek 6 grudnia specjaliści porozmawiają o zamówieniach publicznych, które mogą być narzędziem do rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Przyjrzą się także polityce zakupowej państwa na lata 2022-2025.

Ostatnia grudniowa, jak i jednocześnie ostatnia w ramach całego cyklu #idearozwojubiznesu, konferencja będzie dotyczyła Dyrektywy Omnibus. 8 grudnia br. eksperci omówią krok po kroku nowe przepisy dla e-handlu.

Wszystkie wideokonferencje można obejrzeć pod tym linkiem. Udział w wydarzeniach odbywających się online jest bezpłatny.

PARP