Prestiżowa nagroda w konkursie Unii Europejskiej dla polskiego instytutu

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk (IRWiR PAN) jest pierwszą polską instytucją naukową, która zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez Dyrekcję Generalną ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej (DG AGRI). Komisja powierzyła IRWiR PAN realizację usług analitycznych i wsparcia procesu zarządzania Wspólną Polityką Rolną.

Publikacja: 07.05.2024 22:27

Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk

Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk

Foto: PAP/Radek Pietruszka

Umowa „Framework Contract for Analytical Services, Including Cross-cutting Analysis and Synthesis, on Agriculture and CAP Governance” obejmuje pięcioletnią współpracę, podczas której IRWiR PAN – wespół z międzynarodową firmą doradczą Pricewaterhousecoopers (PWC) – będzie wspierać merytorycznie DG AGRI w analizach dotyczących aspektów gospodarczych, środowiskowych, klimatycznych i społecznych, a także zarządzania Wspólną Polityką Rolną (WPR) w całej Unii Europejskiej.

Zadania będą obejmować strukturyzację, organizację, koordynację i nadzór nad serią konkretnych działań naukowo-badawczych, zapewniając ich wykonanie zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Polskie konsorcjum IRWiR PAN i PWC stanie się centrum analitycznym współpracującym z naukowcami reprezentującymi nie tylko wszystkie państwa członkowskie UE, ale i kraje aspirujące do Wspólnoty.

Dostęp do artykułu wymaga aktywnej subskrypcji!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Rolnictwo
Michał Kołodziejczak: Związek rolniczy Orka istnieje na razie tylko w Sejmie
Rolnictwo
Tajemnicza głodówka w Sejmie nieistniejącego związku
Rolnictwo
Dziwny strajk głodowy w Sejmie. Rolniczy związek nie istnieje, ale protestuje
Rolnictwo
Cebula towarem wyborczym w Indiach
Rolnictwo
Farmerzy znad Wisły liczą pieniądze z dopłat i organizują protesty