Citigroup: bez szczepienia nie ma pracy

Pracownicy banku Citigroup w USA, którzy do połowy miesiąca nie zaszczepią się, zostaną skierowani na bezpłatny urlop a potem zwolnieni z pracy. Wyjątek zastosowano dla osób które nie mogły być zaszczepione z powodów religijnych lub medycznych.

Publikacja: 08.01.2022 14:22

Citigroup: bez szczepienia nie ma pracy

Foto: Bloomberg

Amerykański bank ogłosił swój plan w październiku ubiegłego roku, a teraz jest pierwszą dużą instytucją z Wall Street, która wprowadziła rygorystyczny nakaz szczepień przeciw Covid-19. Posunięcie to ma miejsce w momencie, gdy branża finansowa zmaga się z problemem bezpiecznego powrotu pracowników do biur i przywrócenia normalnego funkcjonowania w czasie, gdy wysoce zakaźny wariant koronawirusa Omicron rozprzestrzenia się na całym świecie.

Czytaj więcej

Goldman Sachs wymaga szczepień i masek

Pozostałe banki z Wall Street, w tym Goldman Sachs, Morgan Stanley i JPMorgan Chase skierowały niezaszczepionych pracowników do pracy zdalnej, ale żaden z nich nie posunął się jeszcze tak daleko, jak zwalnianie pracowników.

Chociaż Citigroup jest pierwszym bankiem z Wall Street, który wprowadził obowiązek szczepień, kilka innych dużych amerykańskich firm wprowadziło politykę "bez szczepień nie ma pracy", m. in. Google i United Airlines, z różnym stopniem restrykcyjności.

Dotychczas 90 proc. pracowników Citigroup zastosowało się do obowiązku szczepień i liczba zaszczepionych stale rośnie.

Polityka Citigroup jest zgodna z decyzją rządu Bidena. Sąd Najwyższy w Stanach Zjednoczonych rozstrzygnie wkrótce , czy wprowadzony przez Biały Dom obowiązek zaszczepienia pracowników lub poddawania ich regularnym testom na COVID-19 jest zgodny z konstytucją.

Banki
Prezes ZBP: Przedłużanie wakacji kredytowych byłoby skrajną nieodpowiedzialnością
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Banki
Hipoteki nie dla nowych klientów banków
Banki
Skarbówka prześwietli ci konto, czyli Polski Ład w praktyce
Banki
4,2 mld zł dla sektora MŚP. To efekt współpracy Grupy EBI i Banku Millennium
Banki
Czy chiński CIPS zastąpi Rosji SWIFT po odłączeniu SWIFT-u Rosji przez UE i USA?