O interpretację wystąpiła spółka działająca w branży informatycznej, która chce odświeżyć wygląd swojego biura, co ma natchnąć pracowników nową energią i ochronić przed wypaleniem zawodowym.

Firma argumentowała, że nowy wystrój wnętrz zmniejszy poziom stresu wśród pracowników. Poprawi ich efektywność, kreatywność i motywację do pracy. Będzie to miało korzystny wpływ na wyniki finansowe spółki, co zabezpieczy możliwość prowadzenia dalszej działalności gospodarczej.

Te argumenty nie przekonały jednak fiskusa, który stwierdził, że wydatki na usługę aranżacji biura nie są ukierunkowane na osiągnięcie konkretnego przychodu. Jak zauważono, spółka jedynie hipotetycznie zakłada, że mogą mieć odzwierciedlenie w jej obrotach. Zdaniem skarbówki, poniesione wydatki w żaden sposób nie warunkują jednak uzyskania przychodów. Nie można ich również uznać za poniesione w celu zachowania czy zabezpieczenia źródła przychodów. Oznacza to, że nie są podatkowym kosztem – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji nr 0111-KDIB1-3.4010.444.2022.1.JG.

Czytaj więcej

Firma chce obniżyć stres, fiskus tego nie docenia