O interpretację wystąpiła spółka z o.o., która zajmuje się usługami spedycyjnymi i transportowymi, działa też w branży programistycznej. W biurze stworzyła strefę relaksu, w której pracownicy i współpracownicy mają się integrować. Znajdzie się w niej konsola do wspólnej gry, która ma być dostępna zarówno w godzinach pracy, jak i później, podczas spotkań personelu.

Spółka chciała się dowiedzieć, czy wydatek na konsolę do gier komputerowych może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 3 sierpnia 2023 r. (nr 0111-KDIB1-1.4010.328.2023. 1.KM) wyjaśnił, że kosztem uzyskania przychodów są nie tylko wynagrodzenia, ale także inne świadczenia, w tym na integrację załogi. Nie można wprawdzie ich przypisać do konkretnego przychodu, mają jednak związek z działalnością gospodarczą. Tak właśnie jest z wydatkami na konsole do gier komputerowych do strefy relaksacyjno-integracyjnej.

"Zapewnienie pracownikom i współpracownikom możliwości odpoczynku i zrelaksowania się w przerwach od pracy niewątpliwie może się przyczynić do poprawy atmosfery, relacji, a także efektywności i wydajności, co z kolei ma pośredni wpływ na osiągane przez Wnioskodawcę przychody" – stwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. I zgodził się na rozliczenie wydatków w kosztach.

Czytaj więcej

Granie w pracy dobrze działa na personel. Wydatki na strefę relaksu w kosztach