Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu już 26 września gościć będzie wszystkich zainteresowanych opolską i nie tylko sceną startupową. Już po raz 38 odbędzie się tam Startup Mixer. Start o godz. 18.

Organizatorzy zapraszają na spotkanie już działających przedsiębiorców, którzy rozwijają nowy produkt, usługę lub aplikację. Ale także tych, którzy dopiero zaczynają prowadzić swoją firmę, są kreatywni, mają pasję, którą przekuwają na biznes i chcą ją wypromować.

Startup Mixer to organizowany przez Park Naukowo-Technologiczny w Opolu cykl spotkań mający na celu integrację oraz wymianę doświadczeń opolskiego środowiska startupowego. Wydarzenie dzieli się na część oficjalną, z prezentacjami opolskich startupów, oraz już nieoficjalną, networkingową, w której można swobodnie rozmawiać z wszystkimi uczestnikami.

Na każde wydarzenie zapraszany jest ekspert – przedsiębiorca, który podzieli się swoim doświadczeniem. Gościem poprzedniej edycji była Anna Mieczakowski, naukowiec i praktyk zajmujący się User Experience, oraz strateg biznesu wspierającym firmy w dotarciu do potrzeb ich klientów, rozwoju produktów oraz rozwoju procesów biznesowych wewnątrz organizacji. Jej prace z zakresu „user-centred design” były cytowane w czołowych, międzynarodowych czasopismach oraz na konferencjach tematycznych. W 2012 roku Anna Mieczakowski założyła firmę Ameliot, by pomagać organizacjom w budowaniu produktów i usług, które jak najlepiej odpowiadają na potrzeby ich klientów.

Odbyło się już 37 edycji Startup Mixera. W każdej uczestniczy ok 100 osób. Poprzednia tegoroczna edycja odbyła się w maju.