100 mln zł dla firm z woj. opolskiego

Niemal 500 lokalnych biznesów – aż 375 mikroprzedsiębiorców oraz 75 małych firm – sięgnęło w Opolskiem po wsparcie z funduszy unijnych.

Publikacja: 22.08.2019 19:43

100 mln zł dla firm z woj. opolskiego

Foto: Adobe Stock

Przedsiębiorcy w tym regionie łącznie otrzymali już ponad 100 mln zł preferencyjnych pożyczek z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Firmy, której najchętniej sięgały po finansową pomoc, to reprezentanci branż przetwórstwa przemysłowego, budownictwa oraz opieki i pomocy zdrowotnej. Podsumowanie wsparcia przygotował Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), który zarządza tymi środkami.

– Wspieramy sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dla wielu z nich preferencyjne pożyczki ze środków europejskich stają się prawdziwym motorem rozwoju. Unijne wsparcie docenią szczególnie ci przedsiębiorcy, którzy np. nie mają historii kredytowej i dlatego mają mniejszą możliwość uzyskania kredytu w banku komercyjnym. Przedsiębiorcy z województwa opolskiego doskonale te zalety zrozumieli i wykorzystują to w swoim biznesie – komentuje Przemysław Cieszyński, członek zarządu BGK.

Jak podkreśla, przedsiębiorcy ubiegający się o pożyczkę unijną mogą liczyć na niskie oprocentowanie, długi okres spłaty, możliwość karencji oraz brak dodatkowych opłat. Dzięki dodatkowym środkom można sfinansować najbardziej potrzebne inwestycje, jak np. zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń lub wdrożenie innowacyjnych procesów. To może z kolei przekładać się na większą konkurencyjność oraz na wprowadzenie nowych produktów i usług.

Z mikropożyczki dla osób planujących założyć działalność gospodarczą skorzystała m.in. Anna Jeleń, właścicielka gabinetu kosmetycznego „Studio de Baute” w Nysie.

– Założyłam i prowadzę działalność, w której początkach pomogło mi wsparcie z pożyczki unijnej. Kupiłam wyposażenie do mojego gabinetu i mogę powiedzieć, że dzięki bogatej ofercie, którą udało mi się sfinansować, cały czas przybywa mi klientów. Myślę, że decyzja o wzięciu pożyczki to był symboliczny krok ku niezależności zawodowej i recepta na robienie w życiu tego, co lubię – mówi Anna Jeleń.

Materiał Partnera
Wskaźnik Zdrowia Organizacji docenia Wartę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Materiał Promocyjny
Zaufanie i wartość reputacji w partnerstwach biznesowych – nadchodzi Przemysł 4.0
Materiał partnera
Eksperci z SAPERE dołączyli do EY
Materiał Promocyjny
AI w szkoleniach językowych dla pracowników
Materiał partnera
Rozgrywka o fotel lidera w produkcji żywności zrównoważonej już trwa