Jakich benefitów pracownicy pragną najbardziej?

Nielimitowany urlop, benefity żywieniowe – czego chcą polscy pracownicy? Jak wprowadzać strategie benefitowe w taki sposób, aby nie przepalać budżetu? Analizujemy temat i odpowiadamy na powyższe pytania.

Wielka awaria w McDonald's. Zamknięte restauracje

Wiele placówek sieci fastfood na całym świecie nie mogło obsługiwać klientów z powodu awarii systemu informatycznego. Również w Polsce.

Electrolux nie wjedzie do Rosji przez Chiny

Zachodni producenci sprzętu AGD zaczęli blokować dostawy swoich towarów do Rosji poprzez tzw. import równoległy, czyli przez kraje trzecie. W umowach wpisują zakaz reeksportu. Sprawdzają też sprzedaże na platformach internetowych.

Alaska Airlines policzyły koszty uziemienia Boeingów po wypadnięciu drzwi

Dopiero w najbliższą niedzielę zaczną wracać do pracy uziemione samoloty Boeing 737 MAX Alaska Airlines. Od incydentu z wypadającymi drzwiami zapasowymi przewoźnik odwołał ponad 3 tys. lotów.

Kanał Sueski pustoszeje po atakach Huti. Spadek ruchu niemal o połowę

Tranzyt towarów przez Kanał Sueski spadł w ciągu dwóch miesięcy o 45 procent. Ataki jemeńskich Huti zakłóciły i tak już mający problemy transport morski.

Wskaźnik Zdrowia Organizacji docenia Wartę

Warta po raz piąty znalazła się w zestawieniu firm z najwyższym wskaźnikiem Organizational Health Index (OHI), opracowywanym przez firmę konsultingową McKinsey. OHI przedstawia tzw. „zdrowie organizacji” dzięki analizie jakości funkcjonowania i procesów przedsiębiorstwa w ocenie pracowników. W tym roku Warta uzyskała wynik 86 punktów plasując się tym samym w gronie spółek najlepiej ocenianych przez zatrudnionych

Jakie są korzyści z posiadania Mapy Drogowej Cyfrowej Transformacji?

Obecnie cyfrowe rozwiązania stają się niezbędne do zachowania konkurencyjności biznesu. Szczególnie istotne jest to w przypadku firm zajmujących się produkcją dóbr. Mapa Drogowa Cyfrowej Transformacji, jako narzędzie strategiczne, wykracza poza zwykłe planowanie, stając się kluczem do zrozumienia i efektywnego wdrażania nowoczesnych technologii. Służy nie tylko do ustalania kierunków rozwoju, ale także do integracji różnych aspektów działalności firmy w jedną spójną wizję przyszłości.

Zaufanie i wartość reputacji w partnerstwach biznesowych – nadchodzi Przemysł 4.0

Reputacja w biznesie jest decydująca. Partnerzy chcą mieć pewność, że ich praca, inwestycje i zaangażowanie nie zakończą się fiaskiem i że w kwestiach biznesu mogą sobie wzajemnie ufać. Zaufanie to jednak nie jest taka prosta sprawa. Szczególnie w Polsce od dawna wybrzmiewa z różnych badań informacja, że Polacy oszczędnie gospodarują zaufaniem.

Eksperci z SAPERE dołączyli do EY

Aleksandra Stanek-Kowalczyk i jej zespół wzmacniają ekspertyzę renomowanej firmy doradczej w obszarze zrównoważonego rozwoju, by odpowiedzieć na zwiększone zainteresowanie klientów transformacją ESG.

AI w szkoleniach językowych dla pracowników

Technologia AI na dobre wkroczyła do biznesowej rzeczywistości i zmieniła całkowicie reguły gry. Dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji w ostatnich latach sprawia, że staje się coraz bardziej dostępna, dzięki czemu opanowuje coraz więcej obszarów. Jak wykorzystać ją w szkoleniach językowych dla pracowników?

Rozgrywka o fotel lidera w produkcji żywności zrównoważonej już trwa

Po agresji Rosji na Ukrainę kwestia bezpieczeństwa żywnościowego stała się sprawą strategiczną, którą Europa będzie wzmacniać – a nowe moce produkcyjne to szansa dla Polski.

Koniec samopasu lombardowego. Będą nowe obowiązki dla firm lombardowych

Rynek usług lombardowych zostanie sformalizowany. Zmiany mają na celu ochronę interesów prawnych i ekonomicznych klientów oraz przedsiębiorstw udzielających pożyczek.

Jak zrestrukturyzować spółkę cywilną?

O restrukturyzacji spółki cywilnej możemy mówić tylko w tym sensie, że postępowaniem restrukturyzacyjnym objęci zostaną jej wspólnicy. Możliwa jest też sytuacja, w której postępowanie restrukturyzacyjne wdraża się jedynie wobec niektórych wspólników.

Wypadek w firmie – jakie obowiązki ma pracodawca?

W polskich firmach jest coraz mniej ciężkich wypadków. Każdy oznacza jednak straty wizerunkowe i kosztowe.

Co zrobić, gdy ktoś podszywa się pod twoją działalność? Trzy przykłady reakcji

Sądy własności intelektualnej działają już od ponad roku w pięciu polskich miastach rozstrzygając spory związane z prawami własności intelektualnej. Przepisy prawa oferują narzędzia procesowe, które mają wspomóc uprawnionych w walce z naruszeniami.

Przedsiębiorstwa jedno po drugim padają ofiarą cyber-wymuszeń

Z najnowszych analiz ekspertów Sophos wynika, że już 3/4 rodzimych firm stało się ofiarą ataku ransomware. Ten rodzaj działań przestępców sprowadzający się do wykradania lub szyfrowania danych firm i wymuszania okupu, to już prawdziwa zmora.

Ponad 150 tys. pracowników trafi do świata metaverse

Ponad 70 proc. kadry kierowniczej uważa, że metawersum pozytywnie wpłynie na ich organizację – wynika z najnowszego raportu Accenture Technology Vision 2022.

MŚP muszą szykować się na głęboki kryzys - analiza rynku

Dzisiejszy poziom konsumpcji jest skutkiem wprowadzania od kilka lat przez rząd do gospodarki tzw. pustego pieniądza, który obecnie trzeba zdjąć z rynku. Proces ten będzie bolesny i odczują go w pierwszej kolejności mikro, małe i średnie firmy.