Minister rolnictwa naprawił błąd, po ośmiu latach!

Od ośmiu lat w wymogach prawnych dla soków, nektarów owocowych oraz przecierów owocowych jest błąd, którego nikt nie dostrzegł, a który może wywołać negatywne skutki biznesowe dla polskich producentów.

Mikrofirma? Trudno jej przeżyć 5 lat w Polsce, ale we Francji to już nie problem

Polska jest trzecim najgorszym krajem w Europie pod względem pięcioletnich wskaźników przetrwania biznesu. W 2013 r. Polska utworzyła niemal 36 tys. mikroprzedsiębiorstw zatrudniających od jednego do dziewięciu pracowników, z czego pięć lat przetrwało niecałe 16 tys.

ARiMR, czyli największa rolnicza agencja rozliczeniowa, będzie działać biznesowo

Minister rolnictwa chce, aby ARiMR, czyli najważniejsza dla polskiego rolnictwa państwowa agencja prowadziła działalność gospodarczą. Ten pomysł może wiele zmienić na polskim rynku rolnym oraz rolno-spożywczym.

Google wprowadza dwa nowe narzędzia dla polskich MŚP

Polscy przedsiębiorcy mogą już korzystać z „Grow My Store” i z „Nawigatora wyszukiwań lokalnych”. Pierwsze narzędzie pomaga ocenić i poprawić stronę www, a drugie dostarcza wskazówki, które pomogą firmie wyróżnić się w wyszukiwarce i Mapach Google.

Większość firm obawia się, że wkrótce zaatakują je cyberprzestępcy

Ryzyko cyberataków niebezpiecznie rośnie. Z prognoz podanych przez Trend Micro Inc. wynika, że 80 proc. firm i instytucji obawia się, że w ciągu 12 miesięcy dojdzie u nich do wycieku danych klientów.

Strata wyższa niż połowa kapitału zakładowego

Obowiązek dotyczący zwołania zgromadzenia wspólników w sytuacji powstania straty przewyższającej połowę wartości kapitału zakładowego jest często przez firmy pomijany.

Ekologiczne opakowania dla firm – gdzie kupić, dlaczego to takie ważne?

Coraz częściej firmy, zarówno te duże, jak i mniejsze, aktywnie szukają rozwiązań, które nie będą szkodzić środowisku naturalnemu.

ICT – brak cyfrowych fachowców. Polska w unijnym ogonie

Sektor technologii informacyjno-telekomunikacyjnych (ICT), choć stał się jednym z kluczowych dla gospodarek na całym świecie, z uwagi na fakt, że m.in. pobudza innowacyjność wielu branż, wciąż jest stosunkowo niewielkim obszarem z punktu widzenia rynku pracy.

NDA – jak zabezpieczyć się przed wyciekiem poufnych danych

Kluczowe dla działania przedsiębiorstwa, a także jego dalszej przyszłości jest odpowiednie i skuteczne zabezpieczenie informacji. Dlatego powszechne powinno być wdrożenie pisemnych umów zabezpieczających informacje tzw. NDA.

Glov – polska marka, która zawojowała świat

Rękawice do demakijażu sprzedajemy do ponad 70 krajów dbając o środowisko naturalne, a teraz zamknęłyśmy obieg naszego produktu – mówią Monika Żochowska i Ewa Dudzic, współwłaścicielki spółki Phenicoptere sprzedającej pod marką Glov.

Automatyzacja? Prawie połowa firm jest już gotowa

Rewolucja technologiczna jest kwestią czasu – wynika z deklaracji firm.

Polacy masowo powrócą do biur. Koniec z home office?

Jeszcze w br. ponad 70 proc. firm chce wrócić do pracy stacjonarnej. Najszybciej biura dla pracowników otworzą te firmy, które już wdrożyły model pracy hybrydowej.

Eventy – prawie co druga firma w złej kondycji finansowej

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w organizacji spotkań i różnego rodzaju wydarzeń, które odpowiadają w naszym kraju za 1,5 proc. PKB, najmocniej odczuły skutki lockdownów.

Cyfryzacja – małe i średnie firmy muszą być „digital first”

Cyfryzacja jest warunkiem przetrwania i rozwoju firm sektora MŚP w Europie – taki wniosek płynie z badania przeprowadzonego wśród 5 tys. przedsiębiorstw w Europie.

Sprawozdanie do GUS – czy możliwa jest kara za niezłożenie?

Przedsiębiorstwa zobowiązane są do przekazywania Głównemu Urzędowi Statystycznemu informacji, o których udostępnienie prosi. Do firm często przychodzą wiadomości e-mail o obowiązku złożenia sprawozdania do GUS. Czy jeśli przedsiębiorca zapomni o złożeniu sprawozdania grożą mu jakieś konsekwencje?

Wrogie przejęcie – istota, sposoby, skutki. Jak się bronić?

Wrogie przejęcie to jeden z najczarniejszych scenariuszy dla przedsiębiorstwa. Może dotyczyć zarówno dużych, publicznych spółek, jak i małych, rodzinnych firm. Prowadzi przede wszystkim do utraty kontroli nad przedsiębiorstwem bez zgody ze strony dotychczasowych właścicieli lub zarządu. Jak dokładnie zdefiniować wrogie przejęcie? Jakie są jego skutki? Czy jest możliwe kontrolowanie przez spółkę obrotu udziałami lub akcjami? Jak się bronić przed wrogim przejęciem?

Kontrakt branżowy – producenci żywności są gotowi

Polskie MŚP potrzebują prostych, ale skutecznych metod wsparcia na rynku krajowym oraz rynkach eksportowych. Takim narzędziem mają być kontrakty branżowe.