Sektor MŚP pod coraz większym ostrzałem ze strony cyberprzestępców

W 2021 roku cyberprzestępcy zaatakowali co czwartą firmę z sektora MŚP na świecie.

Czym kierują się przedsiębiorcy kupując firmowe auta? Zaszły zmiany

W 2021 r. w Polsce sprzedano łącznie 520,5 tys. nowych samochodów osobowych i dostawczych o masie do 3,5 t. To o ponad 6,5 proc. więcej niż w 2020 r. – wynika z danych Samar. Wzrosty to zasługa w dużej mierze przedsiębiorstw, w tym tych z sektora MŚP.

E-winiety w Czechach dobrze się sprzedają i funkcjonują

Ponad rok temu w Czechach ruszyła sprzedaż elektronicznych winiet autostradowych. Dzięki digitalizacji procesu ich zakup jest łatwy i wygodny. Dodatkowo kierowcy mogą sami wybrać datę, od kiedy opłata autostradowa ma obowiązywać.

Biznes w 2022 roku celem cyberataków dla okupu

Hakerzy nie zamierzają zwalniać i z jeszcze większą determinacją będą atakować firmy. W br. wśród wszystkich rodzajów cyberzagrożeń najpopularniejszy będzie ransomware, czyli złośliwe oprogramowanie szyfrujące dane na komputerach i wymuszające okup.

Jak oddłużyć firmę?

W większości przypadków restrukturyzacja to najlepszy sposób na oddłużenie firmy. Jednak dokładny sposób jej przeprowadzenia zależy od wielu czynników.

E-sklepom przez smartfony umykają gigantyczne przychody

Nawet 231 mln euro może wynosić utracony przychód sklepów internetowych z powodu barier związanych ze złym doświadczeniem użytkownika na smartfonie – wynika z przeprowadzonego właśnie przez Google i firmę E-point audytu.

Biznes w 2022 roku - co czwarty przedsiębiorca boi się, że 2022 r. będzie gorszy

Pandemiczne lata 2020 i 2021 były dla firm niezwykle trudne, ale okazuje się, że nowy rok wcale nie musi być lepszy. Aktualne wyzwania to rosnące koszty, trudności ze znalezieniem pracowników, spadająca sprzedaż, czy utrzymanie łańcuchów dostaw.

Marihuana w Czechach - czy polscy przedsiębiorcy będą tam kupować?

Wielu polskich przedsiębiorców z branży konopnej jest najzwyczajniej w świecie blokowanych przez prawo panujące w Polsce. Tymczasem w Czechach weszła w życie ważna zmiana liberalizująca.

Ceidg.gov.pl kończy swój żywot. Czas na biznes.gov.pl. Sam rejestr CEIDG zostaje

Dziś przestaną działać konta użytkowników na ceidg.gov.pl. Narzędzia oferowane przedsiębiorcom w tym serwisie przeniesiono na platformę Biznes.gov.pl, z kontem przedsiębiorcy jako głównym miejscem do realizowania publicznych e-usług.

Jak home office to w Barcelonie lub ZEA. Plany Polaków na zimę

Za sprawą ubiegłorocznego lockdownu oraz obligatoryjnej pracy z domu wielu Polaków zdecydowało się na wyjazd zagraniczny i spędzenie tego czasu w bardziej słonecznym i cieplejszym klimacie.

Firmy z tej branży najbardziej podatne na cyberokup

Ataki ransomware, czyli szyfrujące pliki na komputerach bądź wykradające cenne dane i wymuszające od ofiar zapłatę okupu, stają się obecnie największą bolączką wielu biznesów. Najmocniej zagrożenie to odczuwa branża handlowa.

Usługi chmurowe od wielu dostawców – tego szukają firmy

Nowe badanie przeprowadzone przez IBM, dotyczące transformacji chmurowej, wykazało istotną zmianę potrzeb biznesowych przedsiębiorstw. Zaledwie 3 proc. respondentów przyznaje, iż korzysta wyłącznie z jednego dostawcy usług chmurowych.

Restrukturyzacja - kiedy należy pomyśleć o postępowaniu restrukturyzacyjnym?

Restrukturyzacja ma szansę się udać tylko pod warunkiem, że zostanie odpowiednio wcześnie zainicjowana. Zbyt późne wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego bardzo często oznacza fiasko całego przedsięwzięcia i konieczność ogłoszenia upadłości.

Pracownicy chcą więcej automatyzacji w swoich firmach

Robotyzacja i cyfryzacja biznesów od dawna postrzegane było jako zagrożenie dla dotychczasowych miejsc pracy. Ludzie coraz mniej jednak obawiają się automatyzacji – wynika z raportu Automation Pulse.

Firmy mniej odporne na cyberataki. Specjalistów jak na lekarstwo

Cyberataki, których od momentu wybuchu pandemii doświadczyło pół miliona Polaków, to piąte najpoważniejsze zagrożenie, z którym musi mierzyć się współczesny świat.

Św. Mikołaj zarobi trzy razy więcej niż śnieżynka. Pracownicy świąteczni w cenie

Covid -19 sprawił, że świąteczny biznes funkcjonuje w zupełnie innych warunkach niż dotychczas. Pracodawcy – co prawda – zatrudniają, ale ofert nie pojawiło się znacząco więcej niż rok wcześniej.

Przedawnienie należności w biznesie

Czasem zdarza się współpracować z podmiotem, który finalnie okazuje się nieuczciwy. Odzyskanie zainwestowanych pieniędzy lub przesłanych towarów może być niezwykle trudne. Dodatkowo przedsiębiorca musi pamiętać o terminach przedawnienia należności.