Jak zrestrukturyzować spółkę cywilną?

O restrukturyzacji spółki cywilnej możemy mówić tylko w tym sensie, że postępowaniem restrukturyzacyjnym objęci zostaną jej wspólnicy. Możliwa jest też sytuacja, w której postępowanie restrukturyzacyjne wdraża się jedynie wobec niektórych wspólników.

Wypadek w firmie – jakie obowiązki ma pracodawca?

W polskich firmach jest coraz mniej ciężkich wypadków. Każdy oznacza jednak straty wizerunkowe i kosztowe.

Co zrobić, gdy ktoś podszywa się pod twoją działalność? Trzy przykłady reakcji

Sądy własności intelektualnej działają już od ponad roku w pięciu polskich miastach rozstrzygając spory związane z prawami własności intelektualnej. Przepisy prawa oferują narzędzia procesowe, które mają wspomóc uprawnionych w walce z naruszeniami.

Permanentny stres w pracy. Czuje go co piąty Polak

Z najnowszych danych wynika, że widać drastyczny wzrost liczby osób, które nieustannie odczuwają stres podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Badania „Stres w pracy 2021” pokazują, iż odsetek takich osób w ub. r. skoczył z 4 do aż 19 proc.

Nowe benefity pracownicze. Konsultacja z dietetykiem?

Co trzeci pracownik w Polsce chciałby szerzej korzystać z oferowanych przez pracodawcę benefitów wspierających zdrowie.

Polskie firmy są nieprzygotowane na zarządzanie w kryzysie

Większość polskich firm i instytucji nie jest dobrze przygotowana do zarządzania poważną sytuacją kryzysową taką jak np. ofiary śmiertelne podczas produkcji, podłożenie bomby, masowy wypadek w transporcie, atak hakerów czy incydent terrorystyczny.

Niełatwa praca zdalna, czyli pracownicy na home office pozostawieni sami sobie

Pracownicy i pracodawcy mieli 2 lata, aby przyzwyczaić się do pracy zdalnej. Nadal jednak podstawowe kwestie kuleją. Tylko co czwarty pracownik na home office ma służbowego laptopa, a co piąty korzysta z narzędzia online do komunikacji wewnętrznej.

W jaki sposób małe i średnie przedsiębiorstwa korzystają z internetu?

Od początku pandemii koronawirusa coraz więcej firm inwestuje w szybszy internet. Za pośrednictwem sieci przedsiębiorcy najczęściej korzystają z e-fakturowania, mediów społecznościowych, a także platform sprzedażowych i rozwiązań chmurowych.

Jak oddłużyć firmę?

W większości przypadków restrukturyzacja to najlepszy sposób na oddłużenie firmy. Jednak dokładny sposób jej przeprowadzenia zależy od wielu czynników.

Restrukturyzacja - kiedy należy pomyśleć o postępowaniu restrukturyzacyjnym?

Restrukturyzacja ma szansę się udać tylko pod warunkiem, że zostanie odpowiednio wcześnie zainicjowana. Zbyt późne wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego bardzo często oznacza fiasko całego przedsięwzięcia i konieczność ogłoszenia upadłości.

Przedawnienie należności w biznesie

Czasem zdarza się współpracować z podmiotem, który finalnie okazuje się nieuczciwy. Odzyskanie zainwestowanych pieniędzy lub przesłanych towarów może być niezwykle trudne. Dodatkowo przedsiębiorca musi pamiętać o terminach przedawnienia należności.

Firmowa wigilia – znów jej nie będzie? Pracodawcy mają kłopot

Wiele wskazuje na to, że – podobnie jak w ubiegłym roku - wigilie online i paczki wysyłane na home office zdominują grudniową rzeczywistość firm. Wszystkiemu winna jest pandemia i duża liczba zakażeń.

Nowe oprogramowanie w firmie? Pracownicy będą wściekli

Nie lubimy zmian w pracy, te nas najzwyczajniej frustrują – takie wnioski płyną z najnowszego badania firmy analitycznej Gartner. Wśród największych zmór pracowników są wdrożenia nowych systemów IT.

Prywatna skrzynka pocztowa do kontaktów z klientami

Skrzynki służbowe są najczęściej znacznie lepiej zabezpieczone niż skrzynki prywatne. Co może i powinien zrobić pracodawca w sytuacji, gdy pracownik używa jednak prywatnej poczty do kontaktów służbowych?

Cyfryzacja firm kuleje. Wiele biznesów świadomie digitalizacji mówi „nie”

Tylko 13 proc. firm inwestuje w cyfryzację procesów biznesowych nie oszczędzając na tym – wynika z raportu Symfonii. Eksperci podkreślają, że przed małymi i średnimi przedsiębiorcami w czasach pandemii stoi poważny cyfryzacyjny dylemat.

Ransomware - dwie na trzy firmy było celem cyberataku dla okupu

Ransomware, czyli złośliwe oprogramowanie szyfrujące dane na komputerach i wymuszające od ofiar zapłatę za ich odkodowanie, to broń hakerów, która wśród przedsiębiorców sieje obecnie największy strach.

Usłysz pracowników. Dlaczego biznes musi inwestować w komunikację wewnętrzną?

Czy w dobie powszechnych cięć kosztów, niepewnej jesieni, a także potencjalnego powrotu obostrzeń sanitarnych inwestowanie w komunikację w ramach organizacji ma jeszcze jakikolwiek sens?

Strata wyższa niż połowa kapitału zakładowego

Obowiązek dotyczący zwołania zgromadzenia wspólników w sytuacji powstania straty przewyższającej połowę wartości kapitału zakładowego jest często przez firmy pomijany.