Jak oddłużyć firmę?

W większości przypadków restrukturyzacja to najlepszy sposób na oddłużenie firmy. Jednak dokładny sposób jej przeprowadzenia zależy od wielu czynników.

Restrukturyzacja - kiedy należy pomyśleć o postępowaniu restrukturyzacyjnym?

Restrukturyzacja ma szansę się udać tylko pod warunkiem, że zostanie odpowiednio wcześnie zainicjowana. Zbyt późne wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego bardzo często oznacza fiasko całego przedsięwzięcia i konieczność ogłoszenia upadłości.

Przedawnienie należności w biznesie

Czasem zdarza się współpracować z podmiotem, który finalnie okazuje się nieuczciwy. Odzyskanie zainwestowanych pieniędzy lub przesłanych towarów może być niezwykle trudne. Dodatkowo przedsiębiorca musi pamiętać o terminach przedawnienia należności.

Firmowa wigilia – znów jej nie będzie? Pracodawcy mają kłopot

Wiele wskazuje na to, że – podobnie jak w ubiegłym roku - wigilie online i paczki wysyłane na home office zdominują grudniową rzeczywistość firm. Wszystkiemu winna jest pandemia i duża liczba zakażeń.

Nowe oprogramowanie w firmie? Pracownicy będą wściekli

Nie lubimy zmian w pracy, te nas najzwyczajniej frustrują – takie wnioski płyną z najnowszego badania firmy analitycznej Gartner. Wśród największych zmór pracowników są wdrożenia nowych systemów IT.

Prywatna skrzynka pocztowa do kontaktów z klientami

Skrzynki służbowe są najczęściej znacznie lepiej zabezpieczone niż skrzynki prywatne. Co może i powinien zrobić pracodawca w sytuacji, gdy pracownik używa jednak prywatnej poczty do kontaktów służbowych?

Cyfryzacja firm kuleje. Wiele biznesów świadomie digitalizacji mówi „nie”

Tylko 13 proc. firm inwestuje w cyfryzację procesów biznesowych nie oszczędzając na tym – wynika z raportu Symfonii. Eksperci podkreślają, że przed małymi i średnimi przedsiębiorcami w czasach pandemii stoi poważny cyfryzacyjny dylemat.

Ransomware - dwie na trzy firmy było celem cyberataku dla okupu

Ransomware, czyli złośliwe oprogramowanie szyfrujące dane na komputerach i wymuszające od ofiar zapłatę za ich odkodowanie, to broń hakerów, która wśród przedsiębiorców sieje obecnie największy strach.

Usłysz pracowników. Dlaczego biznes musi inwestować w komunikację wewnętrzną?

Czy w dobie powszechnych cięć kosztów, niepewnej jesieni, a także potencjalnego powrotu obostrzeń sanitarnych inwestowanie w komunikację w ramach organizacji ma jeszcze jakikolwiek sens?

Strata wyższa niż połowa kapitału zakładowego

Obowiązek dotyczący zwołania zgromadzenia wspólników w sytuacji powstania straty przewyższającej połowę wartości kapitału zakładowego jest często przez firmy pomijany.

NDA – jak zabezpieczyć się przed wyciekiem poufnych danych

Kluczowe dla działania przedsiębiorstwa, a także jego dalszej przyszłości jest odpowiednie i skuteczne zabezpieczenie informacji. Dlatego powszechne powinno być wdrożenie pisemnych umów zabezpieczających informacje tzw. NDA.

Sprawozdanie do GUS – czy możliwa jest kara za niezłożenie?

Przedsiębiorstwa zobowiązane są do przekazywania Głównemu Urzędowi Statystycznemu informacji, o których udostępnienie prosi. Do firm często przychodzą wiadomości e-mail o obowiązku złożenia sprawozdania do GUS. Czy jeśli przedsiębiorca zapomni o złożeniu sprawozdania grożą mu jakieś konsekwencje?

Palenie w pracy – problem pracownika czy pracodawcy?

Palenie w pracy jest tematem dość kontrowersyjnym. Palacze nie wyobrażają sobie dnia bez przerwy „na dymka”. Pracodawcy zastanawiają się z kolei ile czasu bezproduktywnie pracownicy tracą na takie przerwy.

Kopia zapasowa podstawą cyberbezpieczeństwa w firmie

Jeden z ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa[1] lubi mawiać, że „ludzie dzielą się na trzy kategorie: (1) tych, którzy nie robią kopii zapasowych, (2) tych, którzy robią kopie zapasowe oraz (3) tych, którym wydaje się, że robią kopie zapasowe.” Jest to bardzo dobre podsumowanie problemów z jakimi borykają się przedsiębiorcy.

W którym regionie są najbardziej rzetelne i nierzetelne firmy?

W rankingu rzetelności firm według województw najgorszą ocenę uzyskały firmy ze Śląska, a zwyciężyły ex aequo firmy z Podkarpacia i z Podlasia.

Dane – firmy z nich nie korzystają. Jesteśmy daleko w tyle

Droga do transformacji cyfrowej opartej na danych jest skomplikowana. Barierą są regulacje prawne.

Opóźnione płatności? To niejedyny problem podczas pandemii

Żyjemy już 15 miesięcy w kryzysie związanym z pandemią. Trzy największe problemy polskich firm to: ogromna luka płatnicza, zatory płatnicze i widmo recesji.

Integracja w firmie. Pracownicy łakną integracji. Nawet zdalnej

Konieczność pracy w systemie home office i brak typowych biurowych relacji międzyludzkich to dla wielu pracowników spory problem.