Eksperci z SAPERE dołączyli do EY

Aleksandra Stanek-Kowalczyk i jej zespół wzmacniają ekspertyzę renomowanej firmy doradczej w obszarze zrównoważonego rozwoju, by odpowiedzieć na zwiększone zainteresowanie klientów transformacją ESG.

Publikacja: 04.09.2023 16:00

Eksperci z SAPERE dołączyli do EY

Foto: materiały prasowe

Materiał partnera: EY

Aleksandra Stanek-Kowalczyk, założycielka SAPERE wraz z zespołem dołączyli z początkiem września do EY Polska, by przyspieszyć rozwój ekspertyzy firmy konsultingowej w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Cieszę się, że pozyskaliśmy najwyższej klasy specjalistów w obszarze zrównoważonego rozwoju. Ich bogate doświadczenie wzmocni kompetencje EY oraz przyczyni się do rozszerzenia zakresu naszych usług z obszaru ESG. Ta akwizycja to odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie ze strony klientów dotyczące projektowania i wdrażania tego typu inicjatyw – mówi Kazimierz Klonecki, Partner Zarządzający EY Consulting.

Aleksandra Stanek-Kowalczyk to doświadczona ekspertka w dziedzinie odpowiedzialnego zarządzania i zrównoważonego rozwoju, z bogatym doświadczeniem w całym wachlarzu usług od projektów strategicznych po działania wspierające klientów w wybranych obszarach ESG. Prowadziła projekty w szeregu sektorów, od finansów poprzez energię po FMCG, współpracując z największymi podmiotami w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Zespół ekspertów z SAPERE, który dołącza do EY wraz z Aleksandrą Stanek-Kowalczyk, wzmacnia ekspertyzę firmy konsultingowej w zakresie raportowania danych i kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem, strategii ESG oraz zrównoważonego finansowania.

Akwizycja przyspieszy rozwój zespołu EY Sustainability, który od lat wspiera firmy i organizacje w budowaniu strategii zrównoważonego rozwoju, dekarbonizacji, transformacji energetycznej, raportowaniu kwestii ESG, wdrażaniu rozwiązań w obszarze elektromobilności, zrównoważonych łańcuchów dostaw i pozyskiwania surowców oraz przestrzegania praw człowieka.

Rozbudowany zespół EY Sustainability będzie wspierał działania w zakresie M&A, pozyskania zielonego finansowania, oceny ryzyka ekonomicznego i klimatycznego oraz doradztwa podatkowego związanego z wdrażaniem rozwiązań ESG. W połączeniu z szeroką gamą naszych zintegrowanych, multidyscyplinarnych usług i ekspertyzą sektorową, zespół EY Sustanability będzie mógł jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby firm w opracowaniu strategii zrównoważonego rozwoju, jednocześnie skupiając się na tworzeniu i ochronie wartości długoterminowej dla wszystkich interesariuszy – mówi Kazimierz Klonecki.

EY wzmacnia kompetencje w obszarze ESG w kluczowym dla polskiego rynku momencie, gdy nabiera tempa wdrażanie regulacji związanych ze zrównoważonym rozwojem. Największe firmy będą musiały raportować dane ESG już od 2025 roku, co oznacza, że powinny wdrożyć system raportowania od początku 2024 r. W kolejnym roku pozostałe duże firmy oraz małe i średnie notowane na giełdzie zostaną objęte obowiązkami sprawozdawczymi, równolegle będzie się rozszerzał zakres raportowania. Zmiany legislacyjne to tylko ułamek transformacji ESG dotykającej firmy i organizacje w Polsce, która coraz częściej pracują nad kompleksowym uregulowaniem rozwiązań zrównoważonego rozwoju począwszy od strategii, poprzez zarządzanie środowiskowe i społeczne po kwestie związane z ładem korporacyjnym.

Bardzo się cieszę, że będę mogła tworzyć nowe źródła wartości wśród klientów w ramach zespołu EY Sustainability. Fachowa ekspertyza jest coraz częściej źródłem przewagi konkurencyjnej dla firm i organizacji, funkcjonujących w obliczu zwiększonej niepewności i bezprecedensowych wyzwań w prowadzeniu biznesu. Skupiamy się na dostarczaniu praktycznych rozwiązań na drodze do zrównoważonego rozwoju klientów, by mogli sprostać kluczowym wyzwaniom biznesowym – mówi Aleksandra Stanek-Kowalczyk, Partnerka EY Polska.

O firmie EY

Celem działalności EY jest budowanie lepiej funkcjonującego świata - poprzez wspieranie klientów, pracowników i społeczeństwa w tworzeniu trwałych wartości - oraz budowanie zaufania na rynkach kapitałowych.

Wspomagane przez dane i technologię, zróżnicowane zespoły EY działające w ponad 150 krajach, zapewniają zaufanie dzięki usługom audytorskim oraz wspierają klientów w rozwoju, transformacji biznesowej i działalności operacyjnej.

Zespoły audytorskie, consultingowe, prawne, strategiczne, podatkowe i transakcyjne zadają nieoczywiste pytania, by móc znaleźć nowe odpowiedzi na złożone wyzwania, przed którymi stoi dziś świat.

EY w Polsce to ponad 5000 specjalistów pracujących w 7 miastach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych EY. Działając na polskim rynku co roku EY doradza tysiącom firm, zarówno małym i średnim przedsiębiorstwom, jak i największym firmom. Tworzy unikatowe analizy, dzieli się wiedzą, integruje środowisko przedsiębiorców oraz angażuje się społecznie. Działająca od ponad 20 lat Fundacja EY wspiera rozwój i edukację dzieci oraz młodzieży z rodzin zastępczych, zwiększając ich szanse na dobrą przyszłość, a także pomaga opiekunom zastępczym w ich codziennej pracy. Każdego roku Fundacja EY realizuje około 20 projektów pomocowych, wspierając w ten sposób ponad 1300 rodzin zastępczych.

EY Polska od 2003 roku prowadzi polską edycję międzynarodowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku, której zwycięzcy reprezentują Polskę w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year organizowanym co roku w Monte Carlo. To jedyna tej rangi, międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców.

EY Polska jest sygnatariuszem Karty Różnorodności i pracodawcą równych szans. Realizuje wewnętrzny program „Poziom wyżej bez barier", aktywnie wspierający osoby z niepełnosprawnościami na rynku pracy. EY był w Polsce wielokrotnie wyróżniany tytułem „Pracodawca Roku®" w rankingu prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. EY jest również laureatem w rankingach Great Place to Work oraz Idealny Pracodawca według Uniwersum.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na https://www.ey.com/pl_pl

Materiał partnera: EY

Materiał partnera: EY

Aleksandra Stanek-Kowalczyk, założycielka SAPERE wraz z zespołem dołączyli z początkiem września do EY Polska, by przyspieszyć rozwój ekspertyzy firmy konsultingowej w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Pozostało 96% artykułu
Materiał Partnera
Wskaźnik Zdrowia Organizacji docenia Wartę
Materiał Promocyjny
Zaufanie i wartość reputacji w partnerstwach biznesowych – nadchodzi Przemysł 4.0
Materiał Promocyjny
AI w szkoleniach językowych dla pracowników
Materiał partnera
Rozgrywka o fotel lidera w produkcji żywności zrównoważonej już trwa
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Biznes
Koniec samopasu lombardowego. Będą nowe obowiązki dla firm lombardowych