Nie kupuj drukarki! Korzystaj z niej w abonamencie!

Korzystanie z leasingu samochodów, zamiast ich kupowania jest dziś w biznesie standardem – od teraz można tak samo wyposażyć biuro w najnowsze urządzenia wielofunkcyjne od Epson. Nowa oferta zapewnia ogromną oszczędność, bezpieczeństwo danych i… przewidywalne rozliczanie kosztów – przekonaj się dlaczego dostęp do usług druku zamiast kupowania na własność to najlepszy wybór infrastruktury w firmie.

Publikacja: 10.09.2020 08:55

Nie kupuj drukarki! Korzystaj z niej w abonamencie!

Foto: Drukarka Epson. Materiały prasowe

Wyzwania nowej rzeczywistości zdominowanej przez Covid-19 z jednej strony polegają na stopniowym wracaniu do rozwiązań modelu pracy sprzed epidemii, z drugiej… wymagają od firm jeszcze większej elastyczności niż dotychczas. Zmieniająca się z tygodnia na tydzień sytuacja społeczna czy zdrowotna, nie zachęca – co zrozumiałe – do wielkich inwestycji. Tym bardziej w cenie jest dostęp do urządzeń, które zapewniając wysoką efektywność (również w modelu pracy hybrydowej) oraz wymierne oszczędności, pozwalają na znaczne zwiększenie konkurencyjności.

Od druku nie uciekniesz

Warto w tym miejscu podkreślić, że mimo dość niepewnej sytuacji ekonomiczno-biznesowej, jednego możemy być pewni – silna pozycja druku w firmach nadal jest niezagrożona. Przykład? W pierwszym okresie pandemii producenci urządzeń do druku (w tym też Epson) zanotowali rekordowe wzrosty sprzedaży sprzętu konsumenckiego. Zaś pracownicy zdali sobie sprawę, jak istotną rolę w wykonywaniu ich obowiązków pełniły drukarki, od których odciął ich lockdown.

Płać tylko za wydruk, nie za sprzęt!

Instalację w firmie i samodzielne obsługiwanie energochłonnego laserowego kombajnu można porównać dziś do nabywania filmów i oglądania ich z kaset wideo. Oczywiście jest to możliwe. Jednak w czasach, gdy na świecie niemal wszyscy korzystają już z bibliotek filmowych online, gdzie za kilkanaście złotych dostępne są „na klik” najnowsze seriale, zdecydowanie nie jest to optymalny wybór.

Odpowiednikiem Netflixa dla druku biznesowego jest nowa oferta Epson, w której od 49 zł/mies. uzyskujemy dostęp do najnowocześniejszych urządzeń WorkForce Pro drukujących dwustronnie, skanujących i inteligentnie wspomagających obieg dokumentów w firmie. Także tutaj dostępne są pakiety dostosowane do potrzeb i charakteru organizacji, uwzględniające rzeczywiste zapotrzebowanie. W niewielkich firmach zainstalować można kolorową drukarkę WF-C579RDTWF, która drukuje do 25 str./min oraz wyposażona jest w szybki automatyczny skaner z podajnikiem.

""

Drukarka Epson w biurze. Materiały prasowe

firma.rp.pl

Do większych przedsiębiorstw, gdzie liczba dokumentów jest na wyższym poziomie oraz niebagatelne znaczenie ma czas, przeznaczona jest drukarka formatu A3+ – WF-C879RDTWFC oferuje wydajność do 86 tys. wydruków mono i do 50 tys. w kolorze… bez wymieniania materiałów eksploatacyjnych. Miesięczny koszt używania tego kombajnu, to zaledwie 99 zł netto.

Z kolei firmy i instytucje drukujące w naprawdę dużych nakładach docenią WF-C20600D4T. Ten potężny kombajn, o wydajności 60 stron A3 na minutę, przygotowano na duże obciążenia. Świadczyć o tym może wysoka wydajność atramentu, która szacowana jest na 100 tys. stron w cz/b i 50 tys. w kolorze. Choć zakup na własność takiej maszyny byłby sporym wyzwaniem, cena 199 zł za miesiąc, rozliczana w modelu kosztów operacyjnych, jest znacznie przystępniejszą opcją.

Atrament technologią na wymagające czasy

Atramentowe modele WorkForce Pro w ofercie na wynajem oparte są na piezoelektrycznej technologii atramentowej drukowania od Epson. Drukowanie bez podgrzewania podzespołów poza korzyściami ekologicznymi (a także potencjału CSR), oznacza czystą oszczędność na rachunkach za prąd. Co ważne, zastosowanie „chłodnej” głowicy drukującej PrecisionCore pozwala też na wyjątkowo wydajną pracę w trybie ciągłego drukowania oraz dużo lepszą jakość wydruków w porównaniu do urządzeń laserowych.

Modele takie jak Epson WF-C5790DWF za sprawą technologii kropli o zmiennej wielkości zapewniają najwyższą rozdzielczość wydruku. Równie istotną rolę w uzyskaniu najlepszej jakości odgrywają także tusze DURABrite, które gwarantują utrzymanie najwyższej jakości. Są też odporne na działanie UV i wody, zapewniając przy okazji niesamowitą (nawet do 200 lat) trwałość wydruków..

Istotną przewagą wszystkich modeli jest błyskawiczny druk pierwszej strony. Inaczej niż w drukarkach laserowych, które muszą się rozgrzać, dokument jest gotowy do odebrania w ciągu kilku sekund od jego wysłania. Ta spora w skali miesięcy oszczędność czasu pracowników przekłada się też na zmniejszenie frustracji.

Biznesowe funkcje potrzebne jak nigdy dotąd

W kontekście obecnego ograniczania kontaktów osobistych warto skorzystać z zestawu narzędzi służących do zdalnego zarządzania. Dzięki ERS (Epson Remote Service) możliwe jest przeprowadzenie zaawansowanej diagnostyki bez konieczności fizycznego dostępu do drukarki i nadawanie uprawnień poszczególnym użytkownikom. Uzupełnieniem zestawu w warstwie software’owej jest EDA (Epson Device Admin) – ten system pozwala administratorom na całościowe zarządzanie flotą, w tym np. kontrolę stanu materiałów eksploatacyjnych dla wszystkich urządzeń.

Malkontenci mogą stwierdzić, że stojące w firmie urządzenie w rzeczywistości nie jest jej własnością. Tak, to prawda, ale przecież celem działalności biznesowej większości podmiotów nie jest „kolekcjonowanie drukarek”, tylko właściwa działalność. Konia z rzędem więc temu, kto jest w stanie udowodnić, że sprzedając na rynku wtórnym modele z kilkuletnim przebiegiem, można na tym jeszcze zarobić.

Co więcej, podobnie zresztą jak w przypadku leasingu np. na samochód, po upływie okresu umowy firma ma możliwość wykupienia za symboliczną kwotę urządzenia, z którego korzysta lub… odnowić umowę na preferencyjnych warunkach i wymienić sprzęt na zupełnie nowy.

Więcej informacji: krzysztof.janiec@epson.pl

Materiał Partnera
Wskaźnik Zdrowia Organizacji docenia Wartę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Materiał Promocyjny
Zaufanie i wartość reputacji w partnerstwach biznesowych – nadchodzi Przemysł 4.0
Materiał partnera
Eksperci z SAPERE dołączyli do EY
Materiał Promocyjny
AI w szkoleniach językowych dla pracowników
Materiał partnera
Rozgrywka o fotel lidera w produkcji żywności zrównoważonej już trwa