Gościem programu Artura Osieckiego #RZECZoBIZNESIE była Krystyna Zawierucha, dyrektor departamentu kanałów elektronicznych w Banku BNP Paribas.
Aktualizacja: 23.09.2023 23:09 Publikacja: 29.01.2021 14:00
Foto: tv.rp.pl
Gościem programu Artura Osieckiego #RZECZoBIZNESIE była Krystyna Zawierucha, dyrektor departamentu kanałów elektronicznych w Banku BNP Paribas.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: firma.rp.pl
Gościem programu Artura Osieckiego #RZECZoBIZNESIE była Krystyna Zawierucha, dyrektor departamentu kanałów elektronicznych w Banku BNP Paribas.
Aleksandra Stanek-Kowalczyk i jej zespół wzmacniają ekspertyzę renomowanej firmy doradczej w obszarze zrównoważonego rozwoju, by odpowiedzieć na zwiększone zainteresowanie klientów transformacją ESG.
Tylko w pierwszym półroczu bieżącego roku sprzedano w Europie ponad 77 tysięcy egzemplarzy tego modelu (dane Yato Dynamics). Puma pozostaje SUV-em wysoko ocenianym nie tylko przez dziennikarzy, lecz również przez klientów. Doceniliśmy ją za walory jezdne, mocne silniki i praktyczną kabinę. Jak przedstawia się aktualna oferta?
Technologia AI na dobre wkroczyła do biznesowej rzeczywistości i zmieniła całkowicie reguły gry. Dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji w ostatnich latach sprawia, że staje się coraz bardziej dostępna, dzięki czemu opanowuje coraz więcej obszarów. Jak wykorzystać ją w szkoleniach językowych dla pracowników?
Po agresji Rosji na Ukrainę kwestia bezpieczeństwa żywnościowego stała się sprawą strategiczną, którą Europa będzie wzmacniać – a nowe moce produkcyjne to szansa dla Polski.
Firmy rodzinne są znaczącym elementem polskiej gospodarki, dlatego proponujemy im przepisy pozwalające zakładać fundacje rodzinne. Jest to kolejny krok na rzecz ułatwienia zmian pokoleniowych w polskich firmach. Zaletą fundacji rodzinnej jest możliwość zapewnienia ciągłości działalności firmy, bez konieczności angażowania w jej prowadzenie członków rodziny. Jest to szczególnie ważne, gdy dzieci wybierają inną ścieżkę kariery niż prowadzenie działalności gospodarczej – mówi Waldemar Buda minister rozwoju i technologii.
Więcej, etyczniej i ekologiczniej – oto wyzwanie przed jakim stoją firmy obsługujące inwestorów. Projekty indywidualne, do których można dołączyć, oferują teraz już nie tylko prognozę zysku, ale także udział w ekologicznych przedsięwzięciach, wspierających transformację energetyczną, powstrzymującą globalne ocieplenie zagrażające życiu na Ziemi. Czym nas zaskoczy program EKO-RENTIER? Odpowiada Tomasz Wiśniewski, prezes Pracowni Finansowej.
Jak zaspokoić potrzebę przemieszczania się ludzi i towarów, a jednocześnie ograniczyć negatywny wpływ transportu na środowisko i społeczeństwo?
Zniknięcie firmy Deloitte z rynku audytorskiego wcale nie jest przesądzone mimo decyzji PANA. Nie oznacza to, że firma ta – a przynajmniej pracujący dla niej biegli rewidenci – zupełnie zniknie z rynku.
Osoba która „wygra” licytację nie ma możliwości ubiegania się o odroczenie terminu zapłaty ceny nabycia wylicytowanej rzeczy. Tego terminu nie może przedłużyć ani komornik ani sąd.
Niedochowanie obowiązku tzw. szczególnej reprezentacji spółki w umowie między spółką a założycielem startupu, pełniącego jednocześnie funkcję członka zarządu – to najczęstsze ryzyko wykrywane podczas badania due diligence.
Mienie objęte wspólnością majątkową małżeńską może zostać wniesione do fundacji rodzinnej, ale tylko za zgodą drugiego małżonka.
Dzięki transgranicznemu przekształceniu krajowa spółka będzie mogła przenieść swoją siedzibę do innego państwa Unii Europejskiej lub państwa-strony umowy EOG. Wprowadzono nowy typ podziału spółki - poprzez wyodrębnienie. Z drugiej strony istotnie zmieniono model weryfikacji legalności transgranicznej reorganizacji.
Problemy firmy Deloitte Audyt są złą wiadomością dla całego rynku audytorskiego w Polsce. Trudno zastąpić wielkie podmioty małymi biurami audytorskimi, gdyż one nie są w stanie sprostać obsłudze skomplikowanych podmiotów kapitałowych.
Od piątku sąd będzie mógł nakazać przedsiębiorcy, aby przywrócił do pracy zwolnioną osobę do końca procesu. To efekt nowelizacji KPC, która wchodzi w życie etapami.
Zabór mienia pracodawcy jest zawsze ciężkim naruszeniem podstawowych obowiązków pracowniczych. Nie ma znaczenia, czy ze względu na jego wartość czyn ten stanowi wykroczenie, czy przestępstwo.
Srebrne Lwy dla „Imago” Olgi Chajdas. Po kilka nagród dla filmów „Doppelgagner. Sobowtór” Jana Holoubka i „Tyle co nic” Grzegorza Dębowskiego
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Nie maleje napięcie między Polską a Ukrainą z powodu jednostronnego embarga na ukraińskie zboże wprowadzonego przez Ukrainę. - Chcę powiedzieć prezydentowi Zełenskiemu, żeby nigdy więcej nie obrażał Polaków - powiedział w Świdniku Mateusz Morawiecki.
W nowej przestrzeni wystawienniczej w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej można oglądać prace współczesnych polskich artystów z kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING.
Pesa uczestniczy w największej rozbudowie systemu komunikacyjnego Tel Awiwu.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w trakcie swojego powrotu na Ukrainę odznaczył w Lublinie dwójkę polskich wolontariuszy ukraińskimi odznaczeniami państwowymi.
TotalEnergies zarządzający ponad 30 proc. stacji paliwowych we Francji nie zgadza się z planami rządu, który dąży do sprzedaży paliwa ze stratą. Francuski koncern zapowiedział, że nie zejdzie poniżej kwoty 1,99 euro za litr.
Strategie zarządzania zmian, tajemnice udanych fuzji i przejęć a także udanej ekspansji za granicą-to niektóre z tematów SoDA Conference 2023, październikowego spotkania branży IT.
Wątpliwy jest pogląd NSA, zawarty we właśnie wydanym wyroku II FSK 2543/20 i setkach wcześniejszych (w szczególności II FSK 2730/19), że nie wszystkie ostateczne decyzje okradające obywateli z majątku naruszają prawo w sposób rażący. Użyte przez sąd argumenty są, co najmniej, obraźliwe i to w sytuacji, gdy poważne są powody aby przeprosić obywateli za krzywdy jakie wyrządził niestarannymi wyrokami niesłusznie oddalającymi przez lata skargi na decyzje wymiarowe.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział w Gorzowie Wielkopolskim, że na granicy polsko-białoruskiej trwa klasyczna wojna hybrydowa wywołana przez reżim Łukaszenki.
„Nie chcę, żeby Polska po prostu przepuszczała (migrantów) dalej” – powiedział kanclerz Olaf Scholz. Zażądał też wyjaśnienia afery wizowej.
Izba niższa holenderskiego parlamentu podjęła decyzję o wprowadzeniu podatku na pasażerów przesiadających się na Schiphol w Amsterdamie. Europejskie podróże przez ten port podrożeją wtedy nawet o jedną trzecią.
Prezydent Władimir Putin wydał rozkaz przesiadania się już ponad miesiąc temu, ale biurokracja stawia zaciekły opór
Związek zawodowy United Auto Workers rozszerzył strajk o 38 ośrodków dystrybucji części dla General Motors i Chryslera (Stellantisa), zatrudniające 5600 ludzi. Strajk stanie się szybko ogólnokrajowy. UAW utrzymał wobec Forda akcję tylko w jednej fabryce, bo są postępy w negocjacjach z pracodawcą.
Inflacja wymusza wiele działań na konsumentach, ale tak samo na przedsiębiorstwach i pracodawcach. Pracownicy lepiej postrzegają firmy, które prócz wynagrodzenia oferują dodatkowe benefity, szczególnie te z kategorii jedzenia.
Prezydent Wołodymyr Zełenski podczas swojej wizyty w Waszyngtonie przewidywał, że Siły Zbrojne wyzwolą Bachmut do końca roku, co wskazuje na różnicę w stanowiskach Ukrainy i USA dotyczących kontrofensywy – pisze „The New York Times” .
W trakcie konwencji w Wiedniu Lewica mówiła o swoim programie mieszkaniowym. Lewica chce - by tak jak we Wiedniu - państwo razem z samorządami budowało mieszkania na wynajem.
Choć Rosjanie zapewniają, że do rozbudowy węgierskiej elektrowni atomowej Paks wszystko jest gotowe, to pierwszy beton pod fundamenty nowych reaktorów wyleją dopiero „do końca 2024 roku”. Dlaczego tak późno? Może tu chodzić o pieniądze. Budowę finansuje prowadząca wojnę Rosja.
Stany Zjednoczone zwróciły się do polskiego rządu o wyjaśnienie słów premiera Mateusza Morawieckiego, który powiedział, że Polska nie przekazuje już broni walczącej Ukrainie.
Przekleństwem polskiego sektora energetycznego jest dominacja własności państwowej. A w efekcie całkowite podporządkowanie go interesom partii aktualnie sprawującej władzę. Walka o głosy w branżach schodzących ze sceny gospodarczej uniemożliwia zapewnienie niezawodnych dostaw taniej energii.
Studentka krzycząca podczas legalnego zgromadzenia wulgarne hasło "***** PiS" jest winna popełnienia wykroczenia w postaci użycia słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznych, ale jednocześnie nie zostanie za swoje nielegalne zachowanie ukarana.
Niemiecka firma Securing Energy for Europe GmbH, czyli upaństwowiona Gazprom Germania, podpisała kontrakt na przewóz gazu skroplonego z Jamału do Indii. Oburzeni są nawet sami Niemcy.
Aby ograniczyć nielegalną migrację, niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser skłania się do krótkotrwałych pełnych kontroli bezpieczeństwa na granicach z Czechami i Polską.
Francja dostosowuje finansowanie samochodów elektrycznych. W przyszłości wspierany będzie jedynie zakup modeli rzeczywiście przyjaznych środowisku. Dotyczy to przede wszystkim importu samochodów elektrycznych z Chin.
W ten weekend wchodzi na nasze ekrany siedem tytułów. Ale szczególnie chciałabym polecić dwa polskie: „Zieloną granicę” Agnieszki Holland i „Strzępy” Beaty Dzianowicz
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas