Home office z widokiem na morze zyskał ogromną popularność nie tylko wśród celebrytów czy osób wykonujących wolne zawody, ale również tych, których praca do tej pory wiązała się z konieczną obecnością w biurze. W tym roku będzie podobnie?

Kiwi.com sprawdziła najpopularniejsze wśród Polaków destynacje na ucieczkę od zimy. W ub.r. największym wzięciem cieszyły się Meksyk, Malediwy i Zanzibar. Skąd zdalnie będziemy pracować tym razem (ten trend to tzw. workation – połączenie angielskich wyrazów oznaczających pracę i wakacje)?

Czytaj więcej

Firmowa wigilia – znów jej nie będzie? Pracodawcy mają kłopot

- Trwająca pandemia wraz z nią konieczność pracy z domu przyczyniły się do popularyzacji tego trendu również wśród osób, które dotychczas nie mogły pozwolić sobie na home office. Przeprowadzane w różnych krajach  badania wskazują, że home office jest preferowaną formą pracy i gdybyśmy mogli chętnie wybralibyśmy ją na stałe, co z pewnością pozwoliłoby na „tymczasową emigrację” do cieplejszych krajów - mówi Eliška Řezníček Dočkalová, dyrektor w Kiwi.com.

Między grudniem br. a marcem 2022 r. na podium naszych celów podróży znalazły się Hiszpania, Malta i Turcja. Szczególnie przyciągać mają Barcelona i Malaga, a także Teneryfa. W czołówce są też Zjednoczone Emiraty Arabskie, Cypr, Grecja, czy Jordania.