Oprócz interesującej wystawy, dzięki której zagraniczni goście mogą poznać polską kulturę, gospodarkę oraz ciekawe miejsca turystyczne, Pawilon Polski oferuje także wiele wydarzeń dla dzieci i dorosłych – m.in. codzienne warsztaty programowania i recitale chopinowskie. Dodatkowymi atrakcjami są wystawy czasowe (regionalne, naukowe i kulturalne) i towarzyszące im aktywności. Dzieci odwiedzające polski pawilon mogą się też bawić na mini placu zabaw przed pawilonem i w jego wnętrzu, zaś wszyscy odwiedzający spróbować polskiej kuchni w restauracji prowadzonej przez restauratorów z Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Malinowski: Pawilon Polski na Expo odwiedziło już ponad pół miliona gości

Trwająca od 1 października 2021 r. Światowa Wystawa Expo w Dubai powoli dobiega końca. Opóźnione o rok przez pandemię koronawirusa Expo Dubai 2020 zamknie swe podwoje już 31 marca 2022 r. Wcześniej jednak w ramach polskiego programu gospodarczego towarzyszącego obecności naszego kraju na Expo odbędzie się m.in. Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze, które zaplanowano na 28 marca br. Z kolei 6 grudnia 2021 r. odbyło się Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze, które zgromadziło ponad 600 osób zainteresowanych rozwojem relacji gospodarczych Polski z krajami arabskimi, w szczególności ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Egiptem i Arabią Saudyjską, ale też z Katarem, Bahrajnem czy Omanem.

Milionowym gościem w Polskim Pawilonie na Expo w Dubaju okazała się kobieta - Aisha pochodząca z ZEA

Milionowym gościem w Polskim Pawilonie na Expo w Dubaju okazała się kobieta - Aisha pochodząca z ZEA. Na zdjęciu Aisha z mężem, z którym odwiedzała Polski Pawilon.

PAIH