Wedle danych UNWTO, agencji ONZ ds. turystyki, podróżujący z Indii wydawali na wakacjach średnio wię Nowe Rynki

Wielkie indyjskie wakacje w Polsce? Przybliżmy Polskę hinduskim turystom

Przed pandemią nasz kraj stawał się coraz popularniejszym miejscem spędzania urlopu przez Hindusów. W czasie spowolnienia gospodarczego w Europie mogą się oni stać atrakcyjnymi klientami. Czemu warto próbować ich ściągać do Polski i jak to zrobić?

Nowe Rynki

Białoruskie Centrum Biznesu pomoże przenieść firmę z Białorusi do Polski

Partnerzy

Import win z Czech – ile wina kupujemy od Czechów?

Największy deficyt handlowy w obrotach z Polską Czesi odnotowują w handlu żywnością, ale co ciekawe mają też swe hity eksportowe. W Polsce coraz bardziej są cenione czeskie wina.

Muzyka na żywo - jest popyt na występy polskich muzyków w Wielkiej Brytanii

Zespoły i indywidualni muzycy z Polski o różnym stopniu rozpoznawalności u nas w kraju nie powinni zwlekać ze staraniami o organizację koncertów, a najlepiej chociaż krótkich tras w Zjednoczonym Królestwie. Teraz jest właściwy czas, aby to zrobić.

Chińskie nazwy nie dla wszystkich zagranicznych firm

W Chinach trwają prace legislacyjne nad prawem w zakresie oznaczeń geograficznych, którymi chcieliby się posłużyć zagraniczni lub chińscy przedsiębiorcy w nazywaniu swoich produktów. Użycie ich nie zawsze będzie możliwe.

W poszukiwaniu alternatywnych szlaków dystrybucji pomiędzy Azją a Europą

Dotychczasowe lądowe szlaki handlowe łączące wiodące gospodarki azjatyckie - Chiny, Koreę i Japonię z Europą prowadziły przez Azję Centralną, Rosję i Ukrainę. Agresja Rosji na Ukrainę to zmieniła. Jakie są alternatywy i czy Polska na tym straci?

Włoski rynek fuzji i przejęć – co warto wiedzieć?

Włochy są jednym z najważniejszych partnerów handlowych Polski. Po I kwartale br. zajmują 5. pozycję w naszym eksporcie i 4. pod względem udziału w imporcie. Coraz więcej polskich firm myśli o nabyciu włoskiego podmiotu.

KUKE i BOŚ pomogą polskim eksporterom

KUKE i Bank Ochrony Środowiska podpisały umowę, która zapewni klientom banku dostęp do nowatorskiego rozwiązania ubezpieczeniowego wspierającego rozwój ich potencjału eksportowego.

Unia ułatwia przepływ towarów z Ukrainy i Mołdawii

Komisja Europejska zawarła porozumienia z Ukrainą i Mołdawią o liberalizacji drogowego przepływu towarów z tych dwóch państw na teren Unii Europejskiej. Ponadto, Unia i Ukraina będą dostosowywać swe systemy transportowe.

Jak się wiązać z innymi rynkami w obliczu wojny i pandemii?

Czy pandemia koronawirusa oraz wojna na Ukrainie zmienią sposoby prowadzenia biznesu przez małe i średnie przedsiębiorstwa?

Cargo lotnicze do Chin? Jest nowa możliwość transportu towarów przez Lipsk

DHL Express uruchomił nową trasę cargo łączącą Państwo Środka i rynek europejski. Dla polskich firm oznacza to efektywniejszy, bardzo szybki, łańcuch dostaw, a dla konsumentów większy dostęp do towarów z rynku chińskiego.

Z Czechami handlujemy coraz więcej

W okresie od stycznia do kwietnia 2022 r. wymiana handlowa pomiędzy obydwoma krajami zwiększyła się o prawie 28 proc., przy czym wzrost polskiego eksportu był nieznacznie wyższy niż importu.

Jak eksportować do Chin w erze polityki zero Covid?

Chiński rynek nadal posiada potencjał eksportowy, ale pandemia SARS Cov-2 zmieniła bezpowrotnie strukturę zakupową.

Polski eksport w formule elektronicznej wciąż dopiero raczkuje

Tylko 4 proc. polskich firm eksportuje w formule transgranicznego e-commerce. Rośnie jednak wartość sprzedaży zagranicznej realizowanej kanałami elektronicznymi.

KUKE znów ubezpiecza transakcje polskich firm na Ukrainie

Od 13 czerwca br. polscy przedsiębiorcy mogą ponownie ubezpieczać należności od kontrahentów ukraińskich w Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Suma jaką do końca br. może przeznaczyć KUKE na te ubezpieczenia to 500 mln zł.

Czy Chiny są jeszcze konkurencyjne?

Polityka zero tolerancji dla Covid zamknęła Państwo Środka na świat, co stało się przyczyną globalnych problemów. Chiński rząd chce jednak odwrócić ten trend.

Resort rozwoju chce przygotować polski biznes na odbudowę Ukrainy

Polska Agencja Inwestycji i Handlu została operatorem programu mającego na celu udział polskich firm w odbudowie Ukrainy. Zainteresowani przedsiębiorcy mogą się zgłaszać do Agencji od 9 czerwca br.

Handel Unii Europejskiej z Ukrainą zliberalizowany

W handlu Unii z Ukrainą przez rok nie będą obowiązywać cła i kontyngenty taryfowe. To krok bez precedensu.

Czy warto zarejestrować firmę w Wielkiej Brytanii?

Zastanawiając się nad prowadzeniem biznesu z partnerami ze Zjednoczonego Królestwa warto wziąć pod uwagę założenie firmy w tym kraju. Wtedy polski przedsiębiorca może działać nie z poziomu partnera pochodzącego z UE, a wprost z brytyjskiego rynku.

Marketing online w Japonii. Jak przez sieć dotrzeć do jednego z największych rynków świata?

Duża część Japończyków przedkłada karierę zawodową nad rodzinę. W ten sposób stają się też konsumentami skupionymi głównie na własnych potrzebach.