Hanoi - wszystko, co dotyczy produktów leczniczych, ich rejestracji i związanych z tym regulacji, dz Nowe Rynki

Wietnam – jak robić tam biznes? Polski producent leków podbija wietnamski rynek

Wietnam może pochwalić się szybkim wzrostem PKB, a co za tym idzie – rosnącym zapotrzebowaniem na leki i produkty medyczne – mówi Michał Wieczorek, dyrektor generalny Davipharm z grupy Adamed w rozmowie z Krzysztofem M. Zalewskim (Instytut Boyma).

Materiał Promocyjny

Abonament dla firm z branży e-commerce. Wznieś swój biznes na wyższy poziom

Astana Hub zachęca polskie firmy z branży ICT do przenosin

Największy technopark w Azji Centralnej zlokalizowany w stolicy Kazachstanu oferuje polskim spółkom technologicznym ciekawe możliwości rozwoju w międzynarodowych partnerstwach oraz preferencje podatkowe.

Czy świetna passa ekonomiczna między Polską a Irlandią jest trwała?

Polacy jako największa 2,5-procentowa mniejszość narodowa w Irlandii oraz 7-procentowy wzrost w polsko-irlandzkiej wymianie handlowej do poziomu 3 mld euro w 2023 roku mogą prowadzić do jeszcze lepszych rezultatów wzajemnej gospodarczej komitywy.

Fotoniczne czipy szyte na miarę trafiają z Polski na cały świat

Współczesna gospodarka, szczególnie w obszarze wysokich technologii, jest mocno zglobalizowana. Celujemy w cały świat. Obecnie jednak najwięcej inwestujemy w USA. Tam technologie fotoniczne znajdują wiele zastosowań - mówi Adam Piotrowski, prezes VIGO.

Nowy wykonawca polskiego pawilonu na Expo 2025 w Osace

Na 10 miesięcy przed startem Expo 2025 w Japonii PAIH informuje o nowym wykonawcy polskiego pawilonu. To efekt zaszłości i powyborczej zmiany władz Agencji w newralgicznym z punktu widzenia przygotowań do Expo okresie. PAIH toczy teraz wyścig z czasem.

Dotacje na promocję MŚP na EXPO 2025 w Japonii – ostatni dzwonek

Już za dwa dni, 19 czerwca, zakończy się nabór do działania „Promocja marki innowacyjnych MŚP (EXPO 2025 Japonia)”. Przedsiębiorcy zainteresowani rynkami Azji Wschodniej wciąż mogą złożyć wnioski o dotacje na ekspansję.

Biznes po arabsku. WhatsApp zastąpił maila

Jak polskie firmy mogą osiągnąć sukces biznesowy w państwach Zatoki Arabskiej (Perskiej)? – z Agnieszką Klimczak, trenerką różnic kulturowych oraz autorką książki „Biznes po arabsku”, rozmawia dr Krzysztof M. Zalewski z Instytutu Boyma.

Resort rozwoju nagrodzi firmy eksportujące uzbrojenie

Ruszyła kolejna edycja konkursu dla „Najlepszego Polskiego Eksportera Uzbrojenia”. Jest on organizowany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Wzrost cen surowców i produktów z Chin na horyzoncie

To wynik podwojenia się cen transportu kontenerów z Państwa Środka i to niezależnie od środka transportu. Co więcej ceny ich przewozu wciąż rosną.

Co nowego w Brytyjsko-Polskiej Izbie Handlowej?

Istniejąca już ponad trzy dekady i licząca przeszło 270 członków organizacja podsumowuje działalność od połowy 2023 roku i ogłasza „zmianę warty” w swoim kierownictwie.

„Promocja marki innowacyjności MŚP (Expo 2025 w Japonii)” - to szansa na granty dla MŚP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła start konkursu dotyczącego promocji marki innowacyjnych firm z sektora MŚP na Światowej Wystawie EXPO 2025 w japońskiej Osace.

Co British Council oferuje polskim firmom z sektora MŚP?

Obchodząca w tym roku swój okrągły jubileusz British Council ma interesującą ofertę językową dla polskich przedsiębiorców.

KUKE i CaixaBank wesprą razem polskich eksporterów

KUKE i CaixaBank Oddział w Polsce będą wspólnie zapewniać polskim firmom finansowanie ich inwestycji służących rozwojowi produkcji związanej z działalnością eksportową.

Integracja jest kluczem do budowy silnej pozycji polskich firm technologicznych

Wchodząc w skład branżowego klastra, którego partnerami są międzynarodowo rozpoznawalni gracze, startupy mają szansę wzmocnić swą wiarygodność. To niezwykle istotne szczególnie w Azji, gdzie zaufanie w biznesie jest niezbędne do podjęcia współpracy - mówi Maciej J. Nowakowski z Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki.

Poznań też z biurem regionalnym PAIH

W stolicy Wielkopolski otwarto dziś kolejne regionalne biuro handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).

Polsko-irlandzka wymiana gospodarcza rośnie jak na drożdżach

Obustronna wymiana gospodarcza między Polską a Irlandią w ostatnich latach wykazuje pokaźne wzrosty rok do roku, a według przedstawicieli irlandzkiego rządu także wyniki za 2024 rok mogą być wręcz fenomenalne.

Jak odzyskać należności od brytyjskich kontrahentów?

Wielka Brytania to jeden z najważniejszych dla Polski rynków eksportowych. Jednak relacje biznesowe z zagraniczną firmą, także brytyjską, są obciążone ryzykiem problemów z odzyskaniem należności w przypadku nierzetelności kontrahenta.

Czy to koniec rejestracji luksusowych aut w Czechach?

W ciągu ostatnich kilku lat na ulicach polskich miast można było zauważyć rosnącą liczbę luksusowych samochodów z czeskimi tablicami rejestracyjnymi. To zjawisko nie było przypadkowe, ale z początkiem br. zaszły w Czechach istotne zmiany podatkowe.

Nowe ryzyka w handlu z Ukrainą można zabezpieczyć

Ewentualną niewypłacalność ukraińskich kontrahentów polskie firmy mogą sobie zabezpieczyć korzystając z gwarancji i akredytyw bankowych oferowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.