Polskie piwo z nalewaka trudno kupić zagranicą. Sprzedajemy tam głównie piwo w puszkach. Eksport

Piwo to jeden z polskich hitów eksportowych

Polska to jeden z potentatów w produkcji i eksporcie piwa słodowego. Jesteśmy odpowiednio jego 9. producentem na świecie (i drugim w UE) oraz 14. globalnym eksporterem tego trunku.

Partnerzy

Władyczak: budujemy trwałą i silną obecność na rynku ukraińskim

Ubezpieczamy sprzedaż towarów na Ukrainę i przez ponad rok byliśmy jedynym podmiotem ubezpieczeniowym w UE, który to robił. Możemy też ponownie ubezpieczać inwestycje polskich firm w Ukrainie i ich finansowanie – mówi Janusz Władyczak, prezes KUKE.

Wrocław z regionalnym biurem PAIH

Polska Agencja Inwestycji i Handlu otworzyła w stolicy Dolnego Śląska drugie z biur regionalnych.

Targi w Londynie ważne dla polskich MŚP z branży spożywczej

We wrześniu w brytyjskiej stolicy odbędzie się impreza pod nazwą Speciality & Fine Food Fair 2023 – duże i znaczące targi prezentujące specjały spożywcze z całego świata. Połączą one sprzedawców, kupców, branżowych rzemieślników i kucharzy.

Indonezja to obiecujący kierunek dla polskich firm

Polscy przedsiębiorcy zainteresowani rynkiem indonezyjskim mogą udać się tam na misję gospodarczą w październiku br. i wziąć udział w Indonesia - Europe Business Forum 2023 oraz 38. edycji wielobranżowych targów Global Expo Indonesia 2023.

Azja i reszta świata. Zmiany w siatce kooperantów amerykańskiego przemysłu odzieżowego

Światowe łańcuchy dostaw ulegają obecnie przekształceniom. Pandemia, inflacja, polityki zapobiegania wykorzystywania pracy przymusowej wśród kooperantów oraz regulacje środowiskowe zmuszają firmy, także z USA, do przemyślenia strategii biznesowych.

Targi dotyczące łańcuchów dostaw odpowiedzią Chin

Chiński rząd znalazł sposób, jak w przyszłości utrzymać oraz wesprzeć łańcuchy dostaw w sektorach najbardziej perspektywicznych.

Islandia – z Polski niezbyt blisko, ale opłacalnie

Dla polskich firm i pracowników Islandia to kierunek z perspektywami dzięki rozsądnemu i życzliwemu podejściu Islandczyków oraz coraz szerszemu otwieraniu się Islandii na kooperację z Unią Europejską.

Wyspy Owcze, czyli Polacy między Farerami – ryby, technika, futbol, turystyka

Wyspy Owcze to archipelag na północnym Atlantyku między Szkocją, Islandią i Norwegią dający Polakom okazje do zarobkowania.

PAIH otworzyła pierwsze z dwunastu regionalnych biur handlowych

Polska Agencja Inwestycji i Handlu otworzyła w Katowicach pierwsze z krajowych biur. Zadaniem tej, jak i kolejnych placówek, będzie wsparcie rodzimych przedsiębiorców, szczególnie z sektora MŚP, w rozwoju ich działalności na rynkach zagranicznych.

Czy handel z antypodami będzie łatwiejszy?

Po podpisaniu 9 lipca br. porozumienia handlowego między Nową Zelandią a Unią Europejską do wejścia w życie negocjowanego od pięciu lat układu brakuje jeszcze tylko zgody parlamentów Europejskiego i Nowej Zelandii.

Zachodnia Irlandia coraz ciekawszym kierunkiem dla polskich MŚP

Pole działania dla polskiego eksportu i inwestycji w Republice Irlandii jest szerokie, a wykorzystane jedynie częściowo. Ostatnio znaczący potencjał w tej kwestii wykazuje zachodnia część tego kraju, z którym naprawdę sporo nas łączy.

Rekord w handlu z Koreą Południową

Wartość wymiany handlowej pomiędzy Polską a Koreą Południową osiągnęła w 2022 roku rekordowy poziom. Korea stała się też największym azjatyckim inwestorem w Polsce.

UE, Chiny, Turcja i Azja Centralna stawiają na Korytarz Środkowy. A Polska?

Od wybuchu wojny w Ukrainie Korytarz Środkowy stał się dystrybucyjną koniecznością. Niezależnie od jego ograniczeń w przepustowości, kosztów przewozu czy infrastruktury wymagającej inwestycji, szlak ten jest przyszłością euroazjatyckiego transportu.

Rekordowa wartość handlu transgranicznego Chin

Według danych Generalnej Administracji Celnej Chin rok 2022 był rekordowy dla chińskiego transgranicznego handlu internetowego.

Zagraniczne biuro handlowe PAIH w Kijowie znów działa

Dziś wznowiło działalność zagraniczne biuro handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Kijowie. Ma ono pełnić rolę one-stop-shop dla firm.

Usługi przeprowadzkowe pomiędzy Polską a Wielką Brytanią

Wiele firm z polską obsadą – od dużych po najmniejsze, dysponujące dosłownie jednym busem – uczestniczy w organizacji przeprowadzek w obrębie Wysp Brytyjskich, z nich do Polski i odwrotnie.

Czas Ankary w Azji Centralnej? Co z Warszawą?

Globalny kryzys gospodarczy spowodowany pandemią a następnie agresją Rosji na Ukrainę odbił się negatywnie na gospodarkach państwa Azji Centralnej. Chce to wykorzystać Turcja, która może być mocnym konkurentem Polski podczas odbudowy Ukrainy.

Chiny wydały wytyczne importowe dla polskiej borówki i karmy dla zwierząt domowych

Polscy producenci borówki amerykańskiej oraz karmy dla zwierząt domowych mogą już rozpocząć przygotowania eksportowe na bardzo lukratywny, wielki chiński rynek.