Uzbekistan - nowe zachęty do zatrudniania osób z niepełnosprawnościami

Uzbekistan zaczyna wspierać aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami. Międzynarodowi, w tym polscy, inwestorzy mogą liczyć na umiarkowane wsparcie finansowe w przypadku zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami.

Uzbeckie władze odkrywają plany w zakresie rozwoju energetyki wodnej

Uzbekistan szczególne nadzieje wiąże z energetyką wodną. Może to być szansa dla polskich firm z branży.

Uzbekistan negocjuje z WTO. Czy na akcesji zyska polski przemysł farmaceutyczny?

Branża farmaceutyczna jest jednym z najbardziej perspektywicznych pól współpracy Polski z Uzbekistanem. Planowana akcesja tego kraju do Światowej Organizacji Handlu (WTO) może znacznie ułatwić wymianę handlową i inwestycyjną między dwoma państwami.

Na co polscy przedsiębiorcy powinni uważać na kazachskim rynku?

Charakterystyczną cechą prowadzenia biznesu w Azji Środkowej, w tym w Kazachstanie, jest konieczność nawiązywania i utrzymywania osobistych relacji. Wyzwania to m.in. ryzyko kursowe związane z miejscową walutą oraz transport i logistyka.

Kirgistan boryka się z niedoborami prądu. Cierpi na tym mały i średni biznes

Zarówno kirgiscy przedsiębiorcy, jak i zagraniczni inwestorzy muszą zmagać się z niedoborami energii, a nie wszyscy mogą sobie pozwolić na nocne kilkugodzinne odcięcie od prądu, zwłaszcza że próbują podnieść się po zeszłorocznych lockdownach.

Uzbecka prywatyzacja nabiera tempa. Pomagają Polacy

Pierwsze półrocze 2021 r. przyniosło ożywienie uzbeckiej prywatyzacji. Władze, ucząc się na własnych błędach i doświadczeniach zagranicznych, wprowadzają coraz to nowe narzędzia elektroniczne, które mają poprawić efektywność tego procesu. Korzystają także z polskiego know-how.

Birma na krawędzi wojny domowej

Nikt nie chce wprowadzać sankcji przeciw juncie, która dokonała przewrotu w kraju. Ale mieszkańcy ani myślą przerwać protesty.

Birma. Junta rozpoczęła pacyfikację protestów. Są dziesiątki zabitych

– Oni nie wzywali do rozejścia się, po prostu zaczęli strzelać – mówił dziennikarzom lider protestów w mieście Myingyan, niedaleko Mandalaj.

Xi Jinping ogłosił pokonanie ubóstwa w kraju, a teraz domaga się „socjalistycznej praworządności”

„Podążać drogą socjalistycznych rządów prawa z chińską specyfiką" – wezwał lider Państwa Środka w trzy dni po uznaniu przez kolejny kraj Zachodu postępowania z chińskimi Ujgurami za ludobójstwo.

"Azjatycki El Chapo" aresztowany w Amsterdamie

Domniemany przywódca największego azjatyckiego syndykatu i jeden z najbardziej poszukiwanych ludzi na świecie został aresztowany w Holandii. Władze Australii liczą na ekstradycję w celu postawienia go przed sądem.

W Indiach Sąd Najwyższy przepytuje władze o przygotowanie do walki z epidemią

Indyjski Sąd Najwyższy w poniedziałek potępił władze kilku stanów, w tym New Delhi, w związku z wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Ostrzegł, że sytuacja może się jeszcze pogorszyć.

Tajwan: Coraz mniej dzieci. Młodzi wolą zwierzęta domowe

Podczas gdy mieszkańcy Tajwanu coraz rzadziej decydują się na rodzicielstwo, jednocześnie gwałtownie rośnie liczba posiadaczy zwierząt domowych. Analitycy szacują, że ich liczba przewyższyła już liczbę dzieci w wieku poniżej 15 lat.

Filipiny: Posłowie zagłosowali za zniknięciem jednej ze sieci TV

Jeden z największych filipińskich nadawców telewizyjnych, stacja ABS-CBN, nie uzyskała przedłużenia koncesji na nadawanie sygnału telewizyjnego, po tym jak została zmuszona do przerwania nadawania w maju.

„Smak pho”. Wietnamski zwycięzca „Szansy na sukces”

Japonka Mariko Bobrik, absolwentka łódzkiej filmówki zrobiła film o wietnamskich emigrantach w Warszawie. „Smak pho” już w kinach.

Co się dzieje, zanim towar z Chin trafi do Polski

Fałszowane papiery, podmieniony sprzedawca, wycieczki dla słupa - czyli co się dzieje, zanim towar z Chin trafi do kraju.

Hongkong: Parlament przyjął ustawę chroniącą hymn Chin

Rada Legislacyjna Hongkongu (parlament) przyjął budzącą sprzeciw wśród prodemokratycznych aktywistów w mieście ustawę, która obejmuje specjalną ochroną hymn Chin - informuje Reuters.

Hongkong będzie karał więzieniem za obrazę hymnu Chin?

Parlament Hongkongu przeprowadza w środę drugie czytanie ustawy, która uczyni z obrażania hymnu Chin przestępstwo kryminalne - podaje Reuters.

Kazachstan: odmrażanie gospodarki i masowe testy na Covid-19

W poniedziałek w kraju został zniesiony stan wyjątkowy. Władze zapowiadają stopniowe znoszenie ograniczeń.