Opodatkowanie oddziału spółki zagranicznej we Włoszech

Rozważając ustanowienie zakładu zagranicznego we Włoszech polskie przedsiębiorstwo będzie zobowiązane przygotować się do prawidłowego przypisania dochodów z działalności włoskiego oddziału.

Jak założyć zakład zagraniczny we Włoszech?

Kiedy nasze przedsiębiorstwo decyduje się na obecność we Włoszech w formie zakładu zagranicznego jego zadaniem będzie odpowiednie przygotowanie się do przeprowadzenia procedury rejestracji.

Jakie podatki płaci spółka z o.o. we Włoszech?

To jedno z pierwszych pytań, które stawia sobie inwestor planujący utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością prawa włoskiego.

Jakie są obowiązki księgowe włoskiej spółki z o.o.?

Przedsiębiorca prowadząc działalność gospodarczą jest zobowiązany do przestrzegania szeregu obowiązków, które mają zapewnić przejrzystość jego działania wobec osób trzecich oraz organów administracji publicznej. Do tych podstawowych obowiązków należy m.in. prowadzenie dokumentacji księgowej.

Jak robić biznes z Włochami i we Włoszech – przewodnik

Można się już zapoznać z przewodnikiem pt. „Z ziemi polskiej do włoskiej. Jak robić biznes z Włochami i we Włoszech”. To publikacja stworzona przez praktyków, aby pomóc polskim eksporterom i inwestorom.

Sztuczna inteligencja pomaga włoskiej gospodarce i fiskusowi

We Włoszech rozwiązania sztucznej inteligencji oraz big data stosuje się na coraz większą skalę w wielu dziedzinach. Począwszy od bankowości i oprogramowania dla firm, a skończywszy na przełomowej zmianie we włoskim systemie skarbowym, czyli elektronicznych fakturach i paragonach fiskalnych.

Superbonus czyli włoska szansa dla polskich firm

Remont domu lub mieszkania we Włoszech jest do końca grudnia 2021 r. gratisowy za sprawą tzw. superbonusu w wysokości 110 proc.

Koronawirus. Włoski dekret płynności. Co da firmom?

Włoski rząd wprowadza kolejne dekrety pomocowe dla przedsiębiorców, ale ci nie kryją zniecierpliwienia. Chcą otwarcia gospodarki. Liczy się każdy dzień.

Koronawirus. Włoska tarcza dla firm

Włoskie firmy są wielkimi ofiarami pandemii koronawirusa. Czy pomoc im przyznana może mieć zastosowanie w Polsce?

Włoskie firmy w czasach pandemii koronawirusa

Częstotliwość upadłości wśród włoskich firm w normalnych warunkach szacowana jest na 4,9 proc. Teraz może wzrosnąć nawet do 10,4 proc.

Co włoski rząd proponuje tamtejszym firmom

Koronawirus z dnia na dzień gwałtownie zmienił los włoskich przedsiębiorstw, zwłaszcza tych małych i średnich. Na jaką pomoc mogą teraz liczyć?