Francusko-polski biznes oczekuje zawieszenia poboru podatków i składek ZUS

To wskazanie 68 proc. francuskich i polskich przedsiębiorców prowadzących działalność w naszym kraju ankietowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą.

Francuskie izby gospodarcze pomogą w handlu z krajami Europy Środkowej

Polscy przedsiębiorcy interesujący się rynkami: Węgier, Czech, Słowacji, Rumunii, Chorwacji i Serbii mogą wziąć udział w forum na ich temat organizowanym przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą.

Polskie firmy radzą sobie coraz lepiej we Francji

Polsko-francuskie relacje gospodarcze, w kontrze do stosunków politycznych, mają się bardzo dobrze. Francja jest drugim inwestorem w Polsce, a firmy znad Wisły zaczynają przejmować francuskich konkurentów – mówi Monika Constant, dyrektor generalna Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Niuanse francuskiej etykiety biznesu

Handlując z francuskimi kontrahentami lepiej zaprosić ich na obiad niż obdarować prezentem. Robienie biznesu przy posiłkach to we Francji norma.

Coraz więcej polskich firm chce sprzedawać we Francji

Nad Sekwanę eksportujemy coraz więcej. To w dużej mierze zasługa małych i średnich firm, ale też coraz więcej przedsiębiorstw znad Wisły decyduje się na fuzje i przejęcia na francuskim rynku.

Polskie firmy ciągną do Francji

Do eksportu i ekspansji na rynek francuski polskich przedsiębiorców zachęcają zarówno agendy rządowe, izby gospodarcze, jak i banki związane z tamtejszym rynkiem oferując wsparcie finansowe, udział w targach i misje handlowe.

Kontrahenci z Francji płacą w terminach

Gościnność francuska nie dorównuje polskiej, ale nie powinno to odstręczać polskich przedsiębiorców. Do biznesu może zachęcić fakt, że to kraj o wysokim morale płatniczym.

Francja to dla nas czwarty rynek

Polska od lat odnotowuje dodatni bilans handlowy w obrocie towarowym z Francją. W 2018 r. wyniósł on 4 mld euro.