Francusko-polski biznes oczekuje zawieszenia poboru podatków i składek ZUS

To wskazanie 68 proc. francuskich i polskich przedsiębiorców prowadzących działalność w naszym kraju ankietowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą.

Francuskie izby gospodarcze pomogą w handlu z krajami Europy Środkowej

Polscy przedsiębiorcy interesujący się rynkami: Węgier, Czech, Słowacji, Rumunii, Chorwacji i Serbii mogą wziąć udział w forum na ich temat organizowanym przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą.

Polskie firmy radzą sobie coraz lepiej we Francji

Polsko-francuskie relacje gospodarcze, w kontrze do stosunków politycznych, mają się bardzo dobrze. Francja jest drugim inwestorem w Polsce, a firmy znad Wisły zaczynają przejmować francuskich konkurentów – mówi Monika Constant, dyrektor generalna Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Coraz więcej polskich firm chce sprzedawać we Francji

Nad Sekwanę eksportujemy coraz więcej. To w dużej mierze zasługa małych i średnich firm, ale też coraz więcej przedsiębiorstw znad Wisły decyduje się na fuzje i przejęcia na francuskim rynku.

Polskie firmy ciągną do Francji

Do eksportu i ekspansji na rynek francuski polskich przedsiębiorców zachęcają zarówno agendy rządowe, izby gospodarcze, jak i banki związane z tamtejszym rynkiem oferując wsparcie finansowe, udział w targach i misje handlowe.

Kontrahenci z Francji płacą w terminach

Gościnność francuska nie dorównuje polskiej, ale nie powinno to odstręczać polskich przedsiębiorców. Do biznesu może zachęcić fakt, że to kraj o wysokim morale płatniczym.

Francja to dla nas czwarty rynek

Polska od lat odnotowuje dodatni bilans handlowy w obrocie towarowym z Francją. W 2018 r. wyniósł on 4 mld euro.