Bank Pekao stracił w Chinach swego żubra

Od ponad ośmiu lat logotypem polskiego Banku Pekao SA w Chinach posługuje się chińska firma z sektora agro, która ten znak zarejestrowała w chińskim urzędzie patentowym.

Polscy eksporterzy wołowiny powinni działać. Rynek chiński czeka

Polscy producenci wołowiny w ostatnim miesiącu otrzymali wiele sygnałów od Chińczyków, że warto o ten rynek jak najszybciej zawalczyć. Ambasador RP w Pekinie apeluje o szybką rejestrację w chińskim systemie celnym CIFER.

Chiny stają się trudnym rynkiem dla polskich eksporterów mleka

Dla polskich producentów mleka i produktów mleczarskich kończą się możliwości eksportowe do Chin według dotychczasowego modelu sprzedaży.

Targi dotyczące łańcuchów dostaw odpowiedzią Chin

Chiński rząd znalazł sposób, jak w przyszłości utrzymać oraz wesprzeć łańcuchy dostaw w sektorach najbardziej perspektywicznych.

Rekordowa wartość handlu transgranicznego Chin

Według danych Generalnej Administracji Celnej Chin rok 2022 był rekordowy dla chińskiego transgranicznego handlu internetowego.

Chiny wydały wytyczne importowe dla polskiej borówki i karmy dla zwierząt domowych

Polscy producenci borówki amerykańskiej oraz karmy dla zwierząt domowych mogą już rozpocząć przygotowania eksportowe na bardzo lukratywny, wielki chiński rynek.

Chiny otworzyły swój rynek na polską wołowinę

Na stronie chińskiego urzędu ds. ceł i otwarcia rynków opublikowano komunikat o zniesieniu zakazu eksportu z Polski do Chin polskiej wołowiny.

Jest szansa na eksport polskiej wołowiny do Chin

Po latach oczekiwania polscy producenci wołowiny mają szansę wejść do nielicznej grupy eksporterów mięsa wołowego na chiński rynek.

Co w tym roku wydarzy się w eksporcie żywności do Chin?

Chińska Generalna Administracja Celna zniosła jedną z barier w eksporcie żywności do Chin. To dobra wiadomość dla firm eksportujących żywność do Państwa Środka. Jest też ważna informacja dla polskich mleczarni eksportujących do Chin.

Chiny rozwijają standardy raportowania ESG. Po swojemu

Chińskie instytucje przygotowały pierwszy standard ujawniania informacji dotyczących ESG, czyli środowiskowej i społecznej odpowiedzialności biznesu oraz ładu korporacyjnego w Chińskiej Republice Ludowej. Standard ma charakter dobrowolny i opracowano go jako efekt współpracy różnych podmiotów.

Chińskie nazwy nie dla wszystkich zagranicznych firm

W Chinach trwają prace legislacyjne nad prawem w zakresie oznaczeń geograficznych, którymi chcieliby się posłużyć zagraniczni lub chińscy przedsiębiorcy w nazywaniu swoich produktów. Użycie ich nie zawsze będzie możliwe.

Cargo lotnicze do Chin? Jest nowa możliwość transportu towarów przez Lipsk

DHL Express uruchomił nową trasę cargo łączącą Państwo Środka i rynek europejski. Dla polskich firm oznacza to efektywniejszy, bardzo szybki, łańcuch dostaw, a dla konsumentów większy dostęp do towarów z rynku chińskiego.

Jak eksportować do Chin w erze polityki zero Covid?

Chiński rynek nadal posiada potencjał eksportowy, ale pandemia SARS Cov-2 zmieniła bezpowrotnie strukturę zakupową.

Czy Chiny są jeszcze konkurencyjne?

Polityka zero tolerancji dla Covid zamknęła Państwo Środka na świat, co stało się przyczyną globalnych problemów. Chiński rząd chce jednak odwrócić ten trend.

Perspektywa chińska względem Rosji jest zgoła odmienna niż polska

Polska mocno wspiera Ukrainę zaatakowaną przez Rosję. Optyka chińska jest ambiwalentna lub jak mówią niektórzy znawcy Chin dalece bardziej zniuansowana. Nie powinno to jednak zagrozić obustronnym relacjom gospodarczym na linii Warszawa-Pekin.

Ochrona praw własności intelektualnej w Chinach. PAIH podpowiada jak to robić

Coraz więcej polskich firm interesuje się chińskim rynkiem, ale wciąż wielu przedsiębiorców nie chroni należycie swych znaków towarowych, logo i patentów, a powinien to być pierwszy krok do ekspansji w Chinach.

Rekordowe obroty w handlu Polski z Chinami

W 2021 r. nasz kraj zanotował rekordowe wyniki w handlu z Państwem Środka. Dotyczy to zarówno eksportu, jak i importu.

Litewski biznes traci relacje handlowe z Chinami. Czy Polska też może ucierpieć?

Litwa politycznie postawiła się Chinom. Te wprowadzają retorsje dyplomatyczne i gospodarcze. Cierpi na tym litewski eksport. Może to być swego rodzaju przestroga dla polskich władz. Oby tylko nie ucierpiały polskie firmy – importerzy i eksporterzy.