Litewski biznes traci relacje handlowe z Chinami. Czy Polska też może ucierpieć?

Litwa politycznie postawiła się Chinom. Te wprowadzają retorsje dyplomatyczne i gospodarcze. Cierpi na tym litewski eksport. Może to być swego rodzaju przestroga dla polskich władz. Oby tylko nie ucierpiały polskie firmy – importerzy i eksporterzy.

Mąkę i mrożone owoce można eksportować z Polski do Chin

Przed polskim młynarstwem oraz sadownikami otwierają się możliwości eksportowe do Chin. Na te produkty z każdym rokiem w Państwie Środka zwiększa się popyt. Czy polscy producenci włączą się do gry o wielki, chiński rynek?

Ile bakterii może być w żywności w Chinach? Pilna zmiana dla eksporterów

Eksporterzy żywności do Chin już od dziś (22 listopada 2021 r.) muszą spełniać nowe wymogi sanitarne. Jeśli okaże się, że ich produkty są niezgodne z nowym prawem, czeka ich blokada na chińskim rynku.

Moglibyśmy być prymusem jeśli idzie o eksport żywności do Chin

Kraje dobrze współpracujące z Chinami robią na tym nieprawdopodobne biznesy, a my z jednej strony mamy olbrzymie potencjalne możliwości, a z drugiej niewielką skuteczność – mówią Ireneusz Ozga, prezes i Jerzy Glinka, przewodniczący rady nadzorczej Vici Group.

Smart fair w Hongkongu dobre dla polskich MŚP

Czy inteligentne targi w Hongkongu to kierunek spotkań biznesowych i handlowych, który będzie się dynamicznie rozwijał w następnym roku i w kolejnych latach?

Polski eksport żywności do Chin zagrożony. Eksporterzy muszą szybko działać

Od stycznia 2022 r. w Chinach wejdą w życie przepisy, które dzielą eksporterów żywności na dwie kategorie. Przepisy te, choć jeszcze nie obowiązują, to już wywołały u polskich eksporterów obawy co do możliwości zamknięcia przed nimi chińskiego rynku.

RODO w Chinach - polska firma będzie musiała uzyskać zgodę Chińczyka

W listopadzie br. w Chinach wejdzie w życie ustawa, która wprowadzi ład w kontaktach biznesowych z klientami, będącymi osobami fizycznymi. Akt ma też znaczenie dla polskich firm operujących na chińskim rynku i sprzedających produkty crossborder.

Eksport produktów mleczarskich do Chin – nowe wyzwania

Chińska Państwowa Komisja Zdrowia reformuje system bezpieczeństwa i jakości produktów branży mleczarskiej. Wprowadzane normy ustalą porządek prawny na dziesięciolecia. Tak dla przedsiębiorstw chińskich, jak i zagranicznych, w tym polskich.

Podpatrujmy chiński e-handel. Tam powstają światowe wzorce

Chiński rynek e-commerce jest największy na świecie. I, jak wskazują eksperci, niezwykle konkurencyjny. To wymagający biznes na najwyższym poziomie.

E-handel w Azji to wyzwanie, a chiński e-commerce to wzorzec

Polscy przedsiębiorcy eksportujący w formule cross border powinni podpatrywać chiński e-biznes.

Góralczyk: Polska – Chiny. Biznes musi poczekać na impuls polityczny

Polsko-chińskie relacje gospodarcze mogą zmierzać we właściwym kierunku. Wiele jednak zależy od geopolityki i stanowiska polskiego rządu – mówi prof. Bogdan Góralczyk.

China International Import Expo 2020 – co ugrały polskie firmy

W Chinach odbyły się największe targi importowe. Zorganizowano je tradycyjnie, na żywo. Polskie firmy były obecne dzięki pośrednictwu PAIH.

Wyłączność dystrybucyjna w Chinach – czy to się opłaca

Przyznanie chińskiemu dystrybutorowi przez polskiego producenta wyłączności na Chiny jest bardzo często warunkiem koniecznym do rozpoczęcia współpracy. Warto jednak zrozumieć z czego to wynika i co oznacza.

Sprzedaż w Azji po nowemu – od kosmetyków do synbiotyków

Wskutek epidemii SARS-Cov-2 sprzedaż internetowa w Azji stała się głównym kanałem transakcyjnym, a dzięki niej niektóre segmenty i produkty urosły do gigantycznych rozmiarów i zanosi się, że ich wzrost utrzyma się w perspektywie średniookresowej.

Trzy główne strategie rozwoju sprzedaży w Chinach

Pytanie o optymalną strategię sprzedaży do Chin pojawia się bardzo często w rozmowach z przedsiębiorcami planującymi handel z Państwem Środka.

Chiny i Daleki Wschód – jak pandemia zmieni handel w tym rejonie świata

Najbliższe dwa spotkania Programu Handlu Zagranicznego będą poświęcone rynkowi chińskiemu, choć nie zabraknie też omówienia trendów panujących po pandemii w całej Azji.

Wielkie targi w Chinach przenoszą się do sieci

Tegoroczna edycja największych targów konsumenckich dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej w Chinach odbędzie się w internecie. Polskie firmy mogą się wystawić bezpłatnie.

Koronawirus: Chińska tarcza antykryzysowa

Chińska tarcza antykryzysowa opiera się na prostym założeniu, że największy ciężar na swoje barki bierze państwo, tak aby maksymalnie odciążyć przedsiębiorstwa.